• Konya3 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Bağıştan Meram Belediyesine teşekkür mektubu
01 Ağustos 2013 Perşembe 18:00

Bağış'tan Meram Belediyesi'ne teşekkür mektubu

Konyanın merkez Meram İlçe Belediye Başkanı Serdar Kalaycı, Avrupa Birliği (AB) Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağışın belediye bünyesinde faaliyet gösteren Eurodesk Temas Noktası'nın...
Konya’nın merkez Meram İlçe Belediye Başkanı Serdar Kalaycı, Avrupa Birliği (AB) Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış’ın belediye bünyesinde faaliyet gösteren Eurodesk Temas Noktası'nın başarılı çalışmalarından dolayı teşekkür mektubu gönderdiğini söyledi.
Başkan Kalaycı, "Bu mektup bizim için büyük bir övünç kaynağıdır. Bakanlık makamından gelen bu mektup, arkadaşlarımızın çalışma şevkini daha da artırmıştır. Biz de güzel ülkemizin hak ettiği muasır medeniyet seviyesine ulaşması için şimdiye kadar olduğu gibi bundan sonra da daha fazla çalışıp, daha fazla fikir ve iş üreteceğiz" diye konuştu.
Bakan Bağış mektubunda, “Bakanlığımın ilgili kuruluşu olan Türk Ulusal Ajansı bünyesinde bulunan Eurodesk Türkiye, 67 ilimizdeki 141 Temas Noktası ile Avrupa Birliği sürecinin illerde daha etkin hale getirilmesi ve taşrada bulunan tüm kurum, kuruluş ve yararlanıcılarımızın Avrupa Birliği’nin sunduğu sosyal, kültürel ve eğitim imkan ve fırsatlarından daha fazla faydalanabilmeleri ve illerimizin Avrupa Birliği hibe fonlarından daha fazla yararlanabilmelerine yönelik bilgilendirme desteği sağlamaktadır. Söz konusu Eurodesk Temas Noktalarımız, normal bilgilendirme faaliyetlerinin yanı sıra, 26 Mayıs - 2 Haziran 2013 tarihleri arasında ülkemizde ve tüm Avrupa ülkelerinde düzenlenen Avrupa Gençlik Haftası kapsamında ülkemiz genelinde gerçekleştirmiş oldukları seminer, konferans, atölye çalışmaları, tiyatro gösterileri vb. 181 etkinlik ile yaklaşık 70.000 vatandaşımızın Avrupa fırsatları konusunda bilgilendirilmesini sağlayarak büyük bir başarıya imza atmıştır. Bu vesileyle, Başkanlığınız bünyesinde Eurodesk temas noktası olarak başarılı bir şekilde faaliyet gösteren AB ve Dış İlişkiler Ofisi’ne vermiş olduğunuz destekten dolayı teşekkür eder, bu desteğinizin devamını dilerim” dedi.
 
20130801aw000652_02.jpg
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten
  • Kiraz üreticileri "don" nöbetinde
  • Konya'da üniversite öğrencilerinden örnek davranış
  • Konya'daki feci kazadan kötü haber! Yaralı kadın hayatını kaybetti
  • Seydişehir'de "sulama sezonu" açıldı
  • Beyşehir'de yurtta kalan öğrencilere doğa gezisi

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA