• Konya3 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Başkan Sorgundan Berat Kandili mesajı
03 Temmuz 2012 Salı 14:21

Başkan Sorgun'dan Berat Kandili mesajı

AK Parti Konya İl Başkanı Ahmet Sorgun, Çarşambayı Perşembeye bağlayan gece idrak edilecek olan Berat Kandili dolayısıyla bir mesaj yayımladı.
AK Parti Konya İl Başkanı Ahmet Sorgun, Çarşamba’yı Perşembe’ye bağlayan gece idrak edilecek olan Berat Kandili dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Başkan Sorgun mesajında; “Böyle mübarek gün ve geceler, Kur’an – Kerim ile buluşma, Hz. Peygamberin evrensel öğütlerine kulak verme ve O’nun sünneti ile hayat bulma fırsatlarıdır” dedi.  Adalet ve Kalkınma Partisi(AK Parti) Konya İl Başkanı Ahmet Sorgun, Çarşamba’yı Perşembe’ye bağlayan gece idrak edeceğimiz Berat Kandili dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Başkan Sorgun mesajında şu ifadelere yer verdi;  “Bu mübarek gece ve gecelerin bize sunduğu manevi iklimde beratımız almamız, Yüce Rabbimizin ilahi mesajına kulak vermekle, ilahi erdemleri hayatımıza yansıtmakla mümkün olacağını bir kez daha idrak ederiz. Başkalarının hak ve hukukuna riayetin temel dini ödevlerimizden olduğunu, harama el uzatmanın, kul hakkı ihlalinin bizi ilahi mağfiretten uzaklaştıracağını biliriz. Yaradan’ına, kendisine, yakın-uzak çevresine ve bütün insanlığa karşı sorumlulukları bulunan bir varlık olduğumuzu bu gecede tekrar hatırlar, bu görevlerimizi ihmal edip etmediğimizi sorgularız” dedi.

“Bu mübarek gün ve gecelerin Kur’an – ı Kerimle buluşma, Hz. Peygamberin evrensel öğütlerine kulak verme ve O’nun sünneti ile hayat bulma fırsatlarıdır” diyen AK Parti Konya İl Başkanı Ahmet Sorgun, mesajının devamında ise şunları söyledi; “Bu gece, Kur’an – ı Kerim’in bizlere öğrettiği ‘Rabbimiz! Biz kendimize zulmettik. Eğer bizi bağışlamaz ve bize acımazsan mutlaka ziyan edenlerden (kaybedenlerden) oluruz’ gibi dualarla ve sevgili peygamberimizin bu gece bolca yaptığı ‘Allahım! Azabından affına, gazabından rızana sığınıyorum, senden yine sana iltica ediyorum. Senin şanın yücedir. Sana yaptığım senayı, senin kendine yaptığın senaya denk bulmuyorum. Sana layık bir surette hamd etmekten acizim’ duasıyla yüce rabbimize yakarma zamanıdır.
Bu duygu ve düşüncelerle tüm İslam aleminin ve tüm Konyalı hemşehrilerimizin Berat Kandili’ni tebrik ediyor; bu mübarek gecede Yüce Allah’a açılan dua ve yakarışların, İslam aleminin birlik, dirlik ve beraberliğine, toplumsal birlikteliğimizin güçlenmesine, insanlığın barış, huzur ve saadetine vesile olmasını, başta ilimizde olmak üzere tüm İslam aleminin ve insanlığın baraşı ve huzur içinde olmasını cenabı Allah’tan niyaz ediyorum.”
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten
  • Kiraz üreticileri "don" nöbetinde
  • Konya'da üniversite öğrencilerinden örnek davranış
  • Konya'daki feci kazadan kötü haber! Yaralı kadın hayatını kaybetti
  • Minik öğrenciler camiyi ziyaret etti
  • Seydişehir'de "sulama sezonu" açıldı

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA