• Konya20 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Başkan Akyürek: Barış ve huzur dolu bir yıl diliyorum
31 Aralık 2015 Perşembe 14:14

Başkan Akyürek: Barış ve huzur dolu bir yıl diliyorum

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, 2016 yılının ülkemizde ve tüm dünyada yeni güzelliklerin yaşanacağı, umutların yeşereceği barış, kardeşlik, huzur dolu bir yıl olmasını temenni ederek, başta İslam coğrafyası olmak üzere dünya üzerinde yaşanan tüm zulüm ve acıların sona ermesini diledi.

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek’in 2015 yılının sona ermesi ve 2016 yılının gelişi ile ilgili yayımladığı mesajı şöyle:

“Her yeni gelen yıl insanlar, şehirler ve ülkeler için yeni umutları da beraberinde getirir. 2015 yılını sevinçleri ve kederleriyle geride bırakıyor, yeni bir yıla daha yeni umutlarla giriyoruz. Geçmiş yılın muhasebesini yaparak gelecek yılın daha güzel, daha mutlu ve daha huzurlu bir yıl olmasını temenni ediyorum.

2015 yılı hem şehrimiz hem de ülkemiz açısından önemli gelişmelerin yaşandığı bir yıl oldu. Belediye olarak ülkemizin 2023 yılında dünyanın en güçlü 10 ülke arasına girme hedefine, Büyük Türkiye hedefine katkı yapmak amacıyla şehrimizin tamamında önemli yatırımları hayata geçirdik. 2016 yılında merkezde ve 31 ilçemizde yatırımları artırarak sürdüreceğiz.

Şehrimiz ve ülkemiz adına yaşanan güzelliklerin yanında hepimizi üzüntüye boğan olaylar da yaşandı. Yakın coğrafyamız savaşlarla, göçlerle ve gözyaşı ile yoğrulurken ülkemizin istikrarını bozmak, büyümesini engellemek, bölmek, parçalamak, kaosa itmek isteyen çevreler de boş durmadı. Ama biliyoruz ki, milletimiz üzerinde oynanan tüm oyunlar kesinlikle bozulacaktır. Allah’ın izniyle tarihte olduğu gibi millet olarak bölgemize, coğrafyamıza barışı, huzuru, kardeşliği hep birlikte hakim kılacağız.

Hazreti Mevlana’nın din, dil, ırk ayrımı yapmadan tüm insanlığı kucaklayan mesajlarının doğru algılanması, insanlar arasında sevgi ve kardeşlik tohumlarının filizlenmesine her zamankinden fazla ihtiyacımız olduğunu unutmayalım.

Bu duygularla; Suriye, Irak, Filistin ve Doğu Türkistan başta olmak üzere dünya üzerinde yaşanan tüm zulüm ve acıların sona ermesini, 2016 yılının ülkemizde ve tüm dünyada yeni güzelliklerin yaşanacağı, umutların yeşereceği barış, kardeşlik, huzur dolu bir yıl olmasını temenni ediyorum.”

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten
Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA