• Konya20 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Bakan yardımcısı Erdem Selçukta
08 Mayıs 2014 Perşembe 14:15

Bakan yardımcısı Erdem Selçuk'ta

Bakan yardımcısı Erdem Selçuk'ta

Selçuk Üniversitesi (SÜ) Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu ile Milli Eğitim Bakanlığı ve Uluslararası Vizyon Gençlik Derneği’nin ortaklaşa düzenlediği “Gençlik ve Eğitim Konferansı”, Selçuk Üniversitesi Süleyman Demirel Kültür Merkezi’nde gerçekleştirildi. 
Konferansa Milli Eğitim Bakan Yardımcısı Orhan Erdem, Selçuk Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hakkı Gökbel, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mehmet Musa Özcan, Uluslararası Vizyon Gençlik Derneği Başkanı Rahim Türk, Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu Müdürü Süleyman Karaçor, öğretim üyeleri ve öğrenciler katıldı. Konferansta gençlik ve eğitim üzerine bir sunum gerçekleştiren Milli Eğitim Bakan Yardımcısı Orhan Erdem, hızla küreselleşen dünyada ülkelerin bilgi toplumu olma önceliği olduğunu ve ülkemizin bilgi toplumuna geçiş sürecinde eğitim sektöründe de bunun gerekliliklerine uygun olarak reformlar yapılması gerektiğini dile getirirdi. Erdem, “Bilgi toplumuna geçiş sürecinde dönüştürülmesi gereken en önemli unsur eğitimdir. Vizyon sahibi bir ülke olarak eğitim standartlarımızı yükseltmemiz gerekiyor. Bu doğrultuda bakanlığımız eğitimde hayat boyu öğrenme kavramını da içine alan yeni düzenlemelere gidiyor” dedi.
Milli Eğitim Bakanlığı’nın 2023 eğitim vizyonunun istikrarlı büyüyen, bölgesel ve küresel ölçekte rekabet gücüne sahip, dünyanın en gelişmiş ilk 10 ülkesi arasında yer almak olduğunu belirten Erdem, “Bu amaçlar doğrultusunda eğitim süreçlerinin esnek bir yapıya kavuşması, hayat boyu eğitimin öneminin arttırılması, veri odaklı eğitime geçilmesi, nitelikli öğretmen ve yöneticiler yetiştirilmesi yönünde çalışmalar gerçekleştiriyoruz” şeklinde konuştu. Orhan Erdem, gençlere bilinçli hayat boyu öğrenmeyi kendilerine ilke edinmelerinin küresel boyutta da istihdam şanslarını arttıracağını sözlerine ekledi.
Konferansın sonunda Selçuk Üniversitesi Rekörü Prof. Dr. Hakkı Gökbel, Orhan Erdem’e katılımları nedeniyle hediye takdim etti.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten
  • Kaldırımda beklediği sırada bacağından vuruldu
  • Gürbüzoğulları sektöre yön veriyor
  • “Konut almakta acele edin”
  • Konya'da bir şahıs polisten kaçarken kalp krizi geçirdi
  • Konya'da trafik kazası: 2 yaralı

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA