• Konya5 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Basının ekonomik ilişkilere katkısı büyüktür
24 Temmuz 2011 Pazar 19:01

'Basının ekonomik ilişkilere katkısı büyüktür'

Konya Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Tahir Büyükhelvacıgil, Basın çalışanlarının 24 Temmuz Basın Bayramını kutladı.

Konya Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Tahir Büyükhelvacıgil, Basın çalışanlarının 24 Temmuz Basın Bayramı’nı kutladı.

Konya Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Tahir Büyükhelvacıgil, basında sansürün kaldırılışı dolayısıyla her yıl 24 Temmuz’da kutlanan Basın Bayramı’nda yayımladığı mesajında tüm basın çalışanlarının basın bayramını kutladı.

Büyükhelvacıgil’in mesajı şu şekilde:

“Türkiye, sanayi ve ticaretiyle, demokrasi ve insan hakları konusunda attığı adımlarla tüm dünyada adından söz ettiren sosyal bir hukuk devletidir. Ülkemizin daha müreffeh, daha ileri bir ülke olma mücadelesi verdiği şu günlerde basınımızın önemi ve sorumlulukları da artmıştır.  Görevlerini zor şartlar altında da olsa yerine getiren, doğru bilgi akışını sağlayarak kamuoyunu bilgilendiren tüm gazetecilerin basın bayramını içtenlikle kutluyorum. Ayrıca yıllarca toplumun aydınlatılmasında önemli görevler üstlenen, ancak ebediyete intikal etmiş basın çalışanlarını da bir kez daha rahmetle anıyorum.

Sanayi ve ticaret alanında da önemli bir görevi yerine getiren basın, ülkemizin ve ürünlerimizin uluslar arası pazarlarda tanıtılmasına, hatta ekonomik işbirliklerine katkıda bulunmaktadır. İş dünyası olarak, basının sanayiye ve işletmelerimize olan katkıları, iş alemine ve sanayicimize güç vermektedir. Temennimiz, özellikle yerel basınımızın daha da güçlenerek, iş aleminin ve markalarımızın sesini dünyaya daha çok duyurmasıdır.

Daha özgür, teknik ve ilke olarak daha çağdaş, uluslar arası standardlara ulaşmış, yerelde daha güçlü basın temennisiyle,  bütün basın çalışanlarının 24 Temmuz Basın Bayramı’nı tekrar kutluyor, başarılı çalışmalarının devamını diliyorum.”

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA