• Konya11 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Başkan Sorgundan Atilla Karta cevap
31 Aralık 2010 Cuma 13:03

Başkan Sorgun'dan Atilla Kart'a cevap

Ahmet Sorgun'dan Atilla Kart'a yanıt; 'Kesinlikle parti ayrımı gözetilmemiştir'

Bilindiği gibi 10 Aralık’ta başlayıp 17 Aralık’a kadar devam eden yağışlar, Bozkır’daki Çarşamba Çayı’nı taşırmış bunun sonucunda da Bozkır merkez ve bazı beldelerde altyapı ile vatandaşlarımızın ev, işyeri ve ekili arazileri zarar görmüştü. Bu olayın hemen ardından Ulaştırma Bakanımız Sayın Binali Yıldırım, milletvekillerimiz ve Konya Valimiz Sayın Aydın Nezih Doğan ile birlikte bölgeye giderek incelemelerde bulunmuş, hazırlanan rapor ise ilgili mercilere iletilmişti. Bunun üzerine Başbakanlık da, Konya Valiliği kanalı ile selden zarar gören işyeri ve konutlar için 225 Bin TL’nin dağıtmış, daha sonra ise bu yardıma ek olarak 200 Bin TL’nin daha Konya Valiliği hesabına yatırılmıştı. Böylece Bozkır’a gönderilen yardım parası 425 bin TL’yi bulmuştu.

Ancak CHP Konya Milletvekili Atilla Kart, selden zarar gören Çağlayan Beldesi’nin CHP'li belediye tarafından yönetilmesi yüzünden dışlandığını iddia etmektedir. Öncelikle şunu ifade etmem gerekir ki yapılan yardımlarda siyasi bir ayrım asla gözetilmemektedir. Yardımları yapan AK Parti Konya İl Başkanlığı değil, Başbakanlık’tır. Dolayısıyla valilik kanalı ile yapılan yardımların AK Partili belediyelere gönderilip AK Partili olmayan belediyelere gönderilmemesi gibi bir durum söz konusu bile olamaz. Eğer parti gözetilmesi gibi bir durum olsaydı, Ulaştırma Bakanımız Sayın Binali Yıldırım, il ve ilçe teşkilatım ile AK Parti Konya Milletvekillerimiz, Bozkır’a gitmez ve gün boyu inceleme yapmazdık. Zira Bozkır AK Partili bir belediye tarafından yönetilmemektedir. Sadece bu örnek bile Sayın Atilla Kart’ın ne kadar haksız olduğunu ortaya koymaktadır.

Evi, işyeri ya da tarlası hasar gören vatandaşımız, ilgili mercilere başvurarak zararının karşılanması talebinde bulunur. Başvuru sonucunda da gerekli incelemeler tamamlandıktan sonra yardımlar vatandaşlarımıza gecikmeden yapılır. Edindiğimiz bilgilere göre ise hasar tespit çalışmaları sırasında ve rapor hazırlanması aşamasında Çağlayan Beldesi’nden Bozkır Kaymakamlığı’na ya da Konya Valiliği’ne hiçbir başvuru olmamıştır. Eğer böyle bir başvuru gelseydi, o bölgede yaşayan vatandaşımıza da gerekli yardımlar ulaştırılırdı.

 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten
  • Kiraz üreticileri "don" nöbetinde
  • Konya'da üniversite öğrencilerinden örnek davranış
  • Konya'daki feci kazadan kötü haber! Yaralı kadın hayatını kaybetti
  • Beyşehir'de yurtta kalan öğrencilere doğa gezisi
  • Seydişehir'de "sulama sezonu" açıldı

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA