• Konya18 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Başkan Hançerliden gençlere destek
31 Ocak 2016 Pazar 01:52

Başkan Hançerli'den gençlere destek

Karatay Belediyesi bünyesinde ilçenin sosyal ve kültürel yönlerden gelişmesi, ilçenin her kesimine ulaşarak ihtiyaçların tespiti, kadınlara ve gençlere yönelik ücretsiz aktiviteler ile gerektiğinde ihtiyaç sahiplerinin yanında olmak gibi konularda faaliyet gösteren Kent Konseyi kendi içerisinde oluşturduğu Kadın Meclisi ve Gençlik Meclisi programlarına bir yenisini daha ekleyerek Gençlik Meclisi 1. Olağan Kurul Toplantısını gerçekleştirdi.

Karatay Belediyesi Meclis Salonunda gerçekleştirilen Olağan Genel Kurul Toplantısına Karatay Belediye Başkanı Mehmet Hançerli, Karatay Kent Konseyi Başkanı Yusuf Güden, Karatay Gençlik Meclisi Başkanı Muhammet Fatih Sert ve Gençlik Meclisi üyeleri katıldı. Muhammet Fatih Sert’in oturumu açmasıyla Genel Kurul Toplantısı başladı ve yeter çoğunluğun sağlanmasının ardından divan heyeti seçildi. İlk olarak selamlama konuşmalarını yapan Karatay Kent Konseyi Başkanı Yusuf Güden; “Necip Fazıl üstadın dediği gibi kim var denildiğinde sağına ve soluna bakmadan ben varım cevabını verebilen bir gençlik özlemiyle çıktığımız bu yolda bir yılımızı tamamlamış bulunmaktayız. Derdi olan, düşünen, fikirlerini özgürce söyleyebilen, kardeşlik hukukuyla birbirine bağlı bir meclis inşa etmeye çalıştık.” dedi.  Yusuf Güden’ in ardından konuşmalarını yapan Karatay Belediye Başkanı Mehmet Hançerli; asıl olan yönetim biçiminin vatandaşın katılımıyla, onların görüş ve düşüncelerini alarak yönetmek olduğuna dikkat çekti ve Kent Konseylerinin bir bakıma bu sebeple kurulduğunu, çalışmalarını bu şekilde sürdürdüğünü belirtti.  Kent Konseyi içerisinde Kadın Meclisi ve Gençlik Meclisi’nin güzel çalışmalara imza attığını kaydeden Başkan Hançerli, Kent Konseyi’ nin sunduğu projeleri mümkün olduğunca hayata geçirmeye çalıştıklarını ve destek vermeye devam edeceklerini vurguladı. Yeni bir Gençlik Merkezi Projeleri olduğunu ve talep olması halinde hayata geçirmek için tereddüt etmeyeceklerini söyleyen Mehmet Hançerli, 1. Olağan Kongrenin hayırlı olmasını temenni ederek katılımcılara teşekkür etti. 

Konuşmaların ardından Gençlik Meclisi 2015 faaliyet raporu sunuldu. Yeni dönem aday listesinin oylanmasının ardından Gençlik Meclisi Başkanı seçilen Muhammet Fatih Sert’in teşekkür konuşmalarıyla Karatay Kent Konseyi Gençlik Meclisi 1. Olağan Genel Kurulu sona erdi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten
  • İmar affından sonra mimar ve mühendisler de af istiyor
  • Kavuş ve meclis üyeleri belediyenin tesislerini gezdi
  • Altay, gençlik kampında öğrencilerle buluştu
  • Seydişehir'de karpuz hasatına başlandı
  • NEÜ KONDİL öğrencileri mezuniyet heyecanı yaşadı

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA