• Konya5 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Başbakanı yedirtmeyeceğiz
10 Mart 2014 Pazartesi 13:37

Başbakan'ı yedirtmeyeceğiz

Başbakan Yardımcısı Emrullah İşler, "Türkiye Cumhuriyeti Devleti'ni kurda kuşa yem etmeyeceğiz. 30 Mart'ta sizin kullanacağız oylar aynı zamanda Sayın Başbakanımızı bu kurda kuşa yem etmeyeceğinizin de bir göstergesi olacak" dedi. Başbakan Yardımcısı İşler, Kırşehir'in Kaman ilçesinde partisinin İlçe Başkanlığını ziyaret etti.

İlçe teşkilatının balkonundan halka seslenen İşler, 30 Mart'taki seçimin yerel seçim olmaktan çıktığını, bir genel seçim havasıyla icra edildiğini söyledi.

Son zamanlarda Türkiye'nin geleceğini etkilemeye yönelik operasyonlar yapıldığını belirten İşler, şunları kaydetti:

"Türkiye'yi kimin yöneteceğini belirlemeye yönelik operasyonlar yapıldı. Bu operasyonları muktedir bir iktidar olarak, dirayetli dik duran bir Başbakanın liderliğinde boşa çıkardık. 30 Mart'taki seçimler eski Türkiye mi olacak yeni Türkiye'mi olacak kararının verileceği bir tarih olacak. Bu seçimlerde Türkiye'nin kaderini oylayacağız, çocuklarımızın, torunlarımızın geleceğini oylayacağız. Bundan dolayı gece gündüz çalışmamız lazım. Türkiye'de ne zaman güçlü bir iktidar olsa, ne zaman becerikli bir iktidar olsa, önüne hep engeller çıkarılıyor. Rahmetli Menderes ve Özal da Türkiye'de bu tarz karalama kampanyalarına maruz kaldı."

Gezi olayları ile Türkiye'yi geriye götürme planının devreye sokulduğunu kaydeden İşler, "Milletimiz bize yüzde 50 oy verdikten sonra birileri ciddi bir şekilde rahatsız oldu. Bundan sonra düğmeye bastılar. Başbakanımızı karalama kampanyasını, imaj zedeleme kampanyalarını başlattılar. Türkiye'nin IMF'ye borucunu sıfırlamasından da rahatsız olanlar oldu. Aynı ayın sonundaİstanbul'da Gezi olaylarını başlattılar. Türkiye'yi geri götürmenin ilk adımını attılar ama çok şükür başaramadılar" diye konuştu.

Gezi olaylarında başarılı olamayanların 17 Aralık'ta Türkiye'yi geri götürmek için yeniden harekete geçtiklerini vurgulayan İşler, şöyle devam etti:

"17 Aralık operasyonunu, yani yargı darbesini başlattılar. Orda da başarılı olamadılar. Onları başarısız kılmak da yine Sayın Başbakanımıza ve hükümetimize nasip oldu. Bu seçim bu bakımdan çok büyük bir öneme sahip. Biz TİKA vasıtasıyla bütün Osmanlı coğrafyasındaki Osmanlı eserlerini yeniden restore ediyoruz, onları koruyoruz. Dünyanın her yerindeki fakirlere, mazlumlara Türkiye olarak yardım elini uzatıyoruz.

İşte bu durum birilerini çok ciddi bir şekilde rahatsız etti. Ama oynanan bu oyunu milletimiz görüyor ve 30 Mart'ta bu oyunu bozacak. İktidara geldiğimizde Türkiye'de çeteler vardı. Bu çeteleri teker teker temizledik. Ama baktık ki birileri son yıllarda sinsi sinsi çalışmış, devlet kurumlarına yerleşmişler ve bir yerlerden talimat alarak hükümete karşı harekete geçme kapasitesini kazanmışlar. İşte 17 Aralık Operasyonu bunun eseri. Ama çok şükür onlarla mücadelemizi başlattık. Türkiye Cumhuriyeti Devleti'ni kurda kuşa yem etmeyeceğiz. 30 Mart'ta sizin kullanacağız oylar aynı zamanda Sayın Başbakanımızı bu kurda kuşa yem etmeyeceğinizin de bir göstergesi olacak."

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA