• Konya1 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Başbakan Davutoğlu Londraya gidiyor
19 Ocak 2015 Pazartesi 12:47

Başbakan Davutoğlu Londra'ya gidiyor

Başbakan Davutoğlu iki günlük ziyaret için İngiltere'ye gidecek. Davutoğlu, burada mevkidaşı Cameron ile görüşecek ve finans çevrelerinin katılımıyla düzenlenecek toplantılara katılacak.

Başbakanlık Basın Merkezi'nden yapılan yazılı açıklamaya göre, Davutoğlu, 19-21 Ocak 2015'te gerçekleşeceği İngiltere ziyareti çerçevesinde, Birleşik Krallık Başbakanı David Cameron ile bir araya gelecek.

Görüşmede, ikili ilişkilerin yanı sıra Suriye ve Irak’taki durum başta olmak üzere bölgesel ve uluslararası meselelerle terörizmle mücadele alanında işbirliği konularının ele alınması öngörülüyor.

Londra’da, uluslararası finans ve yatırım çevrelerinin katılımıyla düzenlenecek toplantılara da katılması beklenen Davutoğlu'nun, Borsa İstanbul ve Türk İhracatçılar Birliğince, İstanbul Finans Merkezi Girişiminin işbirliğiyle düzenlenecek "İstanbul: Bölgesel Merkez, Küresel Aktör Forumu"na hitap etmesi planlanıyor. Davutoğlu, ayrıca bu etkinlik bağlamında Borsa İstanbul ve Londra Borsası arasında işbirliği yapılmasına dair anlaşmanın imza törenine katılacak.

Başbakan Davutoğlu, ziyareti kapsamında, Birleşik Krallık’ın önde gelen düşünce kuruluşlarından Wilton Park tarafından düzenlenecek etkinlikte siyasetçiler, akademisyenler, diplomatlar, basın mensupları ve diğer kanaat önderlerinden oluşan gruba hitap edecek.

Davutoğlu'nun, sözkonusu etkinliklerde, Türkiye'nin uzun vadeli ekonomik görünümü ve yapısal reform programı ile bölgesel gelişmeler ve Avrupa Birliği ile ilişkileri başta olmak üzere dış politika gündemine dair kapsamlı görüş ve değerlendirmelerini paylaşması bekleniyor.

Davutoğlu, Londra'dan Davos'a geçecek

Londra'da, Birleşik Krallık’ta yaşayan Türk toplumunun temsilcileriyle de bir araya gelmeyi planlayan Davutoğlu, 21 Ocak 2015'te Dünya Ekonomik Forumu’nca Davos’ta her yıl düzenlenen "G 20 Özel Oturumu"na katılmak üzere İsviçre’ye gidecek.

Başbakan Davutoğlu, 21-23 Ocak'taki Davos ziyareti kapsamında bazı devlet ve hükümet başkanlarının yanı sıra uluslararası iş çevreleri ve kanaat önderleriyle de temaslarda bulunacak.

Davos'ta, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği ve Borsa İstanbul’un tertiplediği toplantılara katılarak B-20 gündemi ve ekonomideki gelişmelere dair konuşmalar yapması beklenen Davutoğlu, 23 Ocak günü Zürih’e geçerek, İsviçre’de yaşayan Türk toplumunun temsilcileriyle biraraya geldikten sonra yurda dönecek.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten
  • Konya'da alkol alan genç kız yarı baygın bulundu
  • Konya'da yol ortasını otopark yaptılar!
  • Konya'da suçüstü yakalanan hırsıza meydan dayağı!
  • Konya’da 15 bin liralık soygun kamerada
  • Konya'da ani fren zincirleme kazaya neden oldu

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA