• Konya3 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Başkan Altay, emekli konaklarını ziyaret etti
04 Şubat 2014 Salı 14:30

Başkan Altay, emekli konaklarını ziyaret etti

Konya’nın merkez Selçuklu İlçe Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, Özalan ve Dumlupınar Emekli Konaklarını ziyaret etti.

Konya’nın merkez Selçuklu İlçe Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, Özalan ve Dumlupınar Emekli Konaklarını ziyaret etti. 
Selçuklu Belediyesi tarafından ilçenin farklı bölgelerine kazandırılan ve ilçenin sosyal hayatını zenginleştiren emekli konakları, emekliklerin birlikte hoşça vakit geçirmelerini sağlıyor. Selçuklu Belediyesi’ne bağlı Sakarya, Özalan, Akıncılar, Dumlupınar, Aydınlıkevler, Gazalya Hatun ve Selçuki Hatun Emekli Lokallerinden 11 bin 500 emekli faydalanıyor. Emekli konaklarından faydalanan vatandaşlarla bir araya gelmek için Özalan ve Dumlupınar Emekli Konaklarını ziyaret eden Selçuklu Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, emeklilerle sohbet etti.
Selçuklu’da her yaş grubundan insana hitap edecek projeler ürettiklerini ifade eden Selçuklu Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, “Güleryüzlü, güvenilir ve gayretli belediyecilik anlayışıyla beş yıl önce çıktığımız yolda Selçuklu’yu marka değeri yüksek ve daha yaşanılabilir bir şehir haline getirdik. Fiziki altyapı ve üstyapı çalışmalarının yanı sıra gerçekleştirdiğimiz sosyal hizmetlerle belediyecilik anlayışını değiştirdik. Belediyecilik hizmetlerinde hemşehrilerimizin ihtiyacı olan birçok alanda proje üreterek bu projeleri hayata geçirmeye devam ediyoruz. Emekliler için emekli konakları, hanımlar için hanım lokalleri, gençler için spor salonları ve yüzme havuzları kazandırdık. Bunların yanı sıra Selçuklu’da bulunan ilk ve ortaokullarda hayata geçirdiğimiz Selçuklu Değerler Eğitimi Projesi ile değer sahibi bir toplum için değer sahibi çocuklar yetiştirmeye gayret gösteriyoruz. Hayata geçirdiğimiz birçok proje ile Selçuklu’yu yaşam kalitesi yüksek bir şehir haline getirme gayreti içerisindeyiz. Biz bunları bir aşkla, Selçuklu’ya hizmet etme aşkıyla yapıyoruz ” dedi.
Emekli konakları sayesinde emeklilerin sosyal hayattan kopmadıklarını söyleyen Başkan Altay, “Günlerinin büyük bir bölümünü bu lokallerde geçiren emekliler, gerçekleştirilen etkinliklerle zamanlarını iyi bir şekilde değerlendiriyor ve birlikte vakit geçiriyorlar. Sakarya, Özalan, Akıncılar, Dumlupınar, Aydınlıkevler, Gazalya Hatun ve Selçuki Hatun Emekli Lokallerinden 11 bin 500 emekli faydalanıyor. Emeklilerimize, kütüphane, gazete, televizyon ve kantin hizmeti sunuluyor. Emekli konaklarında bir araya gelen emekliler kitap, dergi, gazete okuyor ve çeşitli etkinlikler düzenliyorlar. Ayrıca, emekliler için çeşitli kültürel etkinlikler ve bilgilendirme toplantıları gerçekleştiriliyor. Bu etkinliklerden bir tanesi de emeklilerden oluşan ilahi korosu. Ayrıca Konya Müftülüğü ile işbirliği çerçevesinde Kur’an-ı Kerim eğitimi başlarken, talepte bulunan emekliler için tiyatro ve tasavvuf musikisi eğitimleri de gerçekleşecek” diye konuştu.
Emekliler Konağına sürekli gelen ve yaşları 50 ile 85 arasında değişen vatandaşlar, her türlü ihtiyaçlarının karşılandığını ve son derece iyi vakit geçirdiklerini söyledi. Emekliler konağı müdavimi emekliler, insanların bir araya gelmesinde sosyal mekanların büyük önemi olduğuna dikkat çekerek, bu tür sosyal yapıların sayısının artmasını arzu ettiklerini ifade ettiler ve Selçuklu Belediye Başkanı Uğun İbrahim Altay’a teşekkür etti.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten
  • Kiraz üreticileri "don" nöbetinde
  • Konya'da üniversite öğrencilerinden örnek davranış
  • Konya'daki feci kazadan kötü haber! Yaralı kadın hayatını kaybetti
  • Seydişehir'de "sulama sezonu" açıldı
  • Beyşehir'de yurtta kalan öğrencilere doğa gezisi

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA