• Konya13 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Başbakan Erdoğan muhalefete yüklendi
05 Mayıs 2012 Cumartesi 17:42

Başbakan Erdoğan muhalefete yüklendi

AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, 'Ey CHP, ey MHP, ey BDP, sizin belediyeleriniz var, sizin büyükşehir belediyeleriniz var, AK Partili belediyeler devletten ne ödenek alıyorsa..

AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, 'Ey CHP, ey MHP, ey BDP, sizin belediyeleriniz var, sizin büyükşehir belediyeleriniz var, AK Partili belediyeler devletten ne ödenek alıyorsa aynı oranda o belediyeler de alıyor, peki Allah aşkına ne yaptınız, ne ürettiniz?' dedi.
AK Parti'nin Yüreğir Kapalı Spor Salonu'nda düzenlenen Adana İl Kongresi'nde konuşan Erdoğan, Adanalılar'a partisine verdikleri destekten dolayı teşekkür etti.

AK Parti'nin kurulduğu günden beri hizmet siyaseti yapan, hizmet ve eser üreten bir parti olduğunu belirten Erdoğan, 'AK Parti, ayrıştırarak, bölerek değil, nifak tohumları ekerek değil,  birleştirerek, kucaklaştırarak, kardeşliği ve kardeşlik hukukunu yücelterek siyaset üreten bir partidir. İşte Adana bunun en güzel örneğidir' diye konuştu.

Adana'da her zaman hizmetleriyle konuştuklarını ifade eden Erdoğan, şunları söyledi:

'Biz Adana'ya her zaman eserlerimizle, yatırımlarımızla geldik. Biz Adana'ya laf değil, şiddet değil, tahrik ve nifak tohumları ekerek değil iş üreterek, hizmet üreterek, eser üreterek geldik. Bildiğiniz gibi 12 Haziran seçimleri öncesinde Adana'da seçim bürolarımıza, milletvekili adaylarımıza, parti merkezlerimize pek çok saldırılar yapıldı. Biz Adana'da seçimi kaybedeceklerini anlayıp silahla, sopayla, taşla, molotofla yapılan çirkefçe saldırılara asla prim vermedik. Şunu buradan bir kez daha altını çizerek söylüyorum, AK Parti, AK Parti'nin teşkilatı, AK Parti'nin gençleri, silahla, sopayla, taşla, motolofla değil, fikirleriyle, projeleriyle, hedefleriyle, vizyonuyla konuşurlar. Bu anlayışla 80 vilayette kardeşlik ve dayanışma içinde ürettiğimiz eserleri aynı oranda Adana'da da ürettik, Adana'ya da kazandırdık.'

Kongrenin ardından 606 yataklı Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ni hem de 442 milyon lira tutarında 77 kalem kamu ve özel sektör yatırımının açılışını gerçekleştireceklerini anlatan Erdoğan, dün Kahramanmaraş'ta 1 milyar lira tutarında 98 kalemde 341, önceki hafta Bursa'da 1 milyar 300 milyon lira tutarında 61 yatırım ve hizmetin toplu açılışını yaptıklarını belirtti.

'İktidarı bir rant aracı olarak görüyorlar'

Erdoğan, Cumhuriyet tarihinde görülmedik yatırımlar gerçekleştirdiklerini ifade ederek, 'Ben buradan, Adana'dan diğer partilere, diğer partilerin yönetimlerine soruyorum, siz değerli kardeşlerim de şöyle başlarını iki elinin arasına alsın, hep beraber soralım bu soruyu, ey CHP, ey MHP, ey BDP, sizin belediyeleriniz var, sizin büyükşehir belediyeleriniz var, AK Partili belediyeler devletten ne ödenek alıyorsa aynı oranda o belediyeler de alıyor, peki Allah aşkına ne yaptınız, ne ürettiniz?' diye sordu.

Erdoğan, şöyle devam etti:

'29 Mart 2009'dan bugüne kadar 3 sene içinde belediyecilik görevini üstlendiğiniz illerde o illere, o vatandaşlarımıza hangi eseri, hangi hizmeti, hangi büyük yatırımı götürdünüz? Belediyecilik bir anlamda iktidar provasıdır. Yerel yönetimlerde başarılı olamayanların merkezi yönetimde başarılı olması mümkün değil. Belediyedeki hizmetiniz, hizmet anlayışınız aslında iktidar vizyonunun bir göstergesidir. Peki bunların belediyelerinde ne var? Bunların belediyelerinde işte Antalya'da olduğu gibi, işte Ankara Yenimahalle'de olduğu gibi bizzat kendilerinin itiraf ettiği yolsuzluk var. İşte Diyarbakır'da belediye başkan yardımcılıklarını kim yapıyor diye bir sorarsanız size gerçek cevaplar gelir. Bunların belediyelerinde rant kavgası var. Bunların belediyelerinde kendilerinin de 'yamyamlık' diye ifade ettiği kadrolaşma var. Onlar söylüyor ben söylemiyorum. Bizzat belediye başkanları söylüyor, ben söylemiyorum. Bunlar belediyeciliği nasıl bir rant aracı olarak görüyorlarsa işte aynı şekilde Türkiye'yi yönetmeyi de iktidarı da bir rant aracı olarak görüyorlar.'

Kongreye Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin, Sağlık Bakanı Recep Akdağ, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ömer Çelik, AK Parti Adana milletvekilleri de katıldı.  AA 

 
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten
  • Konya'da parasız kalınca tornavida ve eldiven alıp, hırsızlığa başlamış
  • Konya'da soyguncuyu etkisiz hala getiren çalışanını maaşla ödüllendirdi
  • Konya’da Bedesten bölgesi tarihi yeraltı katlı otopark ile nefes aldı
  • Konya nüfusunun 3'te 1'ini çocuk nüfus oluşturuyor
  • Konya'da köylülere bedava at dağıttılar

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA