• Konya17 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Başarıyı sağlayan en önemli faktör aile huzuru
22 Mart 2013 Cuma 14:55

Başarıyı sağlayan en önemli faktör aile huzuru

Konyanın merkez Selçuklu İlçe Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, Yarının Liderleri Projesine seçilen Türkiye Öğrenci Konseyi üyesi öğrencileri kabul etti.
Konya’nın merkez Selçuklu İlçe Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, ‘Yarının Liderleri Projesi’ne seçilen Türkiye Öğrenci Konseyi üyesi öğrencileri kabul etti. Başkan Altay yarının lider adayları ile “liderlik, iletişim ve vizyon” konularında deneyim paylaşımında bulundu.
Selçuklu Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, Necmettin Erbakan Üniversitesi ve Selçuk Üniversitesi öğrencilerinden oluşan, “Yarının Liderleri Projesi” öğrencileriyle bir araya geldi. Öğrenciler ile deneyim paylaşımında bulunan Başkan Altay konuşmasında; “Ülkeyi yönetmek için Türkiye’nin en iyi üniversitesini en iyi derece ile kazanmanız gerekmiyor. Nerede olduğunuz, hangi bölümü okuduğunuz da önemli değil. Bulunduğunuz grup içerisinde neler yapıyorsunuz, insanlarla bir şeyler paylaşıyor, kendinizi geliştirebiliyor musunuz? Bugün düne göre yeni neler öğrendiniz. Bulunduğunuz ortama artı değer katabiliyor musunuz? Eğer bu soruların cevabını verebiliyorsanız yaptığınız işin hiç önemi yok, önemli olan hayatta hangi mesleği kendinize iş olarak edinmiş iseniz onu en iyi şekilde yapmanız” dedi.
Lider, kurum için vizyon ve misyon oluşturan kişidir diyen Başkan Altay; “Ekibinizi belirlenen hedefler doğrultusunda motive ederken, geleceği öngörebilecek yeteneğe de sahip olmalısınız. Çalışma azmi ile ekibine örnek olan liderin kurum içi iletişimi de kuvvetli olmalıdır. Eğer geleceğin lider adayıyım diyorsanız kendini bugünden geliştirmeli, kültür birikiminizi arttırmalısınız. Lider olmak her şeyi tek başına yapmak demek değildir. Eğer ekibiniz o işi üstlenebilecek yetkinliğe sahipse yetki ve sorumluluk bağlamında iş paylaşımında bulunmak gerekir. Her şeyi ben yapayım anlayışı o lideri de işlevsiz hale getirir. Başarının yolu huzurlu bir aileden geçiyor. Akşam evinize gittiğinizde evinizde huzurlu bir aile ortamı yoksa ister iş adamı, ister siyasetçi olun başarıyı yakalayamazsınız” şeklinde konuştu.
Konuşmasının son kısmında öğrencilere; “Her konuda bilginiz olsun, ama bir konu hakkında kapsamlı bir bilgi sahibi olun” diyen Başkan Altay; “Bir insanın bilmesi gereken en önemli konulardan birisi de tarih. Tarih konusunda mutlaka hepinizin genel kültürü olsun. Milletimizin bu güne gelene kadar ki süreçte yaşadığı olaylar, bölgesel süreçleri konuşabileceğiniz bilgi birikimi dimağınızda mutlaka olsun. Geleceğe yön vermek için tarihi mutlaka iyi bilmek gerekir” dedi.
Programın sonunda Selçuklu Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay “Yarının Liderleri Projesi” öğrencileri ile hatıra fotoğrafı çektirdi.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten
  • Yıldız'dan Sade'ye ziyaret
  • Körfez ülkeleri iş adamları Konya'yı geziyor
  • Konya dahil 15 ilde FETÖ operasyonu: 12 gözaltı
  • Suğla Tarım Meslek Lisesine belediye araç hibe etti
  • Konya Şehir Kolejinden Sarıveliler’de eğitime destek

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA