• Konya21 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Başkan Pekyatırmacı muhtarlarla buluştu
26 Eylül 2018 Çarşamba 17:10

Başkan Pekyatırmacı muhtarlarla buluştu

Konya’nın merkez Selçuklu İlçe Belediye Başkanı Ahmet Pekyatırmacı, hizmet planlama toplantısı kapsamında Selçuklu Mahalle Muhtarlarıyla bir araya geldi.

Selçuklu'da hizmet kalitesine katkı sağlamak amacıyla gerçekleştirilen istişare ve değerlendirme toplantıları devam ediyor. Selçuklu Belediye Başkanı Ahmet Pekyatırmacı, AK Parti Mahalle Başkanlarının ardından bu kez de Selçuklu'ya bağlı mahalle muhtarlarıyla buluştu. Selçuklu Kongre Merkezi'nde gerçekleşen programda mahallelere yapılan hizmet ve yatırımlardaki son durumun yanı sıra muhtarlardan gelen talep ve öneriler ele alındı. Programa Ak Parti Selçuklu İlçe Başkanı Mustafa Hakan Özer'in yanı sıra Belediye Başkan Yardımcıları, birim müdürleri, Selçuklu Muhtarlar Derneği Başkanı Mustafa Avcıoğlu ve mahalle muhtarları katıldı.

"Muhtarlarımızın desteği ile güzel işlere imza atıyoruz"
Selçuklu'da görev yapan muhtarlarla bir araya gelmekten duyduğu memnuniyeti ifade eden Selçuklu Belediye Başkanı Ahmet Pekyatırmacı, “Bizim için muhtarlarımız çok değerli. Çünkü bütün yaptığımız işlerde hem planlama, hem uygulama hem de geri dönüş noktasında her zaman sizlere ihtiyacımız var. Aksi takdirde bu büyüklük ve nüfus yapısına sahip bir ilçeyi yönetmemiz mümkün değil. Ancak sizlerden aldığımız güç ve destekle bu işleri yürütebiliyoruz. Bu birlik ve beraberlik devam ettiği sürece de yaptığımız işlerin karşılığını görmüş oluyoruz. Göreve aldığım günden itibaren mahalle muhtarlarımızı ofislerinde ziyaret ederek mahallerimize yönelik istek ve önerileri yerinde dinleme fırsatım oldu. Bugünde tüm mahalle muhtarlarımızın katılımı ile sizlerle bir arada olmaktan dolayı büyük bir memnuniyet duyuyorum” dedi.

Selçuklu'da mahallere her alanda en iyi hizmeti sunmak için gayret gösterdiklerini ifade eden Başkan Pekyatırmacı, “Daha önceden planladığımız, programladığımız ve devam eden bütün işlerimiz aynı şekilde sürdürülüyor. İlçemizin farklı mahallelerinde eğitimden, sağlığa, spordan sosyal hayata kadar her alanda yapımına başlanan tesislerimizde çalışmalar devam ediyor. İnşallah bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da elimizden gelen gayreti göstererek bütün işlerimizi yapmanın ve tamamlamanın gayreti içinde olacağız. Amacımız bu işleri planlanan süreleri içinde tamamlamak suretiyle mahallelerimize kazandırmak" ifadelerini kullandı.

"Selçuklu'nun başarısında muhtarlarımızın payı büyük"
Türkiye'nin son 5 yıllık süreçte yaşadığı zorlu süreçleri başarıyla atlattığına vurgu yapan Ak Parti Selçuklu İlçe Başkanı Mustafa Hakan Özer, “Türkiye hamdolsun devlet ve millet bütünleşmesiyle bunların hepsini geride bırakarak güçlü bir şekilde yoluna devam etmeye, iddialarının peşinde koşmaya devam ediyor. Bu 5 yıl zarfında yaşanan tüm olaylara rağmen hem ülkemizde hem de Selçuklu'da güzel hizmetler üretildiğini düşünüyorum. Neredeyse Selçuklu'da dokunmadık mahalle kalmadı. Her mahalleye ihtiyaçları doğrultusunda hizmet götürüldü. Selçuklu'nun bu başarısında bu görevleri yapan başkanlarımızın ve başkan yardımcılarımız başta olmak üzere sergilenen uyum büyük pay sahibi oldu. Siz muhtarlarımız da bunun önemli bir parçasısınız. Dolayısıyla ortaya konulan bu güzel hizmetlerde hepinizin önemli bir şekilde pay sahibi olduğunuzu düşünüyorum. Bu süreç içerisinde yapmış olduğunuz gayret ve emeklerden dolayı hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum. İnşallah yeni dönemde de Selçuklu'yu hep birlikte daha iyiye taşımayı diliyorum" şeklinde konuştu.

"Hizmetlerin temelinde birliktelik ruhu var"
Muhtarlar adına söz alan Selçuklu Muhtarlar Derneği Başkanı Mustafa Avcıoğlu da birlik ve beraberlik mesajı vererek Selçuklu'daki uyuma dikkat çekti Avcıoğlu, "Değerli başkanımız göreve geldiği günden bu yana her fırsatta biz muhtarlarla bir araya geldi ve gelmeye de devam ediyor. Bizleri tek tek ziyaret ederek istek ve önerilerimizi yerine dinlemek suretiyle bizleri ayrıca memnun etti. İnşallah bu birliktelik ve uyum mahallelerimize hizmet olarak dönecektir" dedi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten
  • Ilgın Ticaret Borsası Elektronik Satış Salonu hizmete girdi
  • “Artık büyük Türkiye hedefine odaklanmalıyız”
  • Üniversiteli gençler Bilim Merkezi Gözlem Etkinliğinde buluştu
  • Her öğretmen e-Twinning ile tanışıyor
  • Kulu'da "sağlıklı yaşam" yürüyüşü düzenlendi

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA