• Konya17 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Baloğluna AK Partiden yeni görev
12 Ocak 2012 Perşembe 11:39

Baloğlu'na AK Parti'den yeni görev

AK Parti Konya Milletvekili Dr. Mustafa Baloğlu, partisinin Genel Merkez Yerel Yönetimler Başkan Yardımcılığı görevine getirildi.

AK Parti Konya Milletvekili Dr. Mustafa Baloğlu, partisinin Genel Merkez Yerel Yönetimler Başkan Yardımcılığı görevine getirildi.

Baloğlu konuyla ilgili yaptığı açıklamada; “Partimizin iktidar olduğu dönemin başından bu yana yerel yönetimlere halkın katılımı ve demokratikleşme adına oldukça önemli adımlar atılmıştır. Hemşerilik tanımının değişmesi, kent konseyinin oluşturulması ve işlevsellik kazandırılması, belediye hizmetlerine gönüllü katılımın sağlanması, belediye üzerindeki idari vesayet uygulamasının kaldırılması ve denetim komisyonlarının kurulması gibi uygulamalar bu konuda göze çarpan değişiklikler arasındadır” dedi.  Tüm bu yapılanların dahi yeterli olmadığını belirten Baloğlu “odak noktamıza vatandaşlarımızın sorunlarını ve ihtiyaçlarını alarak,  coğrafi ayrım gözetmeden, bunun yanında coğrafi farklılıkların beraberinde getirdiği değişen ihtiyaçları da atlamadan, onlara daha yaşanabilir bir çevre sunan, katılımlarını daha fazla gerçekleştirebilecekleri bir belediyecilik anlayışıyla hizmet götüreceğiz” diye belirtti.

Kendisine bu görevi layık gören başta Genel Başkan Sayın Recep Tayyip Erdoğan ve Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Tanrıverdi olmak üzere tüm parti üst yönetimine teşekkür ederek görevine layık olmaya çalışıp elinden gelenin en iyisini yapacağını bildirdi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA