• Konya24 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Bahçeşehirden muhteşem müzikal
25 Mayıs 2012 Cuma 14:23

Bahçeşehir'den muhteşem müzikal

Akademik çalışmaların yanı sıra sosyal ve sanatsal etkinliklerdeki başarısıyla da Konyada adından söz ettiren Bahçeşehir Koleji öğrencilerinin sahnelediği muhteşem müzikal performans ile izleyenlerde
Akademik çalışmaların yanı sıra sosyal ve sanatsal etkinliklerdeki başarısıyla da Konya’da adından söz ettiren Bahçeşehir Koleji öğrencilerinin sahnelediği muhteşem müzikal performans ile izleyenlerden büyük beğeni topladı.

Bir gelenek haline gelen Konya Bahçeşehir Koleji Tiyatro gecelerinden ilki Devlet Tiyatrosu sahnesinde gerçekleşti. İngilizce Drama Kulübü öğrencilerinin canlandırdığı “GREASE MÜZİKALİ”, 60’lı yılları yeniden günümüze taşıdı. Orijinaline sadık
 
kalınarak uyarlanan oyun İngilizce olarak oynandı.
Çalışmaları Bahçeşehir Koleji İngilizce Öğretmenleri tarafından yürütülen müzikalde, dekorlardan kostümlere, dans gösterilerinden teknik desteğe kadar tüm detaylar profesyonel şekilde hazırlanmıştı. Yıl boyunca müzikal için hazırlanan genç oyuncular, büyük bir ustalıkla canlandırdıkları rolleri ile beğeni topladılar. Oldukça fazla sayıda davetlinin izlediği, davetlilerin bir kısmının ayakta kaldığı gösterinin sonunda, genç oyuncular ve onları oyuna hazırlayan öğretmenleri dakikalarca alkışlandı.
Çocuklarımızın Kendine Olan Güvenini Geliştirmek Amacındayız
Gösterinin sonunda duygu ve düşüncelerini aktaran Konya Bahçeşehir Koleji Kurucusu Nurettin Ok, tiyatro ve sosyal etkinliklerle çocukların kendine olan güvenlerini geliştirmek amacında olduklarını belirterek, “Biz, eğitimin çok yönlü bir süreç olduğuna inandığımızı her vesileyle dile getiriyoruz. Öğrencilerimizin okul ve sınav başarıları elbette fazlasıyla üzerinde durduğumuz, büyük önem atfettiğimiz hususlar. Ancak eğitimin bir de işte bu yönü var ki, en az sınav başarısı kadar, en az okul başarısı kadar önemli bizim için. Bu etkinliğe üç farklı açıdan yaklaşmak gerek. Birincisi öğrencilerimize sanat sevgisini, sanatın hayata kattığı değerleri özümseme şansı tanımaktadır. İkincisi baştan sona İngilizce oynanan bir oyun, öğrencilerimizin yabancı dil hâkimiyetlerini pekiştirmekte, onlara pratik yapabilme konusunda bulunmaz bir fırsat sunmaktadır. Üçüncüsü ve belki de en önemlisi ise, bu sahne üzerinde gördüğünüz her bir çocuğumuzun, kendine olan güveni ve saygısı perçinlenmekte, benliklerinde “BAŞARABİLDİM” duygusu hâkim olmaktadır. Şimdi söyler misiniz, bundan daha etkili bir eğitim yöntemi biliyor musunuz? İşte bu sebepten, sanata ve sanat yoluyla gerçekleştirdiğimiz o muhteşem etkiye sonsuz inanıyor, öğrenci ve öğretmenlerimizi bir kez daha yürekten kutluyorum” dedi.
 
 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten
  • Konyaspor'dan teknik direktör açıklaması
  • Yolcu otobüsü devrildi: 3 ölü, 20 yaralı
  • Ekmek fırınında patlama paniğe neden oldu
  • Yüzmek için girdikleri gölette boğuldular!
  • Konyalı Abdüllatif Şener'e yine tepki gösterdi!

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA