• Konya3 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Başkan Yakadan o manşete yalanlama
10 Kasım 2012 Cumartesi 21:47

Başkan Yaka'dan o manşete yalanlama

Çiğil Belediye Başkanı Hasan Hüseyin Yaka, önceki gün Sözcü Gazetesinin manşetten verdiği haber ile ilgili olarak yazılı bir açıklama yaptı.

Röportajında “Büyükşehir Belediye Yasası” çalışmaları ile ilgili ileride doğabilecek aksaklıklar ve endişelerini dile getirdiğini kaydeden Çiğil Belediye Başkanı Hasan Hüseyin Yaka, yazılı açıklamasında şunları kaydetti:

“Yasa tasarısının gündeme geldiği ilk günden itibaren yasanın uygulanmasında doğabileceğini düşündüğüm aksaklıklara yönelik tereddütlerimi sık sık çeşitli platformlarda dile getirdim. Bunun yanı sıra 100 yıllık bir belediye olduğumuzu, borcumuzun bulunmadığını ve daha az nüfuslu ilçe belediyelerinin bulunduğunu belirttim. Dolayısıyla tasarının belde belediyelerinin kapatılmasına ilişkin kısmın en azından bizim gibi belediyeler bakımından yeniden gözden geçirilmesine yönelik bir dikkat çekme isteğidir ve konu tamamen hissi bir durumdur.

Ben ve kasaba halkım da gayet iyi bilmektedir ki; tüm Türkiye’de olduğu gibi kasabamız da gerek genel idari hizmetlerden gerekse de belediye hizmetlerinden istifade etmiş ve gelişmiştir. Şu iyi bilinmelidir ki Genel Başkanımız ve Başbakanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a olan bağlılığım konusunda herhangi bir tereddütüm yoktur. Sözcü Gazetesi’nin söz konusu günkü manşetinin başlığında kullandığı “Başbakan’a Hakkımı Helal Etmiyorum” şeklinde bir açıklamam da kesinlikle olmamıştır. Yine Dışişleri Bakanımız Sayın Ahmet Davutoğlu’nu ve memleketi Taşkent’i doğrudan hedef alan bir açıklamam da olmamıştır. Herkes biliyor ki Sayın Davutoğlu, tüm dünyada Türkiye’yi layıkıyla temsil eden, Konyamızın ve bizim gururumuz olan önemli biridir.

Basın – yayın kuruluşlarında çıkan ve bana ait olmayan açıklamalarla ilgili hukuki süreç başlamış olup, söz konusu gazetenin düzeltme yayınlamasıyla ilgili olarak da avukatlarım gerekli çalışmayı yapmaktadırlar. Bu aşamada kamuoyunda şahsım hakkında genel başkanımız ve partimiz nezdinde oluşabilecek yanlış anlaşılmaları bertaraf maksadı ile bu basın açıklamasının zaruri hale geldiğini ifade eder; kamuoyuna saygı ile duyururum.”

 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten
  • Bigo Yayıncı Başvurusu
  • Bakan Kurum: Konya'daki yatırımların açılışını Cumhurbaşkanı Erdoğan gerçekleştirecek
  • Eğiste Hadimi Viyadüğü bugün açılıyor
  • Makine ihracatında rekor
  • Kağnıcı: "Model şehir Konya’nın ulaşımı güçlendirilmeli"
Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA