• Konya27 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Başkan Sorgundan KTO ve KOPa ziyaret
11 Şubat 2012 Cumartesi 13:18

Başkan Sorgun'dan KTO ve KOP'a ziyaret

AK Parti Konya İl Başkanı Ahmet Sorgun, Konya Ticaret Odası(KTO) Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Öztürk ile Konya Ovası Projesi(KOP) İdaresi Başkanı Prof. Dr. Mehmet Babaoğlunu ziyaret etti.
AK Parti Konya İl Başkanı Ahmet Sorgun, Konya Ticaret Odası(KTO) Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Öztürk ile Konya Ovası Projesi(KOP) İdaresi Başkanı Prof. Dr. Mehmet Babaoğlu’nu ziyaret etti.
AK Parti Konya İl Başkanı Ahmet Sorgun’dan Konya Ticaret Odası(KTO) ve Konya Ovası Projesi(KOP) İdaresi Başkanlığı’na ziyaret…
İl Teşkilatı’ndan KTO’ya ziyaret…
AK Parti İl Teşkilatı’nın gün içindeki ilk ziyareti, Konya Ticaret Odası’na(KTO) oldu. AK Parti Konya İl Teşkilatı Halkla İlişkiler Birim Başkanlığı tarafından organize edilen ziyaret programına Başkan Sorgun’un yanı sıra AK Parti Konya İl Başkan Yardımcıları Ömer Faruk İyibildiren, Mustafa Erkuş, Mustafa Gürüler, Hasan Hüseyin Karapınar, Yusuf Uçar, Mustafa Yazlık, Ertuğrul Uslu, Mehmet Akif Göksu, Beyazidi Bestami İnan, Mustafa Kürkçü ile AK Parti Meram İlçe Başkanı Mustafa Ulvi Bezirci ve İl Yönetim Kurulu Üyeleri Mehmet Kanmaz, Mehmet Ali Arlı ile Ramazan Özkaya katıldı.
Sorgun; “Toplumun sosyal yapısına daha fazla katkı sağlamalıyız”
Ziyarette konuşan Adalet ve Kalkınma Partisi(AK Parti) Konya İl Başkanı Ahmet Sorgun, 70 bini aşkın esnaf, sanayici ve işadamı ile Konya’nın bir ticaret kenti olduğunu söyledi. Konya Ticaret Odası’nın Konya ekonomisine, sosyal ve kültürel hayatına büyük katkılar verdiğini dile getiren Başkan Sorgun, söz konusu katkının artarak devam etmesini istedi. Sorgun; “Dinamik ve değişken bir yapıya sahip olan toplumumuz, manevi anlamdaki eksikliğini gidermede önemli çalışmalar yapılıyor. Ancak bu konuda herkese görev düşüyor. Toplumumuzun dini, ahlaki ve manevi yapısının bozulmaması için STK’lara da bu anlamda önem veriyoruz. Binlerce esnafımıza ve vatandaşımıza hizmet eden bir kurum olarak Konya Ticaret Odası’nın da bu yöndeki çalışmalarını biliyor ve takdir ediyoruz. Bundan sonra da üreteceğiniz sosyal projelerin devamını önemsiyoruz” dedi.
Öztürk; “Sosyal ve kültürel faaliyetlere çok önem veriyoruz”
Kendilerini ziyaret ettikleri için AK Parti Konya İl Başkanı Ahmet Sorgun ve İl Yönetimine teşekkür eden Konya Ticaret Odası(KTO) Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Öztürk, Konya Ticaret Odası olarak Konya ekonomisini ayakta tutmak, geliştirmek ve daha fazla yatırım ve proje üretmek için büyük çaba harcadıklarını dile getirdi. Bu çalışmalarının yanı sıra sosyal ve kültürel faaliyetleri de hiçbir zaman aksatmadıklarının altını çizen Öztürk, şunları söyledi; “Konya Ticaret Odası olarak Konya’ya kattığımız ekonomik değerlerin yanı sıra sosyal ve kültürel faaliyetlerimize de devam ediyoruz. Bu anlamda sizlerin önerdiğiniz konularda da önemli çalışmalarımız var. Bu konuda birçok kurum ve kuruluş ile belediyelerimizle de işbirliği yapıyoruz. İnşallah önümüzdeki dönem de Mesleki Eğitim Merkezi’ni hayata geçirmeyi planlıyoruz. Bu merkezde üyelerimiz ve mesleki eğitim için ilimize gelen vatandaşlarımızın tüm sosyal ve kültürel ihtiyaçlarını karşılayacağız” ifadelerini kullandı.
KOP İdaresi Başkanı Babaoğlu’na ‘Hayırlı Olsun’ ziyareti
AK Parti İl Teşkilatı’nın gün içindeki ikinci ziyareti ise, Konya Ovası Projesi(KOP) İdaresi Başkanlığı’na getirilen Prof. Dr. Mehmet Babaoğlu’naydı. AK Parti İl Teşkilatı Ekonomi İşleri Birim Başkanlığı tarafından organize edilen ziyarete AK Parti Konya İl Başkanı Sorgun’un yanı sıra İl Başkan Yardımcıları Yusuf Uçar, Beyazidi Bestami İnan ve Hasan Hüseyin Karapınar katıldı.
Sorgun; “Türkiye’nin kalkınması bölgesel kalkınma ile olacak”
Ziyarette yeni görevinde Babaoğlu’na başarılar dileyen AK Parti Konya İl Başkanı Ahmet Sorgun, önceliklerinin her zaman Konya’nın kalkınması ve gelişmesi olduğunu söyledi. Başkan Sorgun; “Hükümet olarak bölgesel kalkınmayı önemsiyoruz. Bununla beraber, her bir bölgeyi düşündüğünüz zaman bu aynı zamanda ülkenin de kalkınması anlamına geliyor. İl Teşkilatı olarak, Konya Milletvekillerimizle ve hükümetimizle beraber bu bağlamda toprağımızın daha verimli ve daha kaliteli bir düzeye ulaşması için bizler de elimizden gelen bütün katkıları vermeye hazırız” şeklinde konuştu.
Babaoğlu; “Bölgeye olan yatırımları daha da arttıracağız”
Sürekli desteklerini yanlarında hissettikleri AK Parti İl Başkanı Ahmet Sorgun ve İl Teşkilatına teşekkür eden KOP İdaresi Başkanı Prof. Dr. Mehmet Babaoğlu, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirdi. KOP İdaresi Başkanlığı hakkında konuklarına bilgi veren Babaoğlu, bölgesel kalkınmayı sadece tarım ve kırsal kalkınma ekseninde değerlendirmediklerini, eğer bir bölgede kalkınma olacaksa, o bölgenin hangi dinamiklerle kalkınması konusunda detaylı çalışma yapılamasının gerekliliğini belirtti.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten
  • Konya'nın genç milletvekili Selman Özboyacı oldu
  • Konya'da feci kaza! Minibüs otomobille çarpıştı
  • Ömer Faruk Okka: “Önemli bir virajdan geçtik”
  • Yeni Türkiye’nin Başlangıcını Hep Birlikte Gerçekleştirdik
  • Konya'da otomobiller çarpıştı: 1 ölü, 2 yaralı

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA