• Konya11 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Başbakan Erdoğan: AK Partiye sızmış tuzluklar varmış
01 Şubat 2014 Cumartesi 15:19

Başbakan Erdoğan: AK Parti'ye sızmış tuzluklar varmış

Bazı milletvekillerinin talimat ile istifa ettiğini belirten Erdoğan, "Meğer AK Parti'ye de bazı tuzluklar sızmış" dedi.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Haliç Kongre Merkezi'nde, Beyoğlu Belediyesi Okmeydanı Projesi Tapu Dağıtım Töreni'nde bir konuşma yaptı.

Erdoğan'ın konuşmasından öne çıkanlar şöyle:

Okmeydanı'ndaki tüm hak sahibi kardeşlerimizi bu tapularla buluşturacağız.

Okmeydanı'ndaki kentsel dönüşümü de tamamlayacak, Okmeydanı'nı sağlıksız yaşamdan tamamen kurtarmış olacağız.

Okmeydanı'ndaki büyük değişimin ve dönüşümün İstanbullulara hayırlı olmasını diliyorum.

Kentsel dönüşüme verilen desteğin 30 Mart'ta sandığa yansıyacağından hiç şüphe duymuyorum.

İstanbul şehirlerin annesi bir şehirdir.

İstanbul'a hizmet Fetih, Fatih ve kuruluş özünü anlamakla mümkün olur.

Bu seçime çok farklı bir zeminde giriyoruz. 17 Aralık operasyonuna biz darbe dediğimizde, birileri bunun ciddiyetini anlayamıyor. Ama üzerinden vakit geçtikçe, tuzaklar ortaya çıktıkça, meselenin ciddiyeti gözler önüne seriliyor.

Bir yerlerde gizli toplantılar yapılmış, tuzaklar kurulmuş ve 17 Aralık tarihinde de düğmeye basılmış.

Nedir bu planlar? Öncelikle hükümete karşı bir yargı müdahalesi yapılacak, hükümet yıpratılacak. Ardından milletvekilleri istifa ettirilecek.

Bu kirli oyunlar bugünlerde ortaya çıkıyor. Milletin oyuyla AK Parti'nin çatısı altında bulunanlar meğer birilerinin talimatıyla AK Parti'den istifa etmişler.

Meğer AK Parti'ye de bazı tuzluklar sızmış.

Sen geleceksin, AK Parti'den aday olacaksın, milletin vekili olacaksın, sonra biri sana talimat verecek, sen de millete ihanet edecek, partinden istifa edeceksin. Bu yapılan düpedüz ihanettir. Bu yapılan emanete ihanettir. Bu yapılan en çok da milletin oyuna ihanettir.

Bir milletvekilinin emir ve talimat alacağı yegane merci millettir. Milletten değil, çete reislerinden, faiz lobilerinden, vaiz lobilerinden talimat alanlar, apaçık bir ihanet içindedir.

Bugün de milletten değil, Türkiye düşmanlarından emir ve talimat alanlara aziz milletim 30 Mart'ta gereken cevabı verecek.

Onların görevi sadece istifa etmek değil, bunlar Nisan ayından sonra hükümet atayacaklarmış. Bakan atayacaklarmış. Kendilerine göre siyaseti dizayn edeceklermiş, hedefleri, niyetleri buymuş. Yolsuzluk ve rüşvet kılıfının ardında işte bunların asıl çirkin gayeleri de buydu. Biz, 11 yıldır ne diyoruz? Hükümetleri millet göreve getirir, millet görevden alır.

Geçti o günler. Türkiye'de hükümetleri artık medya kuramaz, medya yıkamaz. Sermaya kuramaz, sermaya yıkamaz.

Aynı anda Türkiye ekonomisine saldırdılar. Faiz lobisiyle, örgüt lobisi işbirliği yaptı. Ekonominin çarklarını durdurmak istediler.

Her şey plan ile yürüyor. Yatırımlarda asla durmak yok, yola devam.

Dün Milli Eğitim Bakanımla, Maliye Bakanımla oturduk konuştuk. Yeni dönüşümde okullaşma noktasında atılacak adımlarda kesinlikle bizler, bir özel okulun bir dersliğinde on beş öğrenci var, on beş eksiği var. Biz bu on beş eksiğe on beş öğrenci göndermek suretiyle, biz bu yavrularımızı özel okullarda eğitim öğretime göndereceğiz. Atılan adımlar bu. İnşallah seçim öncesi olmasa bile, seçim sonrası bu yasayı görüşeceğiz ve inşallah Meclis'ten geçireceğiz. Bütün altyapı hazırlıklarımız bitti.

Şifre ne? Şifre ananas. Şifre tesbih. Kimlerin kimlerle hareket ettiğini görüyor musunuz? Ananaslar gelip gidiyor, tesbihler gidip geliyor, benim vatandaşımın ekmeğine göz dikiliyor.

Bu defa yanlış adrese gittiler, sert kayaya çarptılar.

Türkiye ekonomisi 2001 yılındaki ekonomi değil. Türkiye ekonomisi 3-5 komplocunun darbe teşebbüsüyle sarsılmayacak kadar büyük ve dirençlidir. Bunu böyle biliniz.

Gençler biz buraya durup dururken gelmedik. Paramızı diğer paralar karşısında rezil edenler karşısında 6 sıfırı atmak suretiyle enflasyonu 3 haneliden tek haneli düşüren anlayışı getirdik.

Allah'ın izniyle bu ekonominin büyümesini hiç kimse engelleyemez.

17 Aralık darbe girişiminin bir başka hedefi de çözüm süreciydi. Bizim samimi gayretlerimizi bozarak süreci sabote etmek, yeniden şehitlerin gelmesi için ellerinden geleni yaptılar. Bunu başarmak için uluslararası şerh odaklarından çekinmediler.

Güneydeki sevdikleri ülkenin maşalığını yapmakta hiçbir şekilde çekilmediler.

Allah aşkına bunlar Mavi Marmara'dan niye rahatsız oldular? Mavi Marmara'da bizim kardeşlerimiz şehit edildi. O gemiyle Gazze'ye insani yardım götürülüyordu. Bu kardeşlerimizin elinde silah yoktu. Ama ellerinde silah olmayan dokuz kardeşimizi silahlarla şehit etmediler mi? Bütün bunlar ortadayken niye birileri bundan rahatsız oldu. Bu olaylarda rahatsız olanlar şimdi bizden rahatsız. Bunlar bu ülkenin MİT'inden neden rahatsız? Bunlar bizim Filistin'deki kardeşlerimize yaptığımız yardımdan neden rahatsız? Bunlar asırlardır komşumuz olan İran'a yaptığımız ziyaretlerden neden rahatsız?

Sağ tarafta İran Başbakanı, sol yanımızda da Hamaney. Neden rahatsız oldunuz? İstanbul'daki küresel projelerden, büyüyen ekonomiden neden rahatsız?

Güneydeki sevdikleri ülke var ya, işte öyle odaklara çalıştıkları için bunlar böyle rahatsız. Ajan deyince, casus deyince çok rahatsız oluyorlar. Haşhaşi deyince çok rahatsız oluyorlar. Şu yapılanları neyle açıklayacaksınız?

Türkiye'nin milli değerlerini hedef alanlara karşı yapılan mücadele, bir istiklal mücadelesidir. Biz de dimdik durarak, 76 milyon hep birlikte bu istiklal mücadelesini veriyoruz ve vereceğiz.

CHP'yi çok çok önceden şekillendirmeye başladılar. Bu örgüt şu anda CHP'yi adeta parmağında oynatıyor. Şantaj kasetleri hazırlanırken, siyasette de başta CHP olmak üzere bazı partiler bu darbe girişimine payandalık yapıyorlar.

Bu örgüt ile CHP büyük şehirlerde AK Parti'yi yıpratmak için güya işbirliği yapıyorlar.

Oyun çok büyük ama milletin feraseti bu oyunu altüst etti. Bir defa daha dik durduk.

Ama bunlar asıl darbeyi 30 Mart'ta milletten alacaklar. Darbe sevdalıları 30 Mart'ta darbeyi milletten alacaklar.

Bu kirli odakların kurduğu tuzakların onların başına düştü.

Ananaslar, tesbihler, tuzluklar ters tepecek.

Kutlu yürüyüşlerin başladığı yer İstanbul'dur. İstanbul'da başlayan yürüyüşler tüm vilayetleri kapsar.

Kaynak: Yeni Şafak

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten
  • Kiraz üreticileri "don" nöbetinde
  • Konya'da üniversite öğrencilerinden örnek davranış
  • Konya'daki feci kazadan kötü haber! Yaralı kadın hayatını kaybetti
  • Beyşehir'de yurtta kalan öğrencilere doğa gezisi
  • Seydişehir'de "sulama sezonu" açıldı

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA