• Konya15 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Bağış: bu olay, birlik ve beraberliğimize saldırıdır
14 Ağustos 2012 Salı 09:58

Bağış: bu olay, birlik ve beraberliğimize saldırıdır

AB Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış, CHP Milletvekili Hüseyin Aygün'ün kaçırılması'na ilişkin olarak, "Türkiye'nin birlik ve beraberliğine yapılmış bir saldırıdır" dedi.

AB Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış, CHP Milletvekili Hüseyin Aygün'ün kaçırılması'na ilişkin, ''Bu sadece bir milletvekiline yapılan bir saldırı değildir, Türkiye'nin birlik ve beraberliğine yapılmış bir saldırıdır'' dedi.

Bağış, Altındağ Belediyesi tarafından ramazan şenliklerinin düzenlendiği Hamamönü'nde incelemelerde bulundu.
Hamamönü'nün eskiden insanların girmeye çekindiği bir bölge olduğunu kaydeden Bağış, yapılan düzenlemelerle Hamamönü'nün artık vatandaşların çocuklarıyla gelip sosyalleşebileceği bir mekan haline geldiğini belirtti.

Hamamönü'ne gelmişken 9 yıl TBMM'de birlikte görev yaptıkları rahmetli Muhsin Yazıcıoğlu'nun kabrini de ziyaret etme imkanı bulduklarını ifade eden Bağış, ''Nur içinde yatsın. Bu ülkeye çok önemli hizmetleri vardı. Bu milletin hassasiyetlerini Meclis'e taşıma uluslararası platformlara taşıma ve insanını sesi olabilme konusunda çok dirayetli bir kişilikti. Hiçbir zaman diklenmedi ama hep dik durdu'' dedi.

Vatandaşların yoğun bir şekilde Yazıcıoğlu'nun kabrini ziyaret ettiğini ve Fatiha okuduğunu dile getiren Bağış, ''Bu millet kendine hizmet edenleri, kendi derdiyle dertlenenleri kendisi için düşünenleri, kendisi için risk alanları, kendisi için konuşanları hiçbir zaman unutmuyor yalnız bırakmıyor. Bunu rahmetli Özal'ın, rahmetli Menderes'in ölüm yıl dönümlerinde hep görürüz ama bu akşam ben burada bir kez daha gördüm. Bu millet için çalışmak bu millete hizmet etmek gerçekten çok büyük bir şeref'' diye konuştu.

-Hüseyin Aygün'ün kaçırılması-

Bakan Bağış, CHP Tunceli Milletvekili Hüseyin Aygün'ün kaçırılmasına ilişkin soru üzerine, ''Bu sadece bir milletvekiline yapılan bir saldırı değildir Türkiye'nin birlik ve beraberliğine yapılmış bir saldırıdır. Bu Meclis'in şahsına yapılmış bir saldırıdır. Hangi partinin mensubu olduğu hiç önemli değil. Herhangi bir milletvekiline yapılan bu saldırı hepimizin topyekun karşı durması gereken bir cüretsizliktir. İnşallah en kısa zamanda ailesine, sevdiklerine kavuşur'' dedi.
Aygün'ün kurtarılması için devletin bütün imkanlarının seferber edildiğini anlatan Bağış, ülkenin birlik ve beraberliği ve kardeşlik dokusu zarar görmeden bu olayın atlatılmasını dilediklerini söyledi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA