• Konya20 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Başkan Altay, AK Partili gençlerle buluştu
05 Aralık 2012 Çarşamba 17:28

Başkan Altay, AK Partili gençlerle buluştu

Konyanın merkez Selçuklu İlçe Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, AK Parti Selçuklu Gençlik Kolları üyeleri ile çalışma gezisinde bir araya geldi.
 Konya’nın merkez Selçuklu İlçe Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, AK Parti Selçuklu Gençlik Kolları üyeleri ile çalışma gezisinde bir araya geldi. 2012 yılında yapılan çalışmaların yerinde incelendiği programda Başkan Altay, genç nüfusa yönelik olarak önemli çalışmalara imza attıklarını ifade etti.
Sille Aya Elenia Müzesi, Sille Barajı, Kelebekler Vadisi, Selçuklu Kanyon, Spor Kompleksleri, Sağlık Yatırımları, Hanımlar ve Emekliler Konakları ile altyapı ve temizlik hizmetleri hakkında gençlere bilgi veren Selçuklu Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, “Selçuklu’da 2012 yılının geride kalan kısmını bereketle geçirdik. Kongre Merkezimizin de temelini 2012 yılının kalan zamanında atmayı planlıyoruz” dedi.
Selçuklu’da yapılan kültür, sağlık, spor ve sosyal yatırımlarla birlikte altyapı ve fiziki belediyecilik hizmetlerinin ilçede yatırım yapmayı planlayan özel sektörü de olumlu etkilediğini ifade eden Başkan Altay, “Konya’daki büyük AVM’ler, Sanayi Siteleri ve yıldızlı otellerin büyük bir kısmı Selçuklu’da faaliyet göstermektedir. Sadece Konyalı yatırımcılar değil ulusal yatırımcılarda Selçuklu’ya yatırım yapmayı planlamaktadır. Buna bağlı olarak belediyemizin yaptığı her hizmet hem şehrimizin marka değerini yükseltmekte hem de yeni istihdam kapılarının açılmasına neden olmaktadır” diye konuştu.
Belediye hizmetlerinin planlanmasında her yaştan kadın ve erkeğin ayrı ayrı düşünüldüğünün altını çizen Altay, sosyal, kültürel ve sportif yatırımlarla gençlerin boş zamanlarını daha iyi değerlendirmelerini sağladıklarına dikkat çekerek, “Dünyaya baktığımızda gördüğümüz fotoğraf bize gelecekte genç nüfusu olan ülkelerin daha avantajlı olduğunu gösteriyor. Bazı ülkelerde önümüzdeki 10 yıl içinde genç işgücü bulmak bile zorlaşacak. Dünyanın en büyük ekonomisine sahip ülkelerde bile yaşlı nüfusa bakacak genç bulmakta zorlandıkları görülüyor. Ülkemiz genç nüfus açısından dünya geneline bakıldığında daha şanslı görünüyor. Gelecekte bu ülkenin lokomotifi olacak gençlerimize yönelik yapılan her türlü hizmet bizi ayrıca mutlu ediyor. Gençlerimizin kendilerini hem bedenen hem ruhen hem de işgücü olarak geliştirmesi için her türlü projeye açığız. Ben genç nüfusumuzla gurur duyuyorum ve kendilerine güveniyorum” şeklinde konuştu.
AK Parti Selçuklu Gençlik Kolları Başkanı Rafet Baştürk ise, Selçuklu Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay’a yapılan çalışmalardan dolayı teşkilat mensubu gençler adına teşekkür etti.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA