• Konya5 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Başbakandan Kılıçdaroğluna eleştiri
30 Ekim 2012 Salı 13:18

Başbakan'dan Kılıçdaroğlu'na eleştiri

Başbakan Erdoğan, Birinci Meclis önündeki olaylar nedeniyle Kılıçdaroğlu'nu eleştirdi, ''Ulus'ta Türk bayrağı ile dolaşmak kolay. Hakkari'de niye Türk bayrağıyla dolaşamadın?'' dedi.
AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, partisinin grup toplantısında yaptığı konuşmada, ''Cumhuriyet cumhurundur, halkındır, herkesindir.  Cumhuriyeti herkesin olmak çıkartıp sadece kendilerine ait bir sembol olmaya getirmeye çalışanlar, Cumhuriyeti değil, kendilerine ait bir imtiyaz yönetimini arzulayanlardır'' dedi.
Erdoğan, ''Cumhuriyeti cumhurdan kurtarıp kendi tekellerine almak isteyenlere asla geçit vermeyeceğiz. Milletten seçim sandığında alamadığı yetkiyi sokakları terörize ederek gasp etmek isteyenler bugüne kadar daima hüsrana uğramışlardır, bundan sonra da hüsrana uğramaya devam edecekler'' şeklinde konuştu.
Erdoğan, ''Türkiye'de Cumhuriyet'i gerçek anlamda halkla buluşturan biziz. Milletimizin desteği bu yüzden artarak devam ediyor'' dedi.
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nu sorumlu davranmaya davet eden Kılıçdaroğlu, ''Şekeri elinden alınmış çocuk edasıyla siyaset yapılmaz. Ana muhalefet partisi genel başkanlığı hiç yapılmaz'' dedi.
 
Bazı köşe yazarlarının, Birinci Meclis önünde Cumhuriyet Bayramı kutlamalarına izin verilmemesi eleştiren yazılarına da atıfta bulunan Erdoğan, şöyle konuştu:
''Yazıklar olsun. bu nasıl köşe yazarlığı, bu nasıl haddini bilmezlik. Bölücü başının posterlerinin asılmaması yönelik verdikleri mücadele ortadayken, siz nasıl oluyor da Türk Bayrağı, Atatürk engellendi diyebiliyorsunuz. Hipodrum'da bulunanlar, Türk Bayrağı ve Atatürk'ün posterinden başka bir şey taşımadılar. Niye orada bulunmadınız? Bu ayrımcılıktır, bölücülüktür. Bunların derdi, Cumhuriyet'i kutlamak değil. Bunlar Türk Bayrağı'nı istismar ederler, bunlar bugüne kadar Atatürk'ü de istismar etmişler, istismar ettikleri halde bir yere gelememişlerdir.
Cumhuriyetin bu noktadaki korunmasının cumhura ait olduğunu CHP öğrenmediği sürece sürünmeye devam edecektir. Terör örgütü Türkiye'yi silahla, kan dökerek, baskı ve zulümle bölmenin peşinde. Bunlar, laiklik adına bölücülük yapıyorlardı, bugün de Cumhuriyetçilik maskesi altında ayrımcılık yapıyor''
Erdoğan, "29 Ekim öncesi CHP ve Kılıçdaroğlu'na aynı çağrıyı yaptım, niçin orada beraber oturmuyorsun da sende sokaklara dökülüyorsun, Hipodrom'da olanlar millet değil mi? Orada hem millete hem de devlete rağmen, illegal örgütlerin peşine takılmak suretiyle böyle bir eylemi, sokağı terörize ederek gerçekleştirdin" dedi.
 
Erdoğan, ''Bunlar son seçimde BDP ile anlaşma yaptılar. Bir tane Türk bayrağını meydana çıkaramadılar. Ulus'ta Türk bayrağı ile dolaşmak kolay. Hakkari'de niye dolaşamadın Türk bayrağı ile. Bunların kilosu belli'' dedi.
Erdoğan, şunları söyledi:
"Kürt kardeşlerime özellikle hatırlatıyorum; çocuklarınızla aranıza terör örgütünün girmesine lütfen izin vermeyin. Biz çağrımızda samimiyiz. Ben gönülden konuşuyorum. Gelin şu aramızdan terör örgütünü, onun silahlarını, bombalarını, kana cana doymaz yöneticilerini, kukla siyasetçilerini çıkartalım."
 
Televizyonlarda birilerinin açlık grevlerini ajite etmeye çalıştığını belirten Erdoğan,  ''Cezaevlerinde bulunan herkesin, hangi suçtan olursa olsun, canı, sağlığı, onuru devlete emanettir. KCK'ya değil bölücü terör örgütüne değil BDP'ye de değil'' diye konuştu.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten
  • Bakan Kurum: Konya'daki yatırımların açılışını Cumhurbaşkanı Erdoğan gerçekleştirecek
  • Eğiste Hadimi Viyadüğü bugün açılıyor
  • Kağnıcı: "Model şehir Konya’nın ulaşımı güçlendirilmeli"
  • Makine ihracatında rekor
  • INSTAGRAM TAKİPÇİ HİLESİ YÖNTEMLERİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA