• Konya13 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Başkan Akyürek, gazetecilerin bayramını kutladı
09 Ocak 2010 Cumartesi 13:26

Başkan Akyürek, gazetecilerin bayramını kutladı

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, bu yıl 49uncusu kutlanan 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Bayramı nedeniyle bir açıklama yaptı.
Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, bu yıl 49’uncusu kutlanan 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Bayramı nedeniyle bir açıklama yaptı. İnsanların çevrelerindeki olayları kavramasında ve kamuoyunun doğru bilgiye ulaşmasında basının çok önemli bir misyona sahip olduğunu söyleyen Başkan Akyürek, basın camiasının 49. Çalışan Gazeteciler Bayramı'nı kutladı.
Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Bayramı nedeniyle bir açıklama yaptı.

Basın-yayın çalışanlarının Çalışan Gazeteciler Bayramı’nı kutlayan Başkan Akyürek, günümüz bilgi çağında zor şartlar altında kamu görevini yerine getiren basının geçmişte olduğu gibi günümüzde de çok önemli bir yere sahip olduğunu belirterek, şunları söyledi: “Bireyin çevresindeki olayları, gerçekleri kavramasında, toplum ve dünyayla bütünleşip sosyal hayata katılmasında basın çok önemli bir misyona sahiptir.

Ülkemizdeki yerel yönetimler ve merkezi yönetimle milletimiz arasında çok önemli bir köprü görevi gören basınımız demokrasinin ve cumhuriyetimizin kökleşmesinde önemli görevleri yerine getirmektedir. Türk basını, kamuoyunun haber alma hakkına katkıda bulunma görevini sorumlu gazetecilik anlayışı çerçevesinde başarıyla yerine getirmektedir.

İnsanların, yerel kültür bütünlüğünü koruyarak genel toplumsal gerçeklere uyum sağlayabilmesi için mahalli medya organlarına da büyük sorumluluklar düşmektedir. Basının bu önemli işlevini yerine getirebilmesi, hiçbir baskıya maruz kalmadan işini özgürce yapan, meslek etiğini her şeyin üstünde tutan, doğru, ilkeli, nesnel, kişilik haklarına saygılı habercilik anlayışının benimsenmesiyle olanaklıdır.

Gazetecilere önemli imkanlar sağlayan ve 10 Ocak 1961 tarihinde yürürlüğe giren 212 sayılı yasanın kabulü nedeniyle o günden beri kutlanan Çalışan Gazeteciler Bayramı’nın basın çalışanlarının sorunlarının konuşulup çözüm yolları aranması nedeniyle önemli olduğunu düşünüyorum.

Bu duygu ve düşüncelerle 49’uncu Çalışan Gazeteciler Bayramı’nı kutluyor, tüm basın-yayın çalışanlarına sağlık, mutluluk ve başarılar diliyorum.”

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten
  • Konya'da parasız kalınca tornavida ve eldiven alıp, hırsızlığa başlamış
  • Konya'da soyguncuyu etkisiz hala getiren çalışanını maaşla ödüllendirdi
  • Konya’da Bedesten bölgesi tarihi yeraltı katlı otopark ile nefes aldı
  • Konya nüfusunun 3'te 1'ini çocuk nüfus oluşturuyor
  • Konya'da köylülere bedava at dağıttılar

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA