• Konya5 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Başbakan, son seçim anketini açıkladı
24 Kasım 2010 Çarşamba 10:20

Başbakan, son seçim anketini açıkladı

Dün vekillerle kapalı grup toplantısı yapan ve Başbakan Erdoğan 'Genel Kurul çalışmalarına katılın' uyarısı yaptı ve elindeki son seçim anketinin sonuçlarını açıkladı.
Başbakan Erdoğan, dün vekillerle partisinin genel merkezinde kapalı grup toplantısı yaptı. Toplantının açılışında konuşan Erdoğan, dün kararyeter sayısı bulunamadığı için Genel Kurul'un kapanmasını örnekgöstererek, şunları söyledi: "Hoş olmadı. Genel Kurul çalışmalarınakatılmayan arkadaşlarınızı sizler de uyarın. Öyle Meclis'e uğradım ileolmaz bu iş. Öyle baktım gittim demekle de olmaz. Vatandaş bizi burayaçalışalım diye gönderdi. Çıkarılması gereken 10-12 yasa var. Buyasaların çıkmasını millet bizden bekliyor."

Erdoğan, yaklaşıkbir saat süren toplantıda ellerine ulaşan son anket sonuçlarınıaçıkladı. Buna göre bugün seçim olsa AK Parti'nin oyu yüzde 46.8. CHPyüzde 25, MHP yüzde 12.7, SP yüzde 2, DP yüzde 2, Has Parti 0,7, BBPyüzde 1, BDP ise yüzde 6.

Öte yandan Erdoğan'ın çıkarılmasıistediği yasalar içinde anayasaya uyum yasaları, borçlarla ilgili afyasası, yenilenebilir enerji ve sözleşmeli askerlikle ilgili yasalarabulunuyor. Erdoğan, İçişleri Bakanlığı'nın ise terörle ilgili bazıçalışmalar içinde olduğunu bununla ilgili bir tasarının TBMM'yegeleceğini vurguladı.

"ERDOĞAN'DAN SEÇMELER" KİTABI

Toplantıda milletvekillerine 'Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın KonuşmalarındanSeçmeler' adlı bir kitap dağıtıldığı öğrenildi. Toplantı sonrasındagazetecileri yanıtlayan AK Parti Grup Başkanvekili Suat Kılıç,toplantıda normal meclis gündeminin değerlendirmesinin yapıldığınısöyledi. Kılıç, bir gazetecinin "Seçimden önce AK Parti'nin yüzde 60'ıdeğişecek şeklinde bazı gazetelerde iddialar var. Bu gündeme geldi mi"sorusuna şu yanıtı verdi: "Bu tarz spekülatif yorumlar yapmak son derece yanlış. Seçimlere 6 ay var. Ortada listelerle ilgili bir çalışma yokhenüz."
 
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA