• Konya6 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Başbakan Konyalılarla kucaklaştı
20 Mart 2009 Cuma 17:32

Başbakan Konyalılarla kucaklaştı

AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, saat 16.30'da Konya'ya geldi.Konya Havaalanı'nda Erdoğan'ı AK Parti milletvekilleri ve AK Parti Konya İl Başkanı Faruk Dügen karşıladı.

AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, saat 16.30'da helikopterle Konya'ya geldi.Konya Havaalanı'nda Erdoğan'ı AK Parti milletvekilleri ve AK Parti Konya İl Başkanı Faruk Dügen karşıladı.

Erdoğan ile eşi Emine Erdoğan ve Devlet Bakanı Nimet Çubukçu da Konya'ya geldi.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, partisinin 52. mitingini Konya'da yaptı. Erdoğan'ın açıklamaları şöyleydi:

Sevgili Konyalı kardeşlerim. Sizleri en kalbi duygularımla selamlıyorum. Bu mahşeri kalabalığın namında tüm Konya'yı selamlıyorum.

Üzerimde Karaman'ın Samsun'un İstanbul'un İzmir'in kokusu var. Batman'da açan çiğdemlerin kokuları, Yozgat'ta açan badem ağaçlarının kokuları var. Tekirdağ'da Sivas'ta Siirt'te Osmaniye'de Kahraman Maraş'ta Niğde'de Eskişehir'de biz vardık. Türkiye'nin dört yanında milletle kucaklaştık.

Biz milletlemin dilinden konuşuyoruz. Biz millete karşı olanlara taviz vermedik. Konya'nın karşısına anlımız ak çıktık. Sevdanız coşkunuz onları tedirgin etti. Karanlık senaryoları ellerinde kaldı. Bu ülkenin toprağında nifak tohumu yetişmez. Biz Yemen'de Çanankkale'de bir ve bütün olduk. Hz. mevlana ne diyor: Güneş üflemekle sönmez. Bu ülkenin ümidini söndürmek isteyenlere sizin dualarınızla karşı durduk. Varsın Baykal Ergenekon'un avukatlığını yapsın. varsın karanlık senaryoların üstünü örtmeye kalksın. Bu can bu tende olduğu sürece biz aydınlıkları göstermeye çalışacağız. Nasıl iş birliği içinde olduğunu görüyorsunuzç. CHP, MHp ve yandaş medyalarının nasıl üzerimize geldiğini görüyorsunuz. Şu an AK Parti'ye saldırmayan parti var mı? Yok. Meyvesi olan ağaç taşlanır ondan. Türkiye kara siyasete hayır dedi. şimdi o günlere özlem duyup ayak oyunları yapanlar var. Türkiye'nin paçasını yapışıp aşağıya doğru çekmeye çalışıyorlar. Kusura bakmasınlar. Türkiye artık kabuğunu kırdı. Bugün BM Güvenlik Konseyi üyesi bir Türkiye var.

Bugün mazlumun yanında zalimin karşısında Gazze'nin yanında duran bir Türkiye var. Yiğit duruşu konuşulan bir Türkiye var. Dünyanın 17. büyük ekonomisi olan Türkiye var. Kulağıma bazı dedikodular geliyor. Konya'nın bu kadar milletvekili var. Niye bakanı yok diyorlar. Konya'nın en büyük bakanı benim ben. Sevdalıyım bu şehre. Konya'nın iki bakanı olduğu günlerde oldu.

(Erdoğan'a bir defter uzatıldı) Ver anacığım ver. Baykal'ın karnesi mi o da?.. Bu karnelerin sayısı bu sıralar ben de çoğaldı. Birazdan ben bu karneyi size takdim edeceğim.

Onlara gerekli dersi 29 Mart'ta verin. Gerekli tokadı 29 Mart'ta da sandıkta atın.

"Dün dünde kaldı cancağazım artık yeni bir şeyler yapmak lazım" diyor ve soruyorum size. Siz bunlardan yeni bir şey duydunuz mu hiç? Yalan istismar ve çamur siyaseti dışında ne duydunuz? Buraya gelecek mi? Buraya ne yüzle gelecek? Gelemez. Geçen kendisine gidemediği iller için eskort vereyim dedim. Hızlı tren gelince gelecek. Biraz keyfine düşkündür.

Madem işsizliği eleştiriyorsunuz. Siz geldini Bu işsizliği niye çözmediniz. mayıs'tan itibaren bu işsizliğin düşeceğini düşünüyorum.

Sosyal yardımlara niye karşı çıktı soru. Sen evi olmayan ekmeği olmayanın halinden anlardın da bizim onlara yardımımızdan niye rahatsız oldun. Madem yoksulu bilirdin de bu öğrenci burslarına niye engel oldun. Madem açlığı biliyordun da göreve gelince niye başaramadın.

Geçen "ağız tadıyla küfür edemiyoruz" diyor. Bir Genel başkan bunu der mi? Konuşacaksan gece 12'den sonra konuş. Çocuklarımıza kötü örnek oluyorsun. Çocuklarımızı düşün ayıp oluyor ayıp..

Geçen bir amca Eskişehir'de bu nüfus kağıdını bana verdi. Ah biz bu CHP'den neler çektik dedi. Açtı bu mühürleri bana gösterdi. Ekmek karne ile... Patiska şeker karne ile.. Burada onların hepsinin mühürü var. Bunlar CHP'nin cemaziyel evveli..

Bu da Baykal'ın cemaziyel evveli.. Sene 79.. Benim çiftçi kardeşi mazotu karne ile almış.. Bu da Konyalı anacığımın verdiği.. Bakkaliyeden alınan şekerden mühür. Ekmek mühürleri.. Karne ile ekmek.. Aman yarabbi. Medya bunları gör bunları gör. Yandaş medya bunları da gör. Bunların Atatürkçü geçindiğine bakmayın. Bunlar Atatürk'ün üzerinden geçenler...

Nasrettin Hoca bir palavracıyla karşılaşmış. Palavracı demiş ki ben 40 arşın atlarım, 50 arşın atlarım 100 arşın atlarım diye atıp tutarmış.

Palavracı bu sefer Halep'teyken atlarım demiş. Hoca bu sefer Halep ordaysa arşın burada demiş.

Bizde Halep ordaysa Konya burada diyoruz. Çık ne yapacağını söyle. Biz buradayız. Tayyip Erdoğan'ın partisi ikinci olursa ben siyaseti bırakacağım. Sayın Baykal Sayın Bahçeli sen bırakacak mısın. Bunlar koltuğa yapışmış. Bunları koltuk atıyor. Bunlar geri oturuyor.

Ben bunlara ruh ikizi diyorum. Sayın Bahçeli şeref duyarım diyor. Buna diyecek laf yok. Hayırlı olsun derim. Bunlar İkitelli medyasının arkasına tutunmuş gidiyor. İşte durum bu...

Faizleri nereye getirmişlerdi. Sayın Bahçeli sorarım sana bu para kimin cebinden çıkıyordu kimin. Enflasyon yüzde 70'ti. Biz vatandaşın parasının değerini korumaya çalıştık. Gece yatıp paraya bir sıfır sabah bir sıfır atıyordu. Bir milyon liraya tuvalete gider olduk bunlar sayesinde.. IMF, MHP'nin iktidarında bize 23.5 milyar dolar borç bıraktı bize... Şimdi 8 milyar dolar. Bunlar nasıl milliyetçi. Milli değerleri korumaktır milliyetçilik. Bunların döneminde kaç lira vardı Merkez Bankası'nın kasasında. 27 milyar dolar. Şimdi 67 milyar dolar. Onlar boşalttı bir doldurduk. Fark burada. Şimdi çıkmış konuşuyorlar. Millet ve milliyet kelimesini düşürmeyen millet değerlkerine bir çivi bile çakmadılar.

Ah o Çanakkale'nin eski halini, o mübarek toprakların eski halini bir bilseniz. çanakkale'ye 50 trilyona yakın yatırım yaptık. Şehitliklerimizi mezbelelikten kurtardık. Panoroma 1915'i yapacağız. Oraya giden o günleri yaşayacak.

Yavrularınızı yanınıza alıp Çanakkale'ye Gelibolu'ya gidip görün. Konya'dan gelip orada şehit düşenleri göreceksiniz. Bosna'dan Bursa'dan Diyarbekır'dan oraya gelip şehit düşenleri göreceksiniz. O gençleri orada toplayan neydi?

Biz tarihimize sahip çıktığımız için bunları yaptık. TİKA aracılığıyla tüm dünyaya yayılmış eserlerimizi bulup onları gün yüzüne çıkarıyoruz. Burası çok önemli. En son Moğolistan'da Türk tarihi için önemli bir belge olan Orhun Abideleri'ni hayata döndürdük. 42 kilometre yol yaptık ve abide müzesini açtık Moğalistan'da.. Milli değerlere sahip çıkmak bu..

Camilerimizi ve türbelerimizi tek tek inşa ediyoruz. Bunlar bir duyarlılığın eseri.

Onun için diyorum ki "eşek ölür kalır semeri, insan ölür kalır eseri" diyorum. Sayın Baykal ben bunu bunun için söylüyorum.

Türkiye'nin daha önce görmediği denemediği aklına bile getirmediği şeyleri yapıyoruz. Sayın Bahçeli milliyetçilik özgün politikalar gerçekleştirmekle olur.

Televole'de onun çok samimi bir arkadaşı var. Sayın Baykal onunla yola devam etsin. Biz ona sandıkta şovu göstereceğiz.

Aman TC kimlik no konusuna dikkat edelim. Bu tuzağa düşmeyelim.
 
Konya'da Tahir Akyürek ile yolumuza devam edeceğiz. 29 Martta desteğinizi esirgemeyeceğinize inanıyorum."
 
Miting sonunda ise Başbakan Erdoğan, belediye başkan adayları ile birlikte halkı selamladı.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten
Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA