• Konya6 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Başkan Konuk, devlet başkanlarıyla birarada
24 Eylül 2009 Perşembe 13:07

Başkan Konuk, devlet başkanlarıyla birarada

ABD eski başkanlarından Bill Clintonun özel davetlisi olarak Amerikaya giden Pankobirlik Genel Başkanı, Anadolu Birlik Holding

ABD eski başkanlarından Bill Clinton’un özel davetlisi olarak Amerika’ya giden Pankobirlik Genel Başkanı, Anadolu Birlik Holding ve Konya Şeker Yönetim Kurulu Başkanı Recep Konuk, birçok ülkenin devlet başkanlarıyla bir araya geldi ve bunlardan bir çoğuyla görüşme fırsatı buldu.

Clinton Küresel Girişiminin “CGI “yıllık toplantısına katılmak üzere gittiği ABD’ de bir çok ülkenin Devlet Başkanı ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ile bir araya gelen Pankobirlik Genel Başkanı Recep Konuk, ikili görüşmelerde bulunduğu devlet başkanlarına Türk tarımını anlattı ve dünya ile ilgili gelişmeleri tartıştılar.

Pankobirlik ve Konya Şeker Yönetim Kurulu Başkanı Recep Konuk, ABD eski Başkanı Bıll Clinton’ın özel davetlisi olarak gittiği New York‘ta global gıda güvenliği, enerji, iklim ve çevreyle ilgili birçok konunun ayrıntıları ile ele alındığı toplantılara katıldı.

Herhangi bir politik amacı olmayan ve birçok ülkenin Devlet Başkanı, iş adamı, CEO’lar, Dünya liderleri, ticari yetkililer, sivil toplum kuruluşları, idari müdürlerin bir araya geldiği ve çok sayıda seçkin kişinin davet edildiği kongreye, Pankobirlik Yönetim Kurulu Başkanı Recep Konuk CGI üyesi olarak katıldı. 

Clinton Küresel Girişimi “CGI” ın 5. kuruluş yılı olmasından dolayı büyük önem taşıyan ve ABD Başkanı Barak Obama’nın da konuşmacı olduğu bu toplantılara katılan Pankobirlik Başkanı Recep Konuk, Avustralya Başbakanı, Hollanda Başbakanı,  Arjantin Başbakanı, Şili Devlet Başkanı, Uluslar arası Para Fonu, Coca Cola’nın icra kurulu Başkanı (CEO) Muhtar Kent ve Nobel Barış Ödülü'ne de layık görülen ABD'nin eski Başkan Yardımcısı Al Gore ile tanışma fırsatı buldu ve katıldığı toplantılarda ikili görüşmelerde bulundu.

Toplantılarda özellikle global gıda güvenliği, enerji iklim ve çevreyle ilgili birçok konu ayrıntıları ile ele alındı.

CGI toplantıları öncesinde Konuk ayrıca Kuzey Dakota da Eyalet Valisi, Vali yardımcısı ve Kuzey Dakota Üniversitesi yetkilileri, ticaret ofisi ve üyeleriyle birlikte bir çok sanayi tesisi ve tarımsal üretimle ilgili arazilerde incelemelerde bulundu.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten
Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA