• Konya3 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Bakan Çağlayan, ABye Saydırdı!
17 Ekim 2012 Çarşamba 09:20

Bakan Çağlayan, AB'ye Saydırdı!

Ekonomi Bakanı Çağlayan: AB dünyanın en riyakar örgütü. Nobel'in AB'ye verilmesini kınıyorum..
Türkiye’nin 50 yıldır AB kapısında bekletildiğini söyleyen Zafer Çağlayan, AB’yi ağır dille eleştirdi: AB dünyanın en riyakâr kuruluşudur, ikiyüzlü hissedilen bir birliktir.
AB DÜNYANIN EN İKİYÜZLÜ BİRLİĞİDİR
Bu yılın Nobel Barış Ödülü’nü alan Avrupa Birliği’ne (AB) Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan’dan ağır eleştiri geldi. Adana’da Sunar Grubu’na bağlı Elita Yağ Fabrikası’nın yeni tesislerinin açılışında konuşan Çağlayan, Türkiye’nin AB kapısında bekletilen bir ülke olduğunu söyledi ve “AB gelmiş geçmiş ikiyüzlülüğü en fazla hissedilmiş olan bir birliktir. Dünyanın en riyakâr kuruluşudur ve bu AB 50 yıldır Türkiye’yi kapısında bekletmektedir. Eğer Türkiye AB’nin bir üyesi olmuş olsaydı, geçen yıl AB yüzde 1.5 değil yüzde 1.8 büyüyecekti. AB kaybetti” dedi.
NOBEL BARIŞ ÖDÜLÜNÜ KINIYORUM
Nobel Barış Ödülü’nün bu yıl AB’ye verilmesine de değinen Çağlayan, şöyle devam etti: “Arkadaşlar kendimi gülmekten alamadım. Yeminle söylüyorum. Şimdi barış ödülü niye verilir? İnsan haklarına katkı yaparsın, insanlığa değer verirsiniz, yaptığınız her muameleyi eşit yaparsınız, centilmence yaparsınız. Bu Nobel Barış Ödülü’ne aday gösterilen AB, Gümrük Birliği anlaşması yapmış olan Türkiye’yle, kendisine bir çıkış kapısı olarak gördüğü Türkiye’ye ve işadamlarına vize uyguluyor. Bu işkenceyi uygulayan Avrupa, Brezilya’ya, Arjantin’e, Parugay’a, Karadağ’a, Ukrayna’ya gelince bunların hiçbir vatandaşına vize uygulamaz. Böylesine bir insanlık suçu işleyen, böylesine insan hakları suçu yapan AB’ye Nobel Barış Ödülü verdiği için ben de Nobel Barış Ödülü’nü kınıyorum. Bunun adı barış değil, bunun adı olsa olsa, sen AB’ye ikiyüzlülük veya riyakârlık ödülü verirsin, buna da eyvallah deriz.”
İLK 6 AYDAKİ BÜYÜME BİZİ MUTLU ETMİYOR
Frene değil gaza basalım, gidecek daha yolumuz var Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan’ın gündemine yine “gaz-fren” tartışmaları vardı. Çağlayan, “11 ülke ise 2008 öncesi döneme 10 yıldan önce erişemez. Yunanistan, Portekiz, İspanya, İtalya 2008 öncesi döneme 2020’den önce ulaşamayacaktır. Bugün Türkiye, şükürler olsun Çin’den sonra dünyanın en hızlı büyüyen ekonomisi. İlk altı ayda büyümemiz yüzde 3.1, tabii bu yüzde beni mutlu etmiyor’’ dedi. Çağlayan, Türkiye sanayicisinin ve işadamının performansını bildiğini belirterek, “Türkiye’ye fren değil, gaza basmak yakışır. Gidecek çok daha yolumuz var çünkü. Allah’a şükürler olsun şoförümüz kuvvetli. İleri sürüş tekniği almış şoföre sahibiz ve dünyada bir ekonomik mucize gerçekleştirmişiz. Dünya, bugün Türkiye’nin ekonomik mucizesini konuşuyor’’ sözleriyle, Merkez Bankası’ndan faiz indirisi istedi.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten
  • Bigo Yayıncı Başvurusu
  • Bakan Kurum: Konya'daki yatırımların açılışını Cumhurbaşkanı Erdoğan gerçekleştirecek
  • Eğiste Hadimi Viyadüğü bugün açılıyor
  • Makine ihracatında rekor
  • Kağnıcı: "Model şehir Konya’nın ulaşımı güçlendirilmeli"
Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA