• Konya6 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Bakan Yılmaz: Uçaklarımız havada
17 Mart 2014 Pazartesi 22:36

Bakan Yılmaz: Uçaklarımız havada

Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz, Süleyman Şah Türbesi çevresindeki gelişmelere ilişkin açıklama yaptı.

Yılmaz, "Süleyman Şah Karakolu'nun bulunduğu yer,  Türkiye toprağıdır. Türk bayrağımız dalgalanır, askerlerimiz tarafından korunur.  Buraya karşı herhangi bir saldırı ihtimaline karşı silahlı kuvvetlerimiz teyakkuz  halindedir. Hatta çok net, uçaklarımız bile havadadır" dedi.

Bakan Yılmaz, seçim çalışmaları kapsamında geldiği Sivas'ın Gemerek  ilçesinde gazetecilein gündeme ilişkin sorularını yanıtladı.

SURİYE'DEKİ TOPRAĞIMIZ

Bir basın mensubunun "Suriye'de bulunan ve Türkiye toprağı sayılan  Süleyman Şah Türbesi'nin bulunduğu bölge, El Kaide'ye bağlı Irak Şam Devleti  güçlerinin kontrolüne girdi. Burayla ilgili Türk askerlerine 'vur' emri verildi.  Bu konuda neler söyleyeceksiniz?" şeklindeki sorusu üzerine Yılmaz, "Süleyman Şah  Karakolu'nun bulunduğu yer, Türkiye toprağıdır. Türk bayrağımız dalgalanır,  askerlerimiz tarafından korunur. Buraya karşı herhangi bir saldırı ihtimaline  karşı silahlı kuvvetlerimiz teyakkuz halindedir. Hatta çok net, uçaklarımız bile  havadadır" diye konuştu.

Bu coğrafyada Türkiye'nin husumetini üzerine çekenlerin akibetinin  parlak olmadığını, Türkiye'yi düşman edinenlerin geleceğinin iyi olmadığını  vurgulayan Yılmaz, şunları söyledi:

"Herkes tarihe dönsün baksın, Türk'e kim ihanet etmişse, bu ülkeyi kim  en zor döneminde yanlız bırakmışsa hepsi büyük hüsrana uğramıştır. Buna Ortadoğu  coğrafyası, Kırım da dahildir. Çünkü biz hak davanın savunucusuyuz. Eskiden ilahi  kelimetullah davacısının yeryüzündeki temsilcisiydik. Yani nedir o, hak hakim  olsun. Allah'ın yer yüzündeki halifesi olan insanlar kendi dili, dini ile özgürce  yaşasın. Dinde zorlama yok, biliyorsunuz. Bütün diller de Allah'ın  ayetlerindedir. Onda da bir zorlama yok, 'herkes istediğini konuşsun, herkes  huzur barış içerisinde yaşasın' diyorduk. Dolayısıyla Türkiye'nin husumetinden  kimseye bir iyilik gelmez. Türkiye'nin husumetini çekenlerin akıbeti berbat olur.  Dolayısıyla biz üzerimize düşeni yaptık. Ancak o çevredeki IŞİD güçlerinin  denetiminde olan bir bölgeden de bizim topraklarımıza bir saldırı olmayacağını  düşünüyoruz. Gereken tedbirleri aldık."

GÜLEN KONUSU

Fettullah Gülen'in bugün bir gazetede yer alan açıklamalarının  hatırlatılması üzerine, Yılmaz, "Allah yardımcısı olsun kardeşim. Biz hep şunu  söyledik, kendi nefsimizin dışında düşmanımız yok. Bunu söylerken de inan doğru  söylüyoruz" dedi.

AK Parti Hükümeti'nin 80 yılda yapılandan daha fazlasını yaptığını ve  halka hizmet yolunda olduklarını ifade eden Yılmaz, konuşmasını şöyle sürdürdü:

"Onların kavgası nedir bilmiyorum ama biz bu millete biraz daha fazla  hizmet etmek, hizmetin kalitesini artırmak ve standardını yükseltmek istiyoruz.  Biz hizmet ile uğraşıyoruz. Birileri inan ki Türkiye'nin bu gidişinden  rahatsızlık duyuyor. İçeride bu gerçeği görmeyenleri de yanına alarak bu hizmet  kervanını durdurmak istiyorlar. Allah herkesin ufkunu açık etsin, Türkiye'nin  geleceğini göstersin. Bizim yaptıklarımız doğru. Seksen yılda yapılamayanı  yaptık. Türkiye'nin bu iyi gidişinden rahatsız olanlar var. Allah onlara yardım  etsin. Allah onların ufuklarını açsın diyorum."

Bakan Yılmaz, Gemerek ilçesinde, Sızır, Çepni ve İnkışla beldelerinde  yerel seçim mitinglerine katıldı.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten
  • Konya'da parasız kalınca tornavida ve eldiven alıp, hırsızlığa başlamış
  • Konya'da soyguncuyu etkisiz hala getiren çalışanını maaşla ödüllendirdi
  • Konya nüfusunun 3'te 1'ini çocuk nüfus oluşturuyor
  • Konya'da köylülere bedava at dağıttılar
  • Konya’da Bedesten bölgesi tarihi yeraltı katlı otopark ile nefes aldı

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA