• Konya15 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Bakan Kılıç Gençlik Çalıştayına katıldı
18 Şubat 2012 Cumartesi 16:33

Bakan Kılıç Gençlik Çalıştayı'na katıldı

Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç, bir dizi açılışa ve spor organizasyonuna katılmak için Konya'ya geldi. Kılıç, Bölgesel Gençlik Çalıştayı'na katıldı.

Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç, bir dizi açılışa ve spor organizasyonuna katılmak için Konya'ya geldi. Kılıç, Bölgesel Gençlik Çalıştayı'na katıldı.

"74 MİLYON NÜFUSUMUZUN 40 MİLYONU 30 YAŞIN ALTINDA, BU GERÇEK BİR ZENGİNLİKTİR"
Bakan Kılıç Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından düzenlenen Bölgesel Gençlik Çalıştayı'na katıldı. Çalıştay öncesi Gençlik Merkezi halk oyunları ekibinin gösterisini izleyen Bakan Kılıç daha sonra çalıştaya geçti. Mevlana Kültür Merkezi'nde düzenlenen çalıştaya Bakan Kılıç'ın yanı sıra Konya Valisi Aydın Nezih Doğan, AK Parti Konya Milletvekilleri, Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, Gençlik ve Spor Genel Müdürü Mehmet Baykan ile davetliler katıldı.
Çalıştaya katılanlara bir konuşma yapan Bakan Kılıç, Bakanlık olarak 16'sı yurt içinde 2'sü yurt dışında olmak üzere 18 Gençlik Çalıştayı yapacaklarını belirterek, "Yurt dışındaki ilk kurultayımızı geçtiğimiz günlerde Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nde gerçekleştirdik. Mart ayının 17'sinde ise Almanya'nın Köln şehrinde ikincisini gerçekleştireceğiz. Biz gençlerin yönelimlerini göstermelik bir zeminde değil, gerçekçi bir zeminde, sizlerin katıldığı bu tür çalıştaylarla gerçek bir veri tabanına ulaşmak istedik. Ülke nüfusumuz 74 milyon. Bunun 40 milyonu 30 yaşın altında. Bu gerçek bir zenginliktir. Eğer zenginliklerimiz petrol, doğal gaz olsa satılır, kullanılır biter. Ama eğer zenginliğimiz siz gençler ise alınmaz, satılmaz, tükenmez, bitmez. Bizim zenginliğimiz yeraltında değil yer üstünde. Yer üstünde de ayaklar altında değil, gölgelerin üzerinde. Bu zenginlik kas gücü değil, beyin gücüdür" şeklinde konuştu.

Salonda bulunan gençlere tavsiyelerde de bulunan Bakan Kılıç, "Okuyun, çok okuyun. Tarihimizi iyi bilin. Bazıları kendi meclislerinde bizim tarihimizi çarpıtarak atalarımıza hakaretlerde bulunuyor. Böyle bir durumla karşılaştığında gençlerimiz sessiz kalmamalı. Bizim atalarımız tarih boyunca Ermenileri, Yahudileri ve mazlum olan her devleti korumuş, kollamıştır. Kültürümüz bunu gerektiriyor. Milliyetçilik hamaset nutukları atmak değildir. Milliyetçilik gemisi lafla yürümez. Milliyetçilik halkın derdiyle dertlenen, kaygılanan şanla şerefle milletini savunan ve gerektiğinde 1 dakika diyebilen kişidir. Fransa Başbakanı'na Kanuni Sultan Süleyman'ın Fransa Kralına yazdığı mektubu Başbakanımız Recep Tayyip Erdoğan vermiştir" dedi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA