• Konya15 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Başkan ve vekillerden Basın Bayramı mesajı
24 Temmuz 2012 Salı 11:10

Başkan ve vekillerden 'Basın Bayramı' mesajı

24 Temmuz Basın Bayramı dolayısıyla, AK Parti Konya İl Başkanı Ahmet Sorgun, TBMM İdare Amiri ve AK Parti Konya Milletvekili Mustafa Kabakçı ve AK Parti Konya Milletvekili Mustafa Baloğlu...

“24 Temmuz Basın Bayramı” dolayısıyla, AK Parti Konya İl Başkanı Ahmet Sorgun, TBMM İdare Amiri ve AK Parti Konya Milletvekili Mustafa Kabakçı ve AK Parti Konya Milletvekili Mustafa Baloğlu bir mesaj yayınladı.

Adalet ve Kalkınma Partisi(AK Parti) Konya İl Başkanı Ahmet Sorgun, 24 Temmuz 1909 tarihinin Türk basın tarihinin dönüm noktalarından biri olduğunu söyledi. Başkan Sorgun, basından sansürün kaldırıldığı 24 Temmuz 1909 tarihinin Türk basın tarihinin dönüm noktalarından biri olduğunu ve ilerleyen yıllarda Basın Bayramı olarak kutlanmaya başlanan 24 Temmuz’un, özgür basın için bir yol açtığını belirtti. Sorgun mesajının devamında ise şu görüşlere yer verdi; “Basın, farklı görüşlerin seslendirilmesine imkân sağlamak, sorunlar hakkında özgür tartışma ortamı oluşturmak, yanlışlıkları dile getirmek, toplumsal bilinci güçlendirmek, kamu yararını gözetmek gibi toplumsal açıdan çok önemli bir işleve sahiptir. Kamuoyunu aydınlatan, bilgilendiren ve her ortamda, her koşulda, sorumluluk duygusu ile hareket ederek toplumun haber alma ihtiyacını karşılayan basın mensuplarımız, bu noktada çok önemli bir görev üstlenmektedirler. Basın - yayın kuruluşlarında çalışan tüm basın mensuplarımızın ‘Basın Bayramı’nı en kalbi duygularımla kutlar, çalışmalarında başarılar dilerim.” dedi.

TBMM İdare Amiri ve Konya Milletvekili Mustafa Kabakçı mesajında;

"24 Temmuz tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de basın bayramı olarak kutlanmaktadır. Basın bir ülkenin gelişmişliğini ve özgürlük derecesini gösteren en temel olgulardanbiridir. Yaşadığımız teknoloji ve iletişim cağında halkımızın eksiksiz, tarafsız ve doğru bilgileri almaları büyük bir özveri ile çalışan basın mensubu arkadaşlarımızın sayesindedir.
Demokratik hayatımızın vazgeçilmez unsurlarından biri olan, haber alma ve yayma özgürlüğünün en etkili aracı konumundaki medya, demokrasinin yaşamasını ve gelişmesini sağlayan kurumların başında gelmektedir.
Toplum üzerindeki etki düzeyi en yüksek mercilerden olan ve teknolojik gelişime en hızlı uyum sağlayan basınımızın tarihi süreç içerisinde ülkemize demokratik anlamda büyük katkılar sağladığı unutulmamalıdır.
Elbette basınımız da görevini yaparken ilkeli ve tarafsız davranmak zorundadır. Demokrasilerde dördüncü kuvvet olarak tanımlanan Basının özgür olması kadar, doğru ve objektif bir yayın anlayışı içerisinde olması da çok önemlidir. Aksi takdirde basına ve gazetecilere olan güven azalır. Bu da demokrasiye zarar verir. Unutulmamalı ki “Eğer dünya küçülüyor ise bu basın mensubu arkadaşlarımızın sayesindedir”.
Bu duygu ve düşüncelerle, basın mensubu arkadaşlarımızın 24 Temmuz Gazeteciler Gününü kutluyor, tüm basın emekçilerine başarılar diliyorum." sözlerine yer verdi.

AK Parti Konya Milletvekili Mustafa Baloğlu ise mesajında;

"23 Temmuz 1908 yılında II. Meşrutiyetin ilanı ile 24 Temmuz sabahı tüm gazetelerin sansürsüz yayınlanması Türk basınında önemli bir dönüm noktasıdır. Bu vesileyle 24 Temmuz ülkemizde “Basın ve Gazeteciler Bayramı” olarak kutlanmaktadır.
Basın haber alma ve yayma özgürlüğünün en temel aracıdır ve dolayısıyla demokrasinin de vazgeçilmez unsurudur. Ülkemizde her geçen gün biraz daha gelişmekte ve güçlenmekte olan basın, demokrasinin yerleşmesine ve ülkemizin gelişmesine büyük katkıda bulunmaktadır. Konya ilimizin yerel basını da tüm Anadolu’da olduğu gibi büyük bir özveri ile işlerini yapmakta ve mesleklerini büyük gayretlerle icra etmektedirler.
Bu vesileyle gerekirse hayatlarını dahi riske atarak,her türlü koşulda insanlara hizmet veren basın mensuplarını yürekten tebrik ediyor ve Medya kuruluşlarının her kolunda çalışan tüm basın mensubu arkadaşlarımızın basın ve gazeteciler bayramını en içten dileklerimle kutluyorum. Çalışmalarının ve başarılarının devamını diliyorum." dedi.

 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten
  • Kiraz üreticileri "don" nöbetinde
  • Konya'da üniversite öğrencilerinden örnek davranış
  • Beyşehir'de yurtta kalan öğrencilere doğa gezisi
  • Konya'daki feci kazadan kötü haber! Yaralı kadın hayatını kaybetti
  • Seydişehir'de "sulama sezonu" açıldı

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA