• Konya22 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Başkan Kalaycının Engelliler Günü mesajı
03 Aralık 2011 Cumartesi 13:03

Başkan Kalaycı'nın Engelliler Günü mesajı

Dünya Engelliler Günü nedeniyle bir mesaj yayımlayan Meram Belediye Başkanı Dr. Serdar Kalaycı, Belediye olarak yaptığımız bütün hizmet ve yatırımları engellilerin rahat bir şekilde...
Başkan Kalayacı’nın mesajı şöyle:
“Hiçbir kimse hayata gelirken seçemediği, tercih edemediği bir durumdan dolayı diğer insanlar karşısında herhangi bir değer kaybına uğramaz.
Engellilerimizin toplumsal hayata katılmaları, daha iyi yaşam standartlarına kavuşabilmeleri için sosyal belediyecilik sorumluluğu anlayışı ile bugüne kadar çeşitli resmi kurumlar ve sivil toplum örgütleriyle ortak programlar yaptık. Geçtiğimiz yıllarda ilköğretim öğrencilerine yönelik olarak düzenlediğimiz ‘Engellilerin Yanında Engellere Karşıyız’ konulu duvar gazetesi yarışması, öğrencilerimizin bu konuya ne kadar büyük hassasiyet gösterdiğini ortaya koydu.
Belediye olarak yaptığımız parklar, yol ve kaldırımlar ile diğer hizmet ve yatırımları engellilerimizin rahat kullanabilecekleri bir şekilde düzenliyoruz. Bu yıl içinde hizmete giren ve pek çok özelliğiyle ilk olan hobi bahçelerimizde engelli vatandaşlarımıza da yüzde 10’luk kontenjan ayırarak bu konuya ne kadar önem verdiğimizi örnek bir hizmetimizde daha göstermiş olduk.
Her zaman büyük destek vererek spor yapmalarına katkıda bulunduğumuz engelli haltercilerimiz Nazmiye Muslu ve Yasemin Ceylan, elde ettikleri uluslar arası başarılarla diğer engellilere de örnek teşkil etmişlerdir.
Engelli vatandaşlarımızın insan onuruna yakışır şekilde hizmet almasını sağlamak, becerilerini geliştirmek ve sosyal hayata uyumuna ilişkin hizmetleri sunmak için farklı kurum ve kuruluşlarla işbirliği yapmaya devam edeceğiz.
Engelli vatandaşlarımızın da aramızda olacağı engelsiz bir dünya ile bu konudaki bilinç ve hassasiyetin daha da artması ümidiyle tüm engelli vatandaşlarımızın Dünya Özürlüler Gününü kutlar, nice engelsiz yaşamlar dilerim.”
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten
  • Konya’da Bedesten bölgesi tarihi yeraltı katlı otopark ile nefes aldı
  • Türk Dünyası Belediyeler Birliği Üyeleri Konya'da
  • Konya'da köylülere bedava at dağıttılar
  • Konya'da soyguncuyu etkisiz hala getiren çalışanını maaşla ödüllendirdi
  • Konya nüfusunun 3'te 1'ini çocuk nüfus oluşturuyor

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA