• Konya18 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Bağımsız denetçi oldular
02 Nisan 2014 Çarşamba 12:39

Bağımsız denetçi oldular

Konya Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası (SMMMO) “Türkiye Denetim Standartları” semineri ve “Bağımsız Denetçi Belgeleri” dağıtım töreni düzenledi.
Programa Kamu Gözetimi, Muhasebe ve Denetim Standartları Kurumu (KGK) Başkanı Seyit Ahmet Baş, KGK Başkan Yardımcısı Mehmet Kaya, KGK Daire başkanları, Selçuk Üniversitesi İİBF Dekanı Adem Öğüt ve çok sayıda oda üyesi katıldı. 
 
Programda konuşan Konya SMMMO Başkanı İsmail Turan, bağımsız denetimin Türkiye için geç kalınmış bir proje olduğunu söyledi. Turan, “Geç kalınmış bir proje olmasını şu anda ülkemizde kurulmuş ithal denetim şirketlerinden anlıyoruz. Şu anda iş alanı dar gibi görünse de her geçen zaman iş alanı genişleyecektir. Bağımsız denetimle ilgili şöyle de bir öneride bulunmak istiyorum. Yeni seçilen belediye başkanlarımıza görevlerinde başarı dilerken aynı zamanda makamlarına oturmadan da mutlaka bağımsız denetim yaptırmalarını öneriyorum. Hem şeffaflık hem de yapılan aksaklıkların tespiti bakımından denetim oldukça önemlidir. Selçuk Üniversitesi ile birlikte bağımsız denetim eğitimlerine de devam ediyoruz. Sadece Konya’daki meslektaşlarımız değil çevre illerden de birçok meslektaşımız bu eğitimleri alıyor. Bu eğitimlerde Konya’yı pilot il yapma çalışmalarımız oldukça başarılı sonuçlar verdi. Bugün bağımsız denetim ruhsatlarını alan meslektaşlarıma da hayırlı olmasını diliyorum. Bugün bizimle birlikte olan ve Bağımsız Denetim Eğitimlerimize destek veren Kamu Gözetim Kurumu Başkanımız Sayın Seyit Ahmet Baş Beye meslektaşlarım adına teşekkür ediyorum” dedi.
 
Konya SMMMO’nun yaptığı faaliyetlerde oldukça başarılı olduğunu, bunu da en iyi bağımsız denetim eğitimlerinde görüldüğünü belirten KGK Başkanı Seyit Ahmet Baş, ”Bağımsız denetim eğitimlerine verdiği destekten dolayı Konya SMMMO’ya teşekkür ediyoruz. Bugün eğitimlerini tamamlayan bir grup meslektaş ruhsatlarını teslim alacaklar. Tabi bugüne kadar birçok kıdemli mali müşavir bağımsız denetim eğitimlerini başarıyla tamamlayarak ruhsatlarını teslim almışlardı. Önümüzdeki dönemde de eğitimler ve ruhsat törenleri devam edecek. Bağımsız denetim gelişerek devam edeceği için genç meslektaşlarımıza da mesleki yollarını bu şekilde çizmelerini öneriyorum” diye konuştu. 
 
Açılış konuşmalarından sonra KGK Başkan Yardımcısı Mehmet Kaya ve KGK Denetim Daire Başkanı Mehmet Şirin tarafından Türkiye Denetim Standartları konusunda sunum yapıldı. Tören sonunda Bağımsız Denetçi belgesi almaya hak kazanan 31 mali müşavirlere KGK Başkanı Seyit Ahmet Baş tarafından ruhsatları teslim edildi.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten
  • Ankara Yolu’nda zincirleme kaza!
  • En yüksek viyadük inşaatına yolcu ilgisi
  • Beyşehir’de ay yıldızlı kavşaklar dönemi
  • AK Parti Milletvekili Recep Konuk Beyşehir'de
  • Cinayet sanığı kuzen: Tüfek yere düşüp ateş aldı

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA