• Konya6 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Başkan Tutal, din görevlileri ile bir araya geldi
11 Ekim 2015 Pazar 13:04

Başkan Tutal, din görevlileri ile bir araya geldi

Konya’nın Seydişehir İlçe Belediye Başkanı Mehmet Tutal, Din Görevlileri ve Camiler Haftası münasebetiyle ilçede görev yapan müftülük personeliyle bir araya geldi.


Din Görevlileri ve Camiler Haftası dolayısıyla düzenlenen programa, Kaymakam Ahmet Regaip Özyiğit, Belediye Başkanı Mehmet Tutal, İlçe Müftüsü Kemal Demirel ve Seydişehir’de görev yapan vaiz, imam, müezzin, kuran kursu öğreticileri ve müftülük çalışanları katıldı.
Geçen yıl olduğu gibi bu yılda kendilerini unutmayan Belediye Başkanı Tutal’a teşekkür eden İlçe Müftüsü Kemal Demirel, “Bu anlamlı günde bu daveti yapan belediye başkanına teşekkür ediyorum” dedi.
Din görevlileri haftası ve mabetler camiler haftası nedeniyle hem dertleşmek hem de yüz yüze görüşmek istediğini ifade eden Belediye Başkanı Mehmet Tutal, “Sizler Seydişehir’de emaneti bizlere tevdi ettiniz. Bir buçuk yılı tamamladık. Seydişehirlinin başını eğmeyecek şekilde seçimlerde kendilerine vaat ettiğimiz projelerin ya bir kısmını tamamladık, ya projesi tamamlandı, ya yapımı tamamlandı. Seydişehir adete bir şantiye ortamında devam ediyor” diye konuştu.

"Sosyal projelerin de devam ettiğini, camilerin; kimsesiz, yaşlı ve garibanların evlerinin temizlendiğini kaydeden Başkan Tutal, “Sizler güçleriniz nispetinde gayret ediyorsunuz. Bizler elimizden geldiği gücümüz nispetinde tüm imkanları sizlere seferber etmeye hazırız. Sizlerin duasına memleketin ve İslam coğrafyasının ihtiyacı var. Son zamanlarda hepimiz takip ediyoruz. İslam coğrafyası bir kan gölüne döndürüldü. Üzülerek ifade ediyorum ki, ölenin de öldürenin de ‘Allahüekber’ diyerek bir ortam oluşturulduğu noktadayız. Aynı husus bizim topraklarımıza da sıçratılmaya çalışılıyor. Geçmişte İslam’ın bayraktarlığını yapan, İslam’ın son kalesi olan ve yapmaya da devam eden, bugün baktığımızda İslam coğrafyasındaki işgallere zulümlere dur diye bilen elhamdülillah tek ülke ve tek ülkenin liderlerine sahibiz. Bu noktadan da gururluyuz ülke olarak. Ama üzerimizde oynanan ciddi oyunlar var. Ciddi projeler ortaya koyuluyor. Sizlerin gayreti, sizlerin duası, şehitlerin duası, bu topraklarda yatan sahabenin, evliyanın duasıyla inşallah bu topraklarda hiç bir sıkıntı olmadan İslam coğrafyasında akan bu kan ve gözyaşını son bulması dileğiyle sizlerin kavli ve fiili dualarına ihtiyacımız var. Ben buraya teşriflerinizden dolayı teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.
Seydişehir’e ilk geldiği anda karşılaştığı tablodan duyduğu memnuniyetini dile getiren Kaymakam Ahmet Regaip Özyiğit ise, “Gözlerinizdeki öz güveni gördüm. Önceki imamları ve vaizleri hatırlıyorum. Çok şey değişmiş. Çok güzel kendine güvenen bir toplumda değer gören, değer verilen kitleler oldunuz. Memleketteki diğer meslekler nasılsa sizlerde öyle değerlisiniz. Ben bu değeri veren tüm topluma ve devletimize teşekkür ediyorum. İmam önder demek, lider demek ve değiştiren demek. Gözlerinizdeki bu özgüvenle kitleleri ve memleketi yönetmenizi, hem dini hem de sosyal destek vermenizi istiyorum. Seydişehir büyük bir yer. Büyük bir imam kadromuz var. Vatandaşın sadece din ihtiyaçlarını değil soysaldaki son dönemde yaygınlaşan problemlerini çözmeleri için uğraşmalarını istiyorum. İmamlar önder olmalı. Benim sizden isteğim size verilen bu değeri görmeniz. Toplum size değer veriyor” şeklinde konuştu.
Programda din görevlileri, bir araya gelmekten dolayı memnuniyetlerini dile getirerek, kendilerini böyle anlamlı bir günde hatırladığı için Başkan Mehmet Tutal’a teşekkür etti.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten
  • Konya'da parasız kalınca tornavida ve eldiven alıp, hırsızlığa başlamış
  • Konya nüfusunun 3'te 1'ini çocuk nüfus oluşturuyor
  • Konya'da köylülere bedava at dağıttılar
  • Halisdemir davasında karar açıklandı
  • Konya’da Bedesten bölgesi tarihi yeraltı katlı otopark ile nefes aldı

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA