• Konya15 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Başbakana Konyada öğrenciler ne attı?
17 Aralık 2010 Cuma 21:56

Başbakan'a Konya'da öğrenciler ne attı?

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Selçuk Üniversitesi Eğitim Fakültesine gelişinde karanfil ve çiçeklerle karşılandı
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Selçuk Üniversitesi Eğitim Fakültesine gelişinde karanfil ve çiçeklerle karşılandı.
     Öğrenciler, hayırsever Ahmet Keleşoğlu tarafından yaptırılan Selçuk Üniversitesi Eğitim Fakültesine gelişinde Başbakan Erdoğan'ın, geçtiği yolun üzerine karanfiller bıraktılar.
     Başbakan da öğrencilerin bu jesti üzerine, ''Niye yumurta atmıyorsunuz? Dostun yumurtası karanfilmiş'' diye espri yaptı. Erdoğan, öğrencilere başarılar diledi ve alkışladı. Öğrenciler de Erdoğan'a alkışla karşılık verdi.
     Daha sonra bir konuşma yapan Erdoğan, konuşmasının başında hayırsever Ahmet Keleşoğlu'na yaşını sorduğunu ve Keleşoğlu'nun yaşının 86 olduğunu öğrendiğini belirterek, şöyle konuştu:
     ''Şöyle bir (Ahmet Keleşoğlu'na) baktım, hiç 86 göstermiyor. Olsa olsa 68 olur dedim. Allah nice ömürler versin. Bu hayırlarının devamını da vesile kılsın. Şirketlerinin yüzde 51'ini kurmuş olduğu böyle bir vakfa tahsis etmiş olması Ahmet beyi vakıf insan haline getirmiş. Ahmet bey, Allah uzun ömürler versin. Ama hepimiz ölümle mukadder olan, ölümle neticelenecek olan bir hayatı biliyoruz, ki sonunu göreceğiz. Ahmet abimiz için de böyle bir mukadder ölüm tecelli ettiğinde, geride bıraktığı en önemli eseri sizler olacaksınız. Bu okulda yetişmiş öğrenciler olacak ve burası öğrencileri yetiştirmeye devam ettiği sürece Ahmet Keleşoğlu hep hayırla yad edilecek. (Allah ondan razı olsun) diyecekler. Bundan daha büyük bir zenginlik olur mu?
     Zaten ne olacak. Eninde sonunda hepimiz öldüğümüzde bizi 2 metrelik bir mezarın içine gömecekler. Orada hoca efendi gelip de Cumhurbaşkanı niyetine demiyor zaten. Başbakan niyetine, Bakan niyetine de demiyor. Filan iş adamı niyetine de demiyor. Ya er kişi niyetine diyor, ya hatun kişi niyetine diyor. Oraya gömüyor. Seninle beraber ne geliyor. Bir kefenin geliyor. Başka bir şeyin yok. Para pul geliyor mu? Altınlar geliyor mu? Saray, han hamam geliyor mu? Yok. Gelen ne? Bu ilim adamı, öğrenciler, yetiştirdiklerimiz, su, yol bunlar... İnşallah Ahmet abimiz de böyle abideleşen bir isim olacak.''
    
     -İLAHİYAT FAKÜLTESİNİN YAPIM SÖZÜNÜ DE ALDI-
    
     Başbakan Erdoğan, Selçuk üniversitesi rektörünün 'İlahiyat Fakültesi' bina sorunu olduğunu söylediğini hatırlatarak, Ahmet Keleşoğlu'na baktı ve ''Ağanın elinden tutulmaz''dedi.
     Bunun üzerine hayırsever Ahmet Keleşoğlu, ''İlahiyat Fakültesi Dekanı çok içli mektup yazdı. 'Biz burada fakir kaldık yıkılacağız' diyordu. İnşallah bunu da yapacağız'' diye konuştu.
     Başbakan Erdoğan, gençleri de tebrik ederek, başarılarının devamını diledi.
     Erdoğan, ''İnşallah sizler, yükselen Türkiye'nin yıldızları olacaksınız. Önümüz açık, hiç endişeniz olmasın. Cumhuriyetimizin 100. yıl dönümünde inşallah ülkemizi dünyanın ilk 10 ülkesi arasına hep beraber sokacağız. Hiç endişeniz olmasın'' diye seslendi.
     Başbakan Erdoğan'a çerçeveletilmiş bir tuğra ile tepsi hediye edildi.
     Tuğrada ''Başvekil Recep Tayyip bin Ahmet Erdoğan muzaffer daima' yazıldığı ifade edildi.
     Erdoğan, verilen hediyeler üzerine, ''Anadolu'da misafirliğe davet ettiklerinde diş kirası verirlermiş. Bizi de burada böyle açılışa davet ettiler. Bunlar da herhalde bizim söz kiramız'' diye espri yaptı.
     Daha sonra Başbakan Erdoğan, Bakanlar ve yetkililerle birlikte kurdeleyi keserek açılışı yaptı.
 
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA