• Konya9 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Bal: "Türk Baharı başlamıştır"
20 Ağustos 2012 Pazartesi 20:34

Bal: "Türk Baharı başlamıştır"

MHP Genel Başkan Yardımcısı Faruk Bal, ''PKK'nın Şemdinli'de 22 günden fazla alanı terk etmeden silahlı kuvvetlere karşı mücadele etmesi, çatışmaya girmesi, Arap baharından sonra Türk baharının başlat
MHP Genel Başkan Yardımcısı Faruk Bal, ''PKK'nın Şemdinli'de 22 günden fazla alanı terk etmeden silahlı kuvvetlere karşı mücadele etmesi, çatışmaya girmesi, Arap baharından sonra Türk baharının başlatıldığına işarettir'' dedi.
 Çeşitli temaslarda bulunmak üzere Konya'ya gelen Bal, partisinin Selçuklu İlçe Başkanlığı'nca düzenlenen bayramlaşma programına katıldı. Bal, burada yaptığı konuşmada Türkiye'nin önünde sıcak günlerin göründüğünü söyledi.Açılım politikası adı altında önce Ermeni açılımı, sonra Rum açılımı ve daha sonra adı sanı bilinmeyen açılımlarla Kurtuluş Savaşı'nda elde edilen değerlerin teker teker heder edildiğini savunan Bal, ''Milli birlik ve kardeşlik açılımı adı altında Türkiye'nin güneydoğusu ve doğu bölgesinde yaşanan ekonomik ve sosyal sorunlar, Türkiye'nin bölünmesi noktasına varabilecek bir sonucu ortaya çıkardı'' diye konuştu. Suriye hükümetinin, ülkenin kuzeyindeki askerlerini çekip, oraya PKK veya PKK benzeri kuruluşları yerleştirdiğini ifade eden Bal, ''Böylece oradan Türkiye'ye tehditler oluşmaya başladı'' dedi.
 Suriye'nin kuzeyinde yaşananların yansımasının Türkiye'de Şemdinli olayıyla karşımıza çıktığını ileri süren Bal, ''Şemdinli'de eskiden PKK vurup kaçıyordu. Vurup kaçan PKK bu sefer vurup kaçmadı, mevzide bekleyerek Türkiye Cumhuriyeti devletinin ordusuyla bir mevzi savaşı yaptı'' ifadelerini kullandı. Suriye'deki olaylardan ortaya çıkan ikinci sonucun ise Foça'daki saldırı olduğunu belirten Bal, ''Foça, Türkiye'nin en batısıdır. PKK'nın vermek istediği mesaj; 'ben sadece Şemdinli'de değil, en batıda bile sana istediğim saldırıyı yapabilirim' Bu mesajı veriyor'' dedi.
Ortaya çıkan üçüncü sonucun da Tunceli'deki milletvekili kaçırılması hadisesi olduğunu anlatan Bal, şunları söyledi: ''Bununla da PKK bir mesaj veriyor; 'artık benim karşımda hiç kimsenin güvenliği yoktur, milletvekili dahil herkesi kaçırabilirim' İşte bütün bunlar PKK'nın terörü kullanarak yıldırma, sindirme, susturma politikası açısından verdiği mesajdır. Ama bir de bunun dünya kamuoyuna verdiği mesaj vardır. PKK'nın Şemdinli'de 22 günden fazla alanı terk etmeden silahlı kuvvetlere karşı mücadele etmesi, çatışmaya girmesi, Arap baharından sonra Türk baharının başlatıldığına işarettir.'' Bal, tüm gelişmeler karşısında hükümetin dış politikasını sorgulamanın zamanının geldiğini dile getirdi. AA
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten
  • Bigo Yayıncı Başvurusu
  • Bakan Kurum: Konya'daki yatırımların açılışını Cumhurbaşkanı Erdoğan gerçekleştirecek
  • Eğiste Hadimi Viyadüğü bugün açılıyor
  • Makine ihracatında rekor
  • Kağnıcı: "Model şehir Konya’nın ulaşımı güçlendirilmeli"
Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA