• Konya6 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Bahçeşehirden 12. SBS kampı
27 Nisan 2012 Cuma 12:32

Bahçeşehir'den 12. SBS kampı

Bu yıl 12. düzenlenen Bahçeşehir Koleji Benim Başarım SBS Kampı Antalya Side de 5 gün süren başarılı bir çalışmayla tamamlandı.
Bu yıl 12. düzenlenen Bahçeşehir Koleji Benim Başarım SBS Kampı Antalya Side de  5 gün süren başarılı bir çalışmayla tamamlandı. 
 Her eğitim döneminde, sınava girecek olan öğrencilere yönelik çalışma kampları organize eden Konya Bahçeşehir Koleji, bu dönemki kampını Antalya Side Calimera Hotel’de gerçekleştirdi. 23 Nisan tatili değerlendirilerek gerçekleştirilen, 5 yıldızlı tatil köyünde, 4 gece 5 gün süren çalışma kampı, yaklaşan SBS öncesinde öğrencilerin motivasyonunu yükseltirken, sınav puanlarında da artışlar gözlenmesini sağladı. Öğrenciler, tatil köyü içerisinde kendileri için tahsis edilmiş olan salonlarda çalışmalarını sürdürürken, ders dışındaki zamanlarında da dinlendirici etkinliklere katılmayı ihmal etmediler. Gün boyunca planlanmış olan program doğrultusunda derslere katılan öğrencilerin soru çözüm sayılarında da bir hayli artış sağlandığı gözlendi. Kampa katılan her öğrenci, yüzlerce soru çözmüş, konu eksiklerini gidermiş olarak çalışmayı tamamladı. Çalışmadan sağlanan verim, öğrenciler kadar velileri de memnun etti.
 
Benim Başarım Kampı  Öğrencilerimizde Başarıyı Attırıyor

Kamp dönüşünde öğrenci ve öğretmenlerini okul bahçesinde  karşılayan Konya Bahçeşehir Koleji Kurucusu Nurettin Ok, kamp sayesinde öğrencilerde  başarının  attırdığını belirterek,  “Kamp çalışmalarımıza okulumuzun kurulduğu ilk yıldan bu yana devam ediyoruz. Başlarda çalışmamızın sağlayacağı verimden endişe duyanlar, öğrencilerin bu ortamda ders çalışabileceğine inanmayanlar oldu elbette. Ancak hiç vazgeçmeden, hiç geri adım atmadan çalışmalarımızı planlamaya devam ettik. Her geçen yıl, her biten kamp, bir kez daha gösterdi ki, titizlikle üzerinde çalışılmış, disiplinle tüm ayrıntıları belirlenmiş, tüm planlamaları dikkatle yapılmış ve tüm ihtimalleri hesaplanmış çalışmalarda, şans faktörüne yer yoktur. Onlarca hatta yüzlerce öğrencinin sorumluluğunu üzerimize alarak, ailelerinden uzakta bir organizasyona dahil etmek elbette ki ciddi bir iş. Bunun her defasında başarıyla ve istenen verilerle sonuçlanıyor olması, ekibimin bu işe çok iyi hazırlanıyor olmasından kaynaklanmaktadır. Bu vesileyle bir kez daha kendilerine teşekkür ediyor ve onları yürekten kutluyorum” dedi.
 
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten
  • Kiraz üreticileri "don" nöbetinde
  • Konya'da üniversite öğrencilerinden örnek davranış
  • Konya'daki feci kazadan kötü haber! Yaralı kadın hayatını kaybetti
  • Seydişehir'de "sulama sezonu" açıldı
  • Beyşehir'de yurtta kalan öğrencilere doğa gezisi

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA