• Konya23 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Bakan Kılıç Karatay yüzme havuzu açılışına katıldı
18 Şubat 2012 Cumartesi 19:01

Bakan Kılıç Karatay yüzme havuzu açılışına katıldı

Karatay'a kazandırılan kapalı yüzme havuzunun açılışı Karatay Belediyesinin ev sahipliğinde gerçekleşti.
Karatay'a kazandırılan kapalı yüzme havuzunun açılışı Karatay Belediyesinin ev sahipliğinde gerçekleşti.

Karatay Belediye Başkanı Mehmet Hançerli, manevi anlamda dünyanın en zengin ilçesi olduklarını ifade ederek çalışmaları esnasında Hz. Mevlana’nın hoşgörüsünü yanlarında hissettiklerini söyledi. Görevi devraldıkları günden bu güne dek yapılan çalışmalar neticesinde belediye bütçesinin %490 artış gösterdiğini dile getiren Hançerli, yapılan çalışmalarla Karatay’a en iyisini kazandırmanın gayreti içerisinde olduklarını belirtti.

Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç, Karatay Belediye Başkanı Mehmet Hançerliyi tebrik ettiğini dile getirerek Karatay'a yapılan her hizmetin Türkiye'ye yapılan hizmet olduğunu ifade etti.  Kılıç, spor merkezleri ve gençlik merkezleri gibi tesisler yapıldıkça gençlerin spor ile iç içe yaşamayı öğreneceğini belirtti. Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç: 'Konya'da hizmete en fazla ihtiyaç duyulan bölgede yaşıyoruz ve ne mutlu ki bu hizmet ihtiyacının gereklerini yapan bunun için çaba sarf eden bir belediyecilik anlayışı var. Karatay belediyesinde Karatay’da yaşayan hemşerileri için hizmetlerin ardı arkası kesilmeyecek. Programa gelenlerin çoğunu kadınlar oluşturuyor. Bu sebeple kadınlara şükranlarımı sunuyorum. Bütün bu eserler sizler ve sizin yavrularınız, evlatlarınız ve sizin torunlarınız için. Gençlik merkezleri, yüzme havuzu spor havuzları gibi yapıldıkça her şeyden önce gençlerimiz sporla iç içe yaşamayı öğrenecek. Sağlıklı bir hayat sürmeye kendilerini alıştıracaklar. Gençler sokaklarda kendilerini bekleyen tehlikelerden de böylece uzak kalacaklar. Çünkü spor ahlaktır. Spor bir disiplindir. Hayatın her alanında olduğu gibi ahlaklı ve disiplinli yaşamak ve kendisinin enerjisinin farkında olmaktır. Bu adımlar güzel adımlardır. Adımları atan eller dert görmesin. Yaptıkça Allah bereketini veriyor. Havanın soğuk olmasından dolayı başkanımız yapılacak hizmetleri tam anlamıyla anlatamadı. Hava soğuk ama Konyalılar sımsıcak. Bu yapılar kullanmakla eskimez. Kullanıldıkça kendini tazeler, yeniler. Kullandıkça ihtiyaç oldukça yenilerini yapmaya devam edeceğiz. Gençlik ve Spor Bakanlığı olarak bizim de Konya'ya yapmış olduğumuz ve yapacağımız projelerimiz var. Bu müessesenin Konya'ya ve hayırlı vatandaşlarına hayırlı olmasını diliyorum.Karatay'da 12 Haziran seçimlerinde % 80'e varan oylar verdiniz. Biz de bu kadroyla 'durmak yok yola devam' diyeceğiz' dedi.

Açılışa Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç, Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, Vali Aydın Nezih Doğan,  AK Parti Konya Milletvekillerinden Kerim Özkul,  İlhan Yerlikaya, Mustafa Akış, Hüseyin Üzülmez,  Mustafa Akış, Harun Tüfekçi, Cem Zorlu, Karatay Belediye Başkanı Mehmet Hançerli,  Selçuklu Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay,  Meram Belediye Başkanı Serdar Kalaycı, AK Parti Konya İl Başkan Yardımcısı Bestami İnan Karatay Meclis üyeleri ve vatandaşlar katıldı.     

Protokol konuşmalarının sona ermesiyle Karatay Belediye Başkanı Mehmet Hançerli’nin Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç’a hediye vermesinin ardından törene katılan protokol tarafından Karatay Kapalı Yüzme Havuzu’nun açılış kurdelesi kesilerek hizmete açıldı.


HABERKONYA  / Ramazan DÜŞÜNCELİ

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA