• Konya20 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Başkan Altay, TUSKAD’a Selçuklu’yu anlattı
01 Mart 2016 Salı 12:12

Başkan Altay, TUSKAD’a Selçuklu’yu anlattı

Selçuklu Belediye Başkanı Uğur İbrahim, Toplumsal Uzlaşı ve Sosyal Kalkınma Derneği (TUSKAD) tarafından düzenlenen deneyim paylaşımı programına katıldı. Başkan Altay, Selçuklu Belediyesi tarafından yürütülen hizmetler hakkında bilgi verdi.

Selçuklu Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, Toplumsal Uzlaşı ve Sosyal Kalkınma Derneği (TUSKAD) tarafından düzenlenen deneyim paylaşımı programına katıldı. Başkan Altay, tamamlanacak olan Selçuklu Kongre Merkezi, Otizm ve Down Sendromu Yaşam Merkezi ve diğer hizmet ve yatırımlarla, Selçuklu’ da yaşam kalitesinin daha da artacağını söyledi.  

Toplumsal Uzlaşı ve Sosyal Kalkınma Derneği (TUSKAD) tarafından yapılan davet için teşekkür ederek sözlerine başlayan Başkan Altay, “Sivil toplum kuruluşları, dernek ve vakıflarla her fırsatta bir araya gelmeye çalışıyoruz. Konya’nın konuşulduğu bu buluşmalarda, şehrimize değer katacak konular hakkında sivil toplum kuruluşlarıyla fikir alışverişinde bulunuyoruz” dedi.

Selçuklu ve Konya’nın katma değerini yükseltecek önemli yatırım ve hizmetlerin tamamlayacağını ifade eden Başkan Altay, altyapı ve asfalt, temizlik, park bahçeler, sosyo-kültürel çalışmalar ve hayatın her alanına etki eden önemli hizmetleri sunmaya devam edeceklerini ifade etti.  Yeni projelerin Selçuklu ve Konya halkının hizmetine sunulacağını söyleyen Altay, “Daha Yaşanabilir Bir Selçuklu için birçok hizmet ürettik, insan odaklı çalıştık ve çalışmaya da devam ediyoruz.  Her mahallenin ayrı ayrı problemleri ve öncelikleri var. Hizmet sunmadan önce bunları doğru tespit etmeye yönelik çalışmalar yaptık. Kongre Merkezi, Kelebekler Vadisi, Otizm ve Down Sendromlu Yaşam Merkezi gibi birçok prestijli hizmeti üretmeye devam ederken alt yapı, imar ve fen işleri gibi fiziki belediyecilik ve sosyal belediyeciliği de ön plana alarak şeffaf ve adaletli bir hizmet anlayışıyla şehrimiz için gerekli olan her şeyi yapmaya devam ediyoruz” dedi.

 

Tropikal Kelebek Bahçesi benzersiz bir atmosfer sunuyor

Başbakanımız Ahmet Davutoğlu’nun katılımlarıyla 3 Temmuz 2015’te açılışı yapılan ve ülke turizmine kazandırılan Türkiye’nin ilk, Avrupa’nın en büyük kelebek uçuş alanına sahip Konya Tropikal Kelebek Bahçesi, 3500 m²’lik gezi alanı ve toplamda 7.600 m²’lik bir kullanım alanına sahip. 1600 m²’lik kelebek uçuş alanı ile farklı türlerde binlerce kelebeğe doğal yaşam alanı sunmakta. Bahçede 98 türe ait 20 bin adet bitki bulunmakta ve kelebekler kendi nektar bitkileri etrafında uçarken gözlenebilmekte. Konya’yı ve Mevlana Müzesi’ni ziyarete gelen ziyaretçilerin ilk uğrak yerlerinden biri olan Tropikal Kelebek Bahçesi, ziyaretçilerine binlerce bitki ve kelebeğin bulunduğu benzersiz bir atmosfere sunuyor.

 

Otizmli aileler mutlu olacak

Otizm ve down sendromlu hasta ve ailelerinin hayatlarını kolaylaştıracak Otizm ve Down Sendromu Yaşam Merkezi inşaatı tamamlandı ve 2016 da hizmete sunulacak. 21.000 m² yaşam alanı, 7500 m² kapalı alana sahip olan merkez, Otistik ve down sendromlu hastaların tedavisi için düşünülmüş en büyük merkez olma özelliğini taşıyor. Komplekste, at ahırları, manej alanları, yüzme havuzları, spor ve eğitim alanları yer alacak.

Ülkenin geleceğine nitelikli, yetişmiş ve değer sahibi gençler kazandıracağız

Selçuklu Değerler Eğitimi Projesi (SEDEP) dördüncü yılında da başarıyla uygulanmaya devam ediyor. Öğrencilerin, bilgi, beceri ve yeteneklerinin geliştirilmesini, değerlerimizi derinlemesine

tanımalarını, sevmelerini ve benimsemelerini sağlamayı amaçlayan proje her sene daha da geliştirilerek uygulanıyor. Ülkenin geleceğine nitelikli, yetişmiş ve değer sahibi gençler kazandırmayı arzu ediyoruz. İnşallah nice yıllar Selçuklu Değerler Eğitimi Projesi, tüm Türkiye’ye örnek olarak yürütülür ve birçok şehirde ve birçok ilçede yapılmaya devam eder.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten
  • İmar affından sonra mimar ve mühendisler de af istiyor
  • Kavuş ve meclis üyeleri belediyenin tesislerini gezdi
  • Altay, gençlik kampında öğrencilerle buluştu
  • Seydişehir'de karpuz hasatına başlandı
  • NEÜ KONDİL öğrencileri mezuniyet heyecanı yaşadı

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA