• Konya14 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Başbakan CHPnin tavrını eleştirdi
12 Temmuz 2011 Salı 22:11

Başbakan CHP'nin tavrını eleştirdi

Başbakan CHPyi eleştirerek, şöyle dedi: CHP bir boykot icat etti ama kendisinin bile hoşuna gitmedi. Halkım bunları görmüyor mu? Ne diyor? Arkadaş doğru konuşmuyorsunuz, omurgalı değilsiniz

Başbakan CHP’yi eleştirerek, şöyle dedi: “CHP bir boykot icat etti ama kendisinin bile hoşuna gitmedi. Halkım bunları görmüyor mu? Ne diyor? Arkadaş doğru konuşmuyorsunuz, omurgalı değilsiniz”

ANKARA- CHP ve Ak Parti arasında imzalanan uzlaşma mutabakatı ile yemin krizinin sona ermesine karşın liderlerin “yemin” kavgası sürüyor. Başbakan Erdoğan, partisinin dünkü grup toplantısında da hem CHP, hem de BDP’ye ağır bir dille yüklendi. Erdoğan şöyle dedi:

27 NİSAN’I DESTEKLEDİLER:

27 Nisan açıklamasına destek çıkan CHP olmuştur. Bu hükümet bunun gereğini ertesi gün yapmış mıdır, yapmıştır. Sen ne yaptın onu söyle? Dün diyor ki ’Biz testten geçtik.’ Ne testinden geçtin ya? Yüzde 47’nin oyunu almış bir Ak Parti var, sen onun kapatılmasına alkış tutuyorsun. 12 Eylül Anayasası üzerinde en kapsamlı değişikliğin yapmanın karşısında yine CHP durmuştur.

NEYİ KEŞFETTİ: Allah aşkına birden bire ne oldu da CHP milli iradeyi keşfetti? Ak Parti’ye kapatma davası açıldığında, ’yargı da milli iradedir’ diyenlerin bugün yargı kararlarını kıyasıya eleştirmeleri, büyük çelişkidir. Biz ne kapatma davasında ne de bize karşı yapılan haksızlık ve hukuksuzluklar karşısında sokağa dökülmedik, boykot çağrısı yapmadık. Milli iradeyi boykot etmek gibi, Meclis’i boykot etmek gibi bir yanlışın içinde asla olmadık. Sağduyuyla süreci takip ettik ve çıkan kararı beğensek de beğenmesek de rıza gösterdik ve gereğini de yerine getirdik.

CHP BUDUR: Kalkıp da İspanya’daki bir konuşmamda, orada başörtülü kızların, öğrencilerin durumuyla alakalı soruya verdiğim cevabı laiklik karşıtı olmakla eşanlamlı hale getirecek kadar bunlar özgürlüklerin karşısındadır. Bu CHP budur. Biz her zaman diklenmeden dik durduk. CHP diklenmiş ama dik duramamıştır. Fark bu... ‘İki arkadaşımız yemin etmeden Meclis’e girmeyiz’ dediler, dün gelip TBMM Genel Kurulu’nda yemin ettiler. Ee benim vatandaşım, halkım bunları görmüyor mu, görüyor. Ne diyor? ’Arkadaş siz doğru konuşmuyorsunuz, dürüst değilsiniz. omurgalı değilsiniz’ diyor bunlara.

FIKRALI ELEŞTİRİ: Nasreddin Hoca’ya sormuşlar, ’Hoca alimsin, bilgilisin, tecrübelisin, lakin bugüne kadar bir icat yaptın mı, bir keşfin oldu mu?’ demişler. Hoca, ’Ekmek ile kar yemeği ben keşfettim. Ama benim bile hoşuma gitmedi’ demiş. Şimdi CHP’nin yaptığı bu. Bir boykot icat etti ama kendisinin bile hoşuna gitmedi. CHP bu yanlıştan döndü ve yemin ederek nihayet mili iradenin gereğini yerine getirdi. CHP’nin bu seferki çark edişinin diğerlerinin tersine hayırlı bir adım olduğuna inanmak istiyor, en azından böyle umuyor böyle temenni ediyoruz. Düne kadar milleti, milletin tercihlerini küçümseyen CHP’nin, söz konusu Ergenekon olunca milli iradeyi ve demokrasiyi hatırlamış olmasının ne kadar samimiyetle bağdaştığını sizin ve aziz milletimizin takdirlerine bırakıyorum.

BDP’LİLERE: Çözüm için talimat verdim

GEÇ KALIYORSUNUZ: Geç kalıyorlar. Yazıktır, bu yaz tatilini yeminsiz milletvekili olarak arazide dolaşmayı onlar da bırakmalı, yemini yapmak suretiyle parlamentodaki yerlerini almalıdırlar. İkide bir ’bizi dışladılar...’ Hayır, hayır sen kendi kendini dışladın. Diyarbakır’da toplantı yapmak neyine ya? Sen bir defa adresi şaşırdın. Milletvekillerinin toplantı yapacakları yer, grup toplantısı burasıdır. Kürt kökenli vatandaşım böyle bir yetkiyi sana vermedi. Birinci derecede bu işin yetkilisi olarak Ak Parti’yi görevlendirdi. BDP olmasa da bu Meclis çalışır ve hizmet üretir. Biliyorsunuz CHP için de söylüyorum. BDP’liler olmasa da Doğu’nun, Güneydoğu’nun sorunları çözülecek. Kürt kardeşlerimin meseleleri çözülecek, çözülmeye devam edecek. Kürt kökenli vatandaşlarıma ’kardeşim’ dememiz bile beyefendileri rahatsız ediyor. ‘Kürtlerin dini Zerdüştlüktür’ diyen bir anlayış var bunların başında.

TALİMAT VERDİM: Biz ne kuru tehditlere pabuç bırakırız ne de yolumuzdan döneriz. BDP’lilerin, CHP’liler gibi yemin etmek için ’bir araya gelip, adım atalım’ demeleri durumunda adım atılması talimatı verdim. Ama kalkıp da bizden şu anda içeride bulunan, yargının sorunu halinde olan durumla ilgili düzenleme istiyorlarsa kusura bakmasınlar. Bu, artık yargının sorunudur, yargı bu işi çözer.

MHP’YE: Şehitlerden besleniyorsun

ELİNDE SIR VAR MI?: Ne CHP Genel Başkanı, ne MHP Genel Başkanı tek cümle ile olsun Hükümet programına ciddi bir eleştiri getirmedi, getiremedi. MHP yıllardır okuduğu ezberi, noktasına virgülünü değiştirmeden aynen tekrarladı. Şehit, şehit, şehit... Senin başka bir şeyin yok mu? Sen hep şehitlerden beslenmeye çalışıyorsun, diğeri de terör örgütünden beslenmeye çalışıyor. Yav bu şehitler hepimizin şehitleri, bunda tereddüt yok ama 30 yılı aşkın zamandır, terörle mücadele Türkiye’nin bir sorunu. Bu soruna karşı ortak mücadeleyi hep birlikte vermemiz lazım. Buna karşı senin elinde bir sır var mı, ya da bir çözüm var mı? Böyle bir yaklaşım tarzı olmaz.

AÇIK OLAN EL SIKILIR: Dün, baktık ki, MHP’nin Genel Başkanı Bahçeli hemen orada bizi adeta hesaba çekmeye başladı. Anamuhalefetin genel başkanı aynı şekilde hesaba çekmeye başladı. Biz ne diyoruz hesap sormayı bırakın gelin oturalım masaya; verin ekiplerinizi, biz de ekibimizi verelim CHP, BDP de versin; başlasın arkadaşlar çalışmaya. Burada bunu gerçekleştireceğiz ve ondan sonra da hep beraber, birlikte övünelim. ’Artık biz darbe dönemlerinin anayasasından kurtulduk’ desin halkımız, bunu başaralım. Ama daha bu adımı atmadan, sizlerden randevu talebinde bulunmadan hemen kalkar da bize yumruğunuzu sıkarsanız, biz o eli nasıl sıkarız. Açık olan el sıkılır, sıkılı el nasıl sıkılır?

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA