• Konya15 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Basın İlan Kurumu Konyada
15 Mart 2011 Salı 14:09

Basın İlan Kurumu Konya'da

Konya Valisi Aydın Nezih Doğan, Basın İlan Kurumu'nun (BİK), 50 yıl önce kurulduğundaki temel amacının Türkiye'nin yerel basınını desteklemek
Konya Valisi Aydın Nezih Doğan, Basın İlan Kurumu'nun (BİK), 50 yıl önce kurulduğundaki temel amacının Türkiye'nin yerel basınını desteklemek ve ülkenin her yanında yetişmiş insan gücü sağlamak olduğunu belirtti.
     Doğan, BİK Genel Müdürlüğünce Konya'da düzenlenen ''Türk Basını Reklamcısıyla Buluşuyor - Geleceğin Medyasına Hazırlık'' konulu eğitim seminerinde, hem bireylerin hem de devletlerin gelecekte kendilerinin daha iyi bir yerde görme arzusunda olduğunu bildirdi.
     Türkiye'de hem bireylerin hem de devletin geleceğe yönelik iki beklentisinin bulunduğunu belirten Doğan, ''Biri çok iyi çalışan bir demokrasiye sahip olmak, bununla beraber hukukun üstünlüğünü benimsemek ve sivil katılımı artırmak. Diğeri de dünya devletleriyle iktisadi anlamda bir araya geldiğimizde ilk 10 ekonomiden biri olmak'' dedi.
     Türkiye'de bu iki gelişmeyi sağlamak için öteden beri medyanın varlığının ve gücünün, hep devletin ve milletin yanında olmaya devam ettiğini vurgulayan Doğan, ''Basın İlan Kurumu 50 yıl önce organize edildiğinde, şüphesiz temel amacı, Türkiye'de yerel basını desteklemek olduğu kadar Türkiye'nin her noktasında yetişmiş insan gücü oluşturmayı da sağlamaktı'' diye konuştu.
     BİK Genel Müdürü Mehmet Atalay ise Radyo Televizyon Üst Kurulu (RTÜK) ile ortak çalışmalarına devam ettiklerini ifade etti.
     RTÜK'le ortak çalışmaları arasında, yerel kanallara, radyolara ve internet medyasına yönelik çalışmalarının da sürdüğünü anlatan Atalay, şunları kaydetti:
     ''Gazetelere ilanlar verirken televizyonları da internet medyasını da görmezden gelemezdik. Bunun için çalışmalarımızı yürütüyoruz. Bunun alt yapısını hazırladık, RTÜK'le anlaştık. Artık bundan sonra kamu reklamlarını televizyonlara dağıtırken bunu Basın İlan Kurumu üzerinden yapacağız. Kanunumuzu, kanun teklifi olarak Meclis'e sevk ettik.''
     Programa, Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, Konya Sanayi Odası Başkanı Tahir Büyükhelvacıgil, Konya Ticaret Odası Başkan Vekili İsmail Haydaroğlu, Selçuklu Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay ve çok sayıda davetli katıld
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA