• Konya8 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Başkan ve Milletvekilleri bayramı kutladı
29 Ekim 2012 Pazartesi 12:14

Başkan ve Milletvekilleri bayramı kutladı

AK Parti Konya İl Başkanı Ahmet Sorgun ve AK Parti Konya Milletvekilleri Ayşe Türkmenoğlu ve Mustafa Akış 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla bir kutlama mesajı yayımladılar.
AK Parti Konya İl Başkanı Ahmet Sorgun ve AK Parti Konya Milletvekilleri Ayşe Türkmenoğlu ve Mustafa Akış 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla bir kutlama mesajı yayımladılar.
 
AK Parti Konya İl Başkanı Ahmet Sorgun mesajında;
 “Cumhuriyetimizin 89. yıldönümünü kutlamanın haklı gururunu ve onurunu yaşamanın sevinci içerisindeyiz. Cumhuriyetimiz, milletimizin azim ve kararlılığını gösteren büyük bir eserdir. Kurtuluş Savaşı sonrasında, büyük Türk milletinin kanı, canı ve sonsuz emekleriyle kurulan Cumhuriyetimizi sonsuza kadar yaşatmak ve ilerletmek, hepimizin vazgeçilmez ortak sorumluluğudur. Demokratik, laik, sosyal bir hukuk devleti olan Türkiye Cumhuriyeti’ni, dil, din, ırk, inanç ve cinsiyet farkı gözetmeksizin toplumsal huzuru en üst seviyede yaşatarak, bölgesinde ve dünyada daha güçlü kılmak hepimizin vereceği ortak çaba, özveri ve hoşgörü ile mümkün olacaktır. Bu konuda başta hükümetimiz olmak üzere herkes üzerine düşen görevi layıkıyla yapmaktadır. Bu duygu ve düşüncelerle tüm milletimizin 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nı canı gönülden kutlarım.” dedi.

AK Parti Konya Milletvekili Ayşe Türkmenoğlu mesajında;
“Cumhuriyetimizin kuruluşunun 89. yıl dönümünü kutlamanın coşkusu ve engin sevinci içindeyiz. Türkiye Cumhuriyeti'nin 89. kuruluş yıldönümünde başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve kahraman silah arkadaşları ile kanlarıyla canlarıyla bu toprakları vatan yapan aziz şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyorum. Kurtuluş savaşı yıllarında olduğu gibi, ülkemiz yeniden birlik, beraberlik içerisinde çalışarak, siyasette ve ekonomide istikrarı sağlamıştır. Demokratik ve ekonomik gelişmeyle paralel olarak sağlanan istikrarla dünyada örnek gösterilecek bir konuma yükselmiştir. Türkiye Cumhuriyeti, demokratik, laik ve sosyal bir hukuk devleti olarak dünya durdukça varlığını devam ettirecektir. Cumhuriyetimizin 89. kuruluş yıl dönümünü ve 29 Ekim Cumhuriyet Bayramımızı kutluyor tüm vatandaşlarıma selam ve saygılar sunuyorum.” dedi.

AK Parti Konya Milletvekili Mustafa Akış mesajında;
“19 Mayıs 1919’da Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Samsun’a çıkarak Milli Mücadeleyi başlatıp, 29 Ekim 1923 tarihinde de Türk Milletinin karakterine ve adetlerine en uygun olan idare, Cumhuriyet idaresidir diyerek ilan ettiği Cumhuriyet, Türk Milletine bırakılmış en büyük miras ve vazgeçilmez bir değerdir. Türk toplumu Cumhuriyet’le çağdaş bir millet haline gelmiş, devletinin yegâne ve gerçek sahibi olmuştur. Cumhuriyet'i yüceltmek milli görevdir. Bir milli devlet olarak kurulan Türkiye Cumhuriyeti, her alanda büyük bir değişim ve atılımın somut ifadesidir. Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarının üstün gayret ve fedakârlıklarla kurdukları Cumhuriyeti, kendisinin ifade ettiği gibi 'Cumhuriyeti biz kurduk onu yükseltecek ve devam ettirecek sizlersiniz' sözü ile Cumhuriyeti yüceltip sürdürmek her Türk’ün milli görevidir. Cumhuriyetimizin ilelebet payidar kalması, gelecek nesillerin milli ve manevi değerlerine sahip çıkan bireyler olarak yetişmesi hepimizin en önemli görevidir” dedi.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten
  • Spor Gereçleri ve Kullanım Şekilleri
  • Konyaspor uzatmalarda güldü!
  • Konya’da yarın elektrik olmayacak mahalleler (8 Şubat 2024)
  • Alev Alatlı hayatını kaybetti
  • Rizespor-Konyaspor, Deplasman kabusu bitsin!
Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA