• Konya16 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Başkanlar bayram mesajı yayınladı
17 Ağustos 2012 Cuma 18:19

Başkanlar bayram mesajı yayınladı

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, Meram Belediye Başkanı Dr. Serdar Kalaycı ve Selçuklu Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay Ramazan Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımlayarak...

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, Meram Belediye Başkanı Dr. Serdar Kalaycı ve Selçuklu Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay Ramazan Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımlayarak tüm İslam aleminin bayramını kutladı.

Tahir Akyürek, Ramazan Bayramı nedeniyle yayımladığı mesajı şöyle;

“Sevgili hemşehrilerim; Bedenlerimizin açlık ve susuzlukla terbiye edildiği, ruhlarımızın sabır ve tahammül ile arındırıldığı kutlu bir zamanın mutlu bir nihayeti olan Ramazan Bayramı’na kavuştuk. Bayramlar, Hz. Mevlâna’nın tabiriyle “aşk günleri”dir. Millî birlik ve bütünlüğümüzün yeniden tesis edilmesinde insanlar arasındaki muhabbetin, esenlik ve barış ortamının önemi yadsınamaz. Bayramlar, millî birliğimizdir, kardeşliğimizdir. Başı rahmet, ortası mağfiret ve sonu kurtuluşla müjdelenen Ramazan ayını; oruç, zekât, fitre gibi her biri özünde derin hikmetler, zengin manalar barındıran ibadetler eşliğinde hulûsu kalp ile ifa ettiğimize inanıyorum. Büyükşehir Belediyemiz tarafından mahallelerimizde Ramazan kültürünün layıkıyla yaşatılması amacıyla tertip edilen ve diğer illerimiz tarafından da benimsenerek Türkiye’ye model teşkil eden mahalle iftarlarımıza bu yıl da devam ettik. Ramazan ayı boyunca 61 mahallede yaklaşık 150 bin hemşehrimizle birlikte iftar sofralarında bir araya geldik. Bununla beraber şehit yakınları, gaziler, engelli vatandaşlarımız, yetiştirme yurdundaki yavrularımız ve aralarında Somalili misafir öğrencilerin de bulunduğu öğrenci yurtlarına ziyaretlerde bulunduk. Yardıma muhtaç, kimsesiz vatandandaşlarımızın evlerine, sofralarına konuk olduk. Sosyal kart uygulamasıyla yardıma muhtaç daha birçok vatandaşımıza Ramazan ayı süresince ulaştık. Arakan ve Suriye’deki kardeşlerimiz için yaptığımız destek çağrılarına hayırsever halkımız kayıtsız kalmadı; Konya, geçmişte olduğu gibi, bugün de zorluk ve ihtiyaç içinde bulunan tüm dünya mazlumlarına yardım elini uzatmış, sivil toplum kuruluşları aracılığıyla başlatılan yardım kampanyalarına destek vermiştir. Umuyorum ki bu hayırlı günlerde, samimiyetle yapılan yardımlar amacını ulaşacak; Arakan ve Suriye gibi, İslam âleminin çeşitli bölgelerinde yaşanan üzücü olaylar bir an önce son bulacaktır. Bu düşüncelerle hemşehrilerimiz başta olmak üzere, ülkemizin ve tüm dünya Müslümanlarının Ramazan bayramlarını tebrik ediyor, bu müstesna zamanlarda kuvvetlenen kardeşlik bağlarının hayatımızın bütün safhalarına yayılmasını diliyorum.”

Başkan Kalaycı'nın mesajı şöyle:
“Mübarek Ramazan Bayramı’na huzur ve güven içinde ulaşmış bulunuyoruz. Karşılıklı saygı ve sevginin, hoşgörü ve sosyal yardımlaşma duygularının en yoğun olarak yaşandığı bu bayramı milletçe kenetlenerek idrak ediyoruz. Bayramlar kardeşliğimizi bir kez daha hatırlamamız, bütün insanlığa karşı sorumluluklarımızı ve hassasiyetlerimizi yeniden değerlendirmemiz gereken önemli vesilelerdir. Bu günler, insanlar arasındaki kardeşliğin, sevgi ve saygının perçinlendiği, birbirleriyle olan dargınlıklarını unuttukları, barıştıkları, kardeşçe kucaklaştıkları günlerdir. Bu vesileyle tüm hemşehrilerimizin, ülkemizin ve İslam aleminin Ramazan Bayramını yürekten kutluyorum” dedi. Başkan Kalaycı, bayram tatili süresince temizlik başta olmak üzere belediye hizmetlerinin aksamadan yürümesi ve halkın bayram tatilini huzur içerisinde geçirebilmesi için gerekli tüm tedbirleri aldıklarını hatırlatarak,  “Arefe günü ve bayram tatili süresince temizlik işleri ve zabıta ekiplerimiz tam kadro görev yapacak. Ayrıca acil durumlar için fen işlerine ait bir müdahale ekibi de hazır bulundurulacak. Tatil süresince görev yapacak bütün mesai arkadaşlarımıza fedakarlıklarından dolayı teşekkür ediyorum.” dedi.

Selçuklu Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay ise mesajında; "Huzurun ve hoşgörünün başkenti Konya’da Ramazan ayını kardeşlik ve beraberlik içerisinde geçirmemize rağmen; ülke olarak şehit haberleri ile sarsıldık. Tüm şehitlerimize Allah’tan rahmet, yakınlarına başsağlığı ve sabır diliyorum. Ayrıca dünya coğrafyasında özellikle son dönemde Suriye ve Arakanda Müslümanlara yönelik uygulanan zulüm ve şiddet tüm İslam alemini ve Konya halkını derinden yaralamıştır;ülke olarak üzerimize düşen sorumluluğu hassasiyetle yerine getirdiğimize inanıyorum;dünya üzerinde sevgi, barış ve kardeşliğe en çok ihtiyaç duyduğumuz bu günlerde özellikle İslam dünyasının yaşadığı sıkıntıların bir an önce sona ermesi en büyük temennimizdir."dedi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten
  • Tiryakilere kötü haber! Bir sigara grubuna daha zam
  • Tarımda gıda arz güvenliği için yerli ve milli adımlar atılacak
  • Ulaştırma ve haberleşmede yeni yatırımlar yolda
  • Beşiktaş-Konyaspor, Rakipte eksik çok!
  • Beşiktaş-Konyaspor, Rekabette 44. randevu!
Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA