• Konya27 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Başbakan, Siirtte konuştu
19 Mayıs 2011 Perşembe 16:43

Başbakan, Siirt'te konuştu

Erdoğan, partisinin Siirt'te düzenlediği seçim mitinginde vatandaşlara hitap ediyor.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti'nin Siirt'te düzenlenen mitinginde halka sesleniyor. İşte Erdoğan'ın konuşmasından satırbaşları;

Ya sen ölünce üzerine yeşil bir örtü serecekler. O örtünün üzerinde yazan yazı o. Ölmeyecek miyiz, kalan var mı? Öleceğiz, musalla taşına getirip koyacaklar.

Hocaefendi gelecek, oraya koyduktan sonra, 'Cumhurbaşkanı niyetine, başbakan niyetine, trilyarder niyetine veya profesör niyetine' demeyecek. 'Er kişi, hatun kişi niyetine' diyecek. Çünkü orada eşitlik var. Orası hesap günü, orada akı da karası da belli olacak. Kimseye atlastan keten yapmıyorlar. Patiskadan 9 metre kefen. Gömdükleri yer 2 metre ya. Ben daha avantajlıyım daha büyük olabilir benimki. Boyum 1,85. Eğer yapmışsan güzel şeyler güzellikler bırakabiliyorsan geride, mesele yok.

Biz bu millete efendi olamaya değil, hizmetkar olmaya geldik. Baki kalan bu kubbede hoş bir sada imiş meğer. Biz bunu yapacağız. Biz bu millete efendi olmaya değil, hizmetkar olmaya geldik" diyen Erdoğan, "Veysel Karani, sahabi olamamıştır. Nedeni, Hz. Peygamber'i ziyarete gidecekti ancak, annesi hastadı. Cennet, annelerin ayağının altındadır sözünü bilerek ve annesinin hürmetine o ziyarete gidemedi. İşte Siirt, annesine bu kadar bağlı Veysel Karani Hazretlerinin şehridir.
 
Değerli kardeşlerim biz ne isek oyuz. Çok açık net olarak yani sayın Kılıçdaroğlu'nun bu istismarlarından bıktık. Yalanlarından bıktık. Akşam yalan, sabah yalan. Artık cevap yetiştirmeye, takip etmeye ne benim ne de arkadaşlarımı gücü yeter. Çok da pişkin, yüzü kızarmaz.

Benim Siirt'e 15. Gelişim. Ellerim de boş gelmedi. 32 eser Siirt'e kazandırmış ve açılışını yapmıştık. Yarın Van'da mitingimizi yapacağız. Bugün bizi can kulağı ile dinleyen Siirtli kardeşlerimin, özellikle Van mitingini dinlemelerini rica ediyorum. Doğu ve Güneydoğu bölgelerimiz çok büyük potansiyel barındırıyor. Siirt'te yağ, bal ne ararsan var. Manevi değerleri ve tarihi güzellikleri sadece Türkiye'den değil dünyadan da turist çekebilir.

Doğu ve Güneydoğu illerimiz her açıdan büyük potansiyel barındrıyor. Ben hayal görmüyorum. Niçin Siirt bu halde? Oyu niçin kullanıyoruz? Şehre iyi hizmet vermeleri için kullanıyoruz değil mi? Şu anda 8,5 yıldır iktidarda olan bir Ak Parti var. Eğitimden sağlığa, ulaşımdan enerjiye yapılan hizmetler gözlerinizin önünde. Siirt tarihinde görmediği hizmeti gördü. Ve kültürel noktada da görmediklerini bu dönemde gördü. 79 yılda getirilmeyen hizmetin kat kat fazlasını 8,5 yılda getirdik

Biz size hizmetkâr olacağız. Buraya hizmet taşırken birileri bundan ciddi şekilde rahatsız oldu. Ben cezaevine burada okuduğum şiirden dolayı gittim. Yiğit düştüğü yerden kalkarmış. Ben de buradan kalktım. Beni yüzde 84 ile parlamentoya gönderdiniz.Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten
  • Ankara Yolu’nda zincirleme kaza!
  • En yüksek viyadük inşaatına yolcu ilgisi
  • Beyşehir’de ay yıldızlı kavşaklar dönemi
  • AK Parti Milletvekili Recep Konuk Beyşehir'de
  • Cinayet sanığı kuzen: Tüfek yere düşüp ateş aldı

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA