• Konya22 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Bahçelinin hedefi iktidar olmak değil
13 Aralık 2015 Pazar 08:56

'Bahçeli'nin hedefi iktidar olmak değil'

MYP Lideri Ahmet Reyiz Yılmaz, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'yi eleştirerek, “Bahçeli'yi çok uyarmıştım. Bu kaçınılmaz bir sondu. Hedef iktidar değil her zaman ülkücüleri kontrol altında tutup etkisiz hale getirmek oldu” dedi.

Muhafazakar Yükseliş Partisi (MYP) Lideri Ahmet Reyiz Yılmaz, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'yi eleştirerek, “ Bahçeli'yi çok uyarmıştım. Bu kaçınılmaz bir sondu. Hedef iktidar değil her zaman ülkücüleri kontrol altında tutup etkisiz hale getirmek oldu” dedi.

Muhafazakar Yükseliş Parti si (MYP) lideri Ahmet Reyiz Yılmaz, yazılı bir açıklama yaptı. Yılmaz yaptığı açıklamada MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'yi eleştirerek, “ Bahçeli'yi çok uyarmıştım. Bu kaçınılmaz bir sondu. Ama her zaman dinlemek yerine ihraç etmeyi seçti. Şimdi ise ülkücü irade onu ihraç ediyor. Bahçeli ile 2004 -2009 yılları arasında MHP Genel Merkez çatısı altında bire bir yakın bir çalışma dönemi yaşadık. Her seferinde kendisini defalarca uyardım. İktidar olmak istemediğini yakinen gördüm. Hedef iktidar değil her zaman ülkücüleri kontrol altında tutup etkisiz hale getirmek oldu” dedi.

“MUHALİF ADAYLAR 700 ÜZERİNDE BİR İMZAYA SAHİPLER”

Yılmaz yaptığı açıklamada, “ Muhalifler bir seferde bu işi bitirmek istiyorlar. Bugünkü fırsat en ideal ortamı hazırlamıştır. Hedefin 900 üzerinde bir imza ile tek seferde hem tüzük hem genel başkanlık seçimi olduğu bir süreç var. Delege de taban da bu değişime fazlasıyla hazır. Bahçeli en fazla 150 civarında bir delegeye hakim olabilir. Bunun haricinde bir destek bulamaz. Bu sayı da kendisini isteyenler değil korkudan bir şey yapmak istemeyenlerden gelecek . Bahçeli muhalefeti susturmak için çağrıda bulunacak. Bahçeli gideceğini hissettiği için son bir koz muhalefete gelin birlikte yönetelim çağrısı yapmayı planlıyor. Bu onun son kozu olacak” diye konuştu.

“BAHÇELİYİ ELEŞTİRMEK MHP'Yİ ELEŞTİRMEK DEĞİLDİR”

“ Bahçeliyi eleştirmek MHP'yi eleştirmek değildir” diyen Ahmet Reyiz Yılmaz, “Bahçeli ve yanındakiler bir algı kuruyorlar. Eleştiri mekanizmasını susturmak için sanki Bahçeli ve onları eleştirmek partiyi eleştirmek ve yıpratmak gibi bir algıyı tabanda yerleştirmek istiyorlar. Halbuki partiyi en fazla yıpratanlar muhalefet yapıp eleştirenler değil bu yalanın arkasına sığınan MHP adını kendilerine kalkan yapmaya çalışan Bahçeli ve yanındakilerdir. Bahçeli 20 yıl boyunca çok başarılı bir şekilde bütün fırsatlara rağmen ülkücü hareketin iktidarını engellemiş ve ülkücü iradenin kafasını ezmiştir. Fakat bu baskı ile bu işgal artık taban ve delege dahil herkes Tarafından kesin olarak tescillenerek görülmüştür. Bundan sonra Bahçeli'nin göreceği tek şey kendisinden sonra gelecek irade ile ülkücü hareket iktidarının engellenemeyeceğidir” ifadesini kullandı.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA