• Konya23 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Baş dönmesi multidisipliner bir hastalıktır
06 Mart 2013 Çarşamba 09:58

'Baş dönmesi multidisipliner bir hastalıktır'

Selçuk Üniversitesi Tıp Fakültesi ile Necmettin Erbakan Üniversitesi Meram Tıp Fakültesi Kulak Burun Boğaz ve Nöroloji Anabilim Dalları tarafından ortaklaşa düzenlenen Vertigo Tedavisinde Güncel...
Selçuk Üniversitesi Tıp Fakültesi ile Necmettin Erbakan Üniversitesi Meram Tıp Fakültesi Kulak Burun Boğaz ve Nöroloji Anabilim Dalları tarafından ortaklaşa düzenlenen “Vertigo Tedavisinde Güncel Yaklaşım” konulu toplantı Konya'da düzenlenecek. Cumartesi günü gerçekleştirilecek toplantıya Türkiye’de bu alanda isim yapmış akademisyenler katılacak.
Selçuk Üniversitesi Tıp Fakültesi Kulak Burun Boğaz ve Boyun Cerrahi Anabilim Dalı Öğretim Üyesi ve KBBKONDER Sekreteri Doç. Dr. Kayhan Öztürk, baş dönmesinin pek çok kliniği ilgilendiren kompleks bir alan olduğunu belirterek, “Özellikle nöroloji ve kulak burun boğaz uzmanlarını ilgilendiren baş dönmesini toplantımızda ele alacağız. Türkiye’nin bu alanda deneyimli isimleri Konya’da buluşturacağız.
Baş dönmesini her yönüyle değerlendireceğimiz toplantının hastalarımız için de faydalı olacağına inanıyorum” dedi.
“Baş dönmesi multidisipliner bir hastalıktır”
Baş dönmesinin kulak burun boğaz, nöroloji, pediyatri ve acil servis polikliniklerinde sıklıkla karşılaşılan bir hastalık olduğunu söyleyen Doç. Dr. Öztürk, şunları ifade etti:
“Baş dönmesi, multidisipliner yaklaşılması gereken bir hastalıktır. Bu konudaki bilgilerimizin güncellenmesinin faydalı olduğunu düşündük. Bu amaçla Konya Kulak Burun Boğaz Baş Boyun Cerrahisi Uzmanları Derneği öncülüğünde, Otoloji Nörotoloji Okulu işbirliğinde gerçekleştirilecek olan ‘Vertigo Tedavisinde Güncel Yaklaşım’ konulu toplantıda, Vertigo’yu her yönü ile, daha çok günlük pratik kullanımda hepimize faydalı olacağını düşündüğümüz yönleri ile ele almayı hedefledik. Bu alandaki deneyim ve birikimlerini bizlere aktarmayı kabul eden konuşmacılarla, gereksinimlere yanıt vereceğini umduğumuz bir program hazırladık.”
“Disiplinler arası iletişimi artırmak istiyoruz”
Toplantıların bir diğer amacını ise, bölgedeki meslektaşların birbirini daha iyi tanıması ve disiplinler arası iletişimin arttırılması olduğunu açıklayan Doç.Dr. Öztürk, 9 Mart Cumartesi günü yapılacak toplantıda acil Serviste vertigo, vertigoda yaşam kalitesi, vertigoda anamnez ve klinik testler, güncel tanı yöntemleri, migren ve migren ile ilişkili vertigo tedavisi, santral vertigoda tanı, santral vertigoda tedavi seçenekleri, çocuk hastalarda vertigo, baş dönmeli hastanın takibi, repozisyonel ve serbestleştirici manevralar, intratimpanik tedaviler, vertigoda cerrahi tedavi, vertibuler rehabilitasyon, vertibuler sistem ve sema konularının ele alınacağını vurguladı.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA