• Konya12 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Başbakan Davutoğlu Konyada müjdeyi verdi
22 Nisan 2016 Cuma 23:37

Başbakan Davutoğlu Konya'da müjdeyi verdi

Başbakan Ahmet Davutoğlu İslam Dünyası Turizm Başkenti Konya tanıtım toplantısına katıldı. Davutoğlu Konya'ya büyük bir kütüphane yapılacağı müjdesini verdi.

Başbakan Ahmet Davutoğlu İslam Dünyası Turizm Başkenti Konya tanıtım toplantısında konuştu. Terörle mücadele konusuna değinen Davutoğlu, "Şehitlerimizin emanetine sahip çıkacağız" dedi. Başbakan Davutoğlu, Konya'ya 1 milyonluk bir kütüphane müjdesi de verdi.

Başbakan Davutoğlu'nun konuşmasından satırbaşları...

Allah beni Konya'da yaratmış şükür. İslam dünyasını burada selamlıyorum. Yusuf İslam'ı misafir etmekten gurur duyuyorum. Aşkı anlamak isteyenler Konya'ya gelsin. Konya bu diyarların bekçisidir.

Bizi hiçbir dünyevi hedef yolumuzdan alıkoyamaz. Suriyeli kardeşlerimizin bayraklarını, bayrağımızla yan yana görüyoruz.

Aziz Konya'ya Diyarbakır'dan selam getirdim. Konya İslam dünyasının aşk ve muhabbet merkezidir. Bir kere başkent olan şehir, her zaman başkent kalır.  Konya, sadece benim değil, gönül merkezimizin, İslam dünyasının merkezidir.

Konya, medeniyet çizgimizin Selçuklu'nun payitahtı olduğu gibi, Osmanlı'nın ve ülkemizin gözbebeğidir. Suriyelilere bağrını açan şehirlerimizden bir şehirdir Konya. Konya Allah seni aziz eylesin. Kimseyi ötekileştirmemenin adı Konya'dır. Mevlana'dır, Şems-i Tebrizi'dir. Çocuklarımızın gençlerimizin sahip olduğu mirasın farkına varmalarını istiyorum. Ebedi değerler üzerinden hayatını anlamlandırmadan bir yere varamayız.

Dün Osmangazi Köprüsü'nün son tabliyesini koyduğumuz, Antalya'da yaptığımız yatrımları açtığımız Sayın Cumhurbaşkanımızdan selam getirdim.

1 Kasım gecesi seçim sonuçlar belli olunca, büyük bir coşkuyla 1 Kasım sonuçlarını beraber kutladık. O zaman demiştim ki 'biz bu tertemiz toprağa sevgi tohumlarından başka bir şey ekmeyiz.' Bu milletin tek bir ferdi bile ayrımcılığa tabi olmayacak. Biz israrla tarihi mirasımızdan söz ediyoruz ama maalesef bu günlerde İslam medeniyetlerinin en güzel şehirleri yağmalanıyor. Şam'ı Bağdat'ı, Bayırbucak'ı yağmalayan ruh bugün PKK kisvesiyle yok ediyor. Onların kaderi bizim kaderimizdir. Onlar huzura erişene kadar bütün Türkiye onlarla beraber olacak. Bunu konya iyim bilir. IŞİD'in PKK'nın sniperları aynı ruhu taşımaktadır.

Yazarlar, sanatçılar, din adamlar bu cinayetleri seyrediyor. Batının değerleri nerede diye soruyoruz. İslam'ın bütün şehirlerine gücümüz ölçüsünde sahip çıkıyoruz.

Kimseyi ötekileştirmemenin adı Konya'dır. 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten
  • Konya'da parasız kalınca tornavida ve eldiven alıp, hırsızlığa başlamış
  • Halisdemir davasında karar açıklandı
  • Konya'da soyguncuyu etkisiz hala getiren çalışanını maaşla ödüllendirdi
  • Konya nüfusunun 3'te 1'ini çocuk nüfus oluşturuyor
  • Konya'da köylülere bedava at dağıttılar

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA