• Konya7 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Başbakan mail bekliyor
24 Aralık 2010 Cuma 22:49

Başbakan mail bekliyor

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Kocaeli'ne Resmi Konut'tan bağlandı, öğrencilerden kendisine mail göndermelerini istedi.
Başbakan Erdoğan, Kocaeli Büyükşehir Belediyesinin ''Her Öğrenciye Bir Bilgisayar'' kampanyası nedeniyle düzenlediği törene Başbakanlık Resmi Konut'tan canlı yayınla bağlandı. 

Öğretmen, öğrenci ve törene katılanlara hitaben bir konuşma yapan Erdoğan, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ile kampanyaya destek olan tüm kurum ve kuruluşları kutlayarak teşekkürlerini iletti. 

Kocaeli Büyükşehir Belediyesinin 29 Mart yerel seçimleri öncesinde, bu ildeki ilköğretim okulu öğrencilerinin beş yıl içinde bilgisayar sahibi olacakları taahhüdünde bulunduğunu hatırlatan Erdoğan, 2009 yılında bu konuda ilk adımı attıklarını ve yine böyle bir törenle Kocaeli'ndeki ilköğretim 6. sınıf öğrencilerine 26 bin 587 bilgisayar dağıttıklarını ifade etti. 

Başbakan Erdoğan, öğrencilere şöyle seslendi:

''Şunu da bilmenizi isterim. Sizler köklü bir tarihin, zengin bir medeniyetin, renkli bir kültürün eşsiz bir coğrafyanın mirasını üzerinizde taşıyorsunuz. İşte bu nedenle sizin eğitiminiz, sizin en iyi şekilde yetişmeniz için, sadece Türkiye'nin değil, dünyanın geleceğine yön vermeniz, küresel ölçekte söz sahibi olmanız için her türlü imkanı seferber ediyor, hiçbir fedakarlıktan kaçınmıyoruz. Son 8 yılda 160 bin yeni derslik inşa ederek eğitimin alt yapısını ve kalitesini yükselttik. Sizlere ders kitaplarınızı ücretsiz dağıttık ve dağıtmaya devam ediyoruz. Maddi imkanı olmayan ailelerimizi destekleyerek çocuklarını hiç bir sıkıntıya girmeden okula göndermelerini sağlıyoruz.''

''ERDOĞAN ÖĞRENCİLERDEN MAİL BEKLİYOR''

8 yıl önce Türkiye'de 76 üniversite bulunduğunu anımsatan Erdoğan, AK Parti hükümeti döneminde 80 yeni üniversite kurulduğunu ve her öğrencinin üniversiteye erişim imkanını kolaylaştırdıklarını söyledi. 

Yine bu süreçte, Türkiye genelinde okullara 750 bin bilgisayar gönderdiklerini kaydeden Erdoğan, şimdi de ''FATİH'' adı altında yeni bir proje başlattıklarını ve artık sadece okullara değil, sınıflara kadar bilgisayarı getireceklerini ifade etti. Artık her sınıfta bir bilgisayar olacağını belirten Erdoğan, bu bilgisayarın internete bağlı olacağını ve kara tahta döneminin sona ereceğini, her sınıfta bir akıllı tahta yer alacağını anlattı. Erdoğan, şunları söyledi:

''Türkiye, kendisine çok büyük hedefler belirledi ve bu hedeflere ulaşmak için de kararlı adımlarla ilerliyor. İnşallah cumhuriyetimizin kuruluşunun 100. yıl dönümünde yani 2023'de dünyanın en büyük 10 ekonomisinden birine sahip olacağız. Türkiye güçlü, itibarlı, kalkınmış bir ülke olarak küresel ekonomide ve küresel politikalarda daha fazla güce ve ağırlığa sahip olacak. Sizler kendinizi böyle bir Türkiye'ye ne kadar hızlı hazırlarsanız hedeflerimize ulaşmak da o kadar kolay olacaktır.''

Başbakan Erdoğan, bu arada öğrencilerden bilgisayarlarını aldıktan sonra kendisine e-posta göndermelerini istedi. Öğrencilerden duygu ve düşüncelerini kendisiyle paylaşmasını isteyen Erdoğan, bimer@basbakanlik.gov.tr adresini verdi. 


Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten
  • Kiraz üreticileri "don" nöbetinde
  • Konya'da üniversite öğrencilerinden örnek davranış
  • Konya'daki feci kazadan kötü haber! Yaralı kadın hayatını kaybetti
  • Beyşehir'de yurtta kalan öğrencilere doğa gezisi
  • "Tarihi dizilerin ürünlerimize faydası çok"

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA