• Konya16 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Bahadıroğlu: “Osmanlı Devleti Peygamber Aşkına Kurulmuştur”
22 Kasım 2015 Pazar 12:22

Bahadıroğlu: “Osmanlı Devleti Peygamber Aşkına Kurulmuştur”

Konya’nın merkez Meram İlçe Belediyesi tarafından düzenlenen ve Tarihçi Yazar Yavuz Bahadıroğlu’nun konuşmacı olarak katıldığı toplumsal eğitim seminerlerinin ikincisi gerçekleştirildi.

Her ay farklı bir konu olmak üzere 8 ay devam edecek Yavuz Bahadıroğlu İle Toplumsal Eğitim Seminerleri’nin ikincisi Konevi Kültür Merkezi’nde gerçekleştirildi.

Programa Meram Belediye Başkan Yardımcısı Sami Aldur, Meram Gençlik Meclisi Başkanı Mehmet Yolcu ve çok sayıda vatandaş katıldı.

“AVRUPA KORKAK OLDUĞU İÇİN GADREDİYOR”
İslam’ın terörle bağdaştırılamayacağını ve ‘Allah-u Ekber’ diyerek kelle kesenlerin Müslümanlıkla ilgisinin olmadığını belirten Tarihçi Yazar Yavuz Bahadıroğlu, terör olaylarıyla ilgili olarak, “Bizde her gün bomba patlıyor ama hayat devam ediyor, toplantılarımızı yapıyoruz. Fransa’da bin senede bir bomba patladı, ortalık allak bullak oldu. Sınırlar kapatıldı, askerler silah başı yaptı falan. Ne korkakmışsınız Avrupalılar. O kadar korktuğunuz ve o teknik donanmayı kullanamadığınız için çakaralmazlarla size karşılık veren Mehmetçiklere yenildiniz Çanakkale’de. Onun için Avrupa’dan korkmaya gerek yok. Zaten korktuklarından dolayı İslam dünyasına gadrediyorlar. Avrupa’nın baskıları Türkiye’yi büyütmekten başka hiçbir işe yaramaz” dedi.
“OSMANLI DEVLETİ PEYGAMBER AŞKINA KURULMUŞTUR”
Osmanlılardaki Peygamber sevgisini anlatan Bahadıroğlu, “Biz işin çok farkında değiliz, Efendimizi (S.A.V.) ne kadar çok sevdiğimizin de farkında değiliz. Ahmediye, Muhammediye, Mevlit gibi eserler bu topraklarda üretildi. Bunlar başka Müslümanlarda yok. Osmanlı evlerinde geceleri bunlar okunurdu. Osmanlı devleti, Efendimiz (S.A.V.) aşkına kurulmuş bir devlettir. Osmanlı devleti, İstanbul’u fethetme aşkına kurulmuş bir devlettir. Bir hadisi şerifi hayata geçirme, İstanbul’u fethetme aşkına kurulduğu için onun inşa ettiği medeniyete sünnet medeniyeti, devlete de sünnet devleti denir. Biz, sünnet medeniyetinin ve sünnet devletinin çocuklarıyız.
Fatih Sultan Mehmet, padişah olmasıyla değil, Bizans İmparatorluğu’nu yıkmasıyla değil kulluğuyla övünüyor. Osmanlı niye büyüktü? Çünkü yöneticileri böyleydi. Osmanlı padişahları ebediyete bir şeyler bırakıyorlardı. Kanuni’nin fethettiği toprakların bir karışı bile yok elimizde bugün. Ama Süleymaniye Cami elimizde ve o bütün topraklara bedeldir. Ebedi bir abidedir” diye konuştu.
Tarihçi Yazar Yavuz Bahadıroğlu, seminerden sonra okurlarına kitaplarını imzaladı. Meram Belediyesi tarafından düzenlenen ve Yavuz Bahadıroğlu’nun konuşmacı olarak katıldığı toplumsal eğitim seminerlerinin üçüncüsü 18 Aralık Cuma günü saat 19.30’da Konevi Kültür Merkezi’nde yapılacak.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten
  • Tiryakilere kötü haber! Bir sigara grubuna daha zam
  • Tarımda gıda arz güvenliği için yerli ve milli adımlar atılacak
  • Ulaştırma ve haberleşmede yeni yatırımlar yolda
  • Beşiktaş-Konyaspor, Rakipte eksik çok!
  • Beşiktaş-Konyaspor, Rekabette 44. randevu!
Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA