• Konya6 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Başkan Kalaycı Konya basınıyla buluştu
09 Ağustos 2011 Salı 10:45

Başkan Kalaycı Konya basınıyla buluştu

Meram Belediye Başkanı Dr. Serdar Kalaycı, Konyadaki basın mensuplarıyla iftar yemeğinde bir araya geldi.

Meram Belediye Başkanı Dr. Serdar Kalaycı, Konya’daki basın mensuplarıyla iftar yemeğinde bir araya geldi. Meram Belediyesi’nin yeni hizmet binasında verilen iftar yemeğine çok sayıda basın mensubu katıldı. Kalaycı, yemekten sonra basın mensuplarına önemli açıklamalarda bulundu.

 “HALKIMIZIN HİZMETKARIYIZ”

Göreve geldikleri günden itibaren halkın hizmetkarı olmaya özen gösterdiklerini vurgulayan Başkan Kalaycı, “2 yılda 11 trilyon(milyon TL) gibi bir borç ödedik. 22 yıl sonra belediyemizi kendi hizmet binasına kavuşturduk. 24 temizlik aracı alarak 1,5 yılda amorti etmesini sağladık. Tarihi eserlerin restorasyonunu başlattık. 250 kilometre yol açtık. Bayanlara yönelik fitness salonu, emekliler için emekliler konağı ve modern parklar yaptık. 90 bin metrekarelik alanda hobi bahçesi kurduk. 3 tane 16 derslikli ilköğretim okulunun 2’sinin temelini attık ve birinin de açılışını gerçekleştirdik. 5 spor tesisi ve 5 aile sağlığı merkezi yaptık. 6 bin civarında konut başlattık. TOKİ ile birlikte Konya’daki ilk kentsel dönüşüm projesine start verdik. Çaybaşı’nda 2. kentsel dönüşüm için vatandaşlarla anlaşmada sona geldik. Tıp Fakültesi civarında temelini attığımız 86 yataklı hasta konuk evini de kısa bir süre zarfında hizmete açacağız” dedi.

“AMACIMIZ KONYA’NIN TARİHİ YAPILARINI TANITMAK”

Bir gazetecinin, ‘Ramazanda neden bir iftar programı organizasyonuna girdiniz’ sorusuna Başkan Kalaycı şöyle cevap verdi: “Amacımız, televizyon programının çekimlerinin yapıldığı Sahibi Ata Camii, Sırçalı Medrese gibi ilçemizdeki tarihi mekanları tanıtmaktır. Ayrıca programlara konuşmacı olarak katılan Konya’mızın değerlerini ülkemiz nezdinde tanıtmaktır.” 
Kalaycı, Et Balık Kurumu’ndan devir alınan arsa ile ilgili bir soru üzerine de şunları söyledi: “O alanı belediye hizmet binası, ticari merkez, konutlar, sosyal donatılar ve yeşil alanıyla Meram’ın bir alt merkezi haline getirmek istiyoruz. Belediyemizin kasasına 86 trilyon(milyon TL) gibi bir para girecek. Böyle bir rakamı hayal bile etmek mümkün değildi. İhaleyi alan firma 200 – 300 milyon liralık bir yatırım yapacak. Bu Konya’ya bir katma değer sağlayacak. İşsizliğin çözümü noktasında önemli katkı sağlayacak. Ama bu alan boş olarak kaldığında hiç kimseye fayda sağlamayacak. Belediyemizin kasasına girecek para ile şehrimizi güzelleştirecek farklı projeleri hayata geçireceğiz.”
YORUMLAR
MERAM ve meram
Mehmet UÇAR
Evet meram ne kadar şanssız bir ilçe. Başkan icraatlarını sayarken Fitness salonu açtığını övünerek ifade ediyor.Fitness salonuna ne kadar çok ihtiyacımız vardı bizim. 4 kat soba kovasını elinde çıkaran hanımlarımızın fitnes salonuna ne kadar ihtiyaçları vardı! İmardan kaynaklanan sorunları bahane eden gaznet gaz vermiyor Konya’nın yerleşim alanı olarak % 60 ında doğalgaz yok bunda en büyük payda meramın sanırım. Hanımlarımız kovaları taşıdıktan sonra fitness salonunda spor yapmalılar değil mi başkanım. Abdürreşit caddesi Ada: 3956, Parsel 212 ye 170m uzaktaki gazı almak için müracaat etmediğim yer kalmadı sonuç EPDK da imar ile hali hazır uyuşmazlığı, kadastrol yol ve sokakların açılmış olmaması. Fitness salonuna ihtiyacı olanlarla Kat kat kova taşıyanlar arasındaki fark biri MERAMDA oturuyor, diğeri meramda! Önemsiz seçmen sadece oy verir aptal yerine konsada idealleri uğruna oy verir menfaatleri uğruna değil. Çok sağol başkan fitness salonuna ihtiyaç çoktu. Hanımlarımız kışın 4 kat kova taşıdıktan sonra gitmeliler salona. Sakın bizimle ilgisi yok deme gaznetle ilgili konuya bal gibi imar uygulamalarından kaynaklanıyor bu sorunlar. Fitnes salonuna harcanan paralar ile biraz da imar uygulamalarına harcasanız. Gerçi bizlerin verdiği vergiler fitness salonuna ihtiyacı olanların verdiği vergilerle miktar olarak eşit olsada değer olarak eşit olamaz değil mi. Biri fitness salonlarında biride merdivenlerde kova taşımalarda
78.167.125.34
Senin Şehrin, Senin Siten
  • Konya'da parasız kalınca tornavida ve eldiven alıp, hırsızlığa başlamış
  • Konya nüfusunun 3'te 1'ini çocuk nüfus oluşturuyor
  • Konya’da Bedesten bölgesi tarihi yeraltı katlı otopark ile nefes aldı
  • Konya'da soyguncuyu etkisiz hala getiren çalışanını maaşla ödüllendirdi
  • Konya'da köylülere bedava at dağıttılar

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA