• Konya18 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Babaoğlu: Teröre karşı kararlılıkla mücadele ediyoruz
29 Mart 2016 Salı 15:05

Babaoğlu: "Teröre karşı kararlılıkla mücadele ediyoruz"

AK Parti Selçuklu İlçe Başkanlığı tarafından teşkilat faaliyetlerinin ele alındığı danışma meclisi toplantılarının 53’ncüsü yapıldı.

AK Parti Selçuklu İlçe Teşkilatı’nın 53.Danışma Meclisi toplantısı yapıldı. Teşkilat üyelerinin yoğun ilgi gösterdiği programa Ak Parti Konya Milletvekilleri Mehmet Babaoğlu, Abdullah Ağralı, Ak Parti Konya İl Teşkilatı Seçim İşleri’nden Sorumlu Başkan Yardımcısı Levent Babacan, Ak Parti Selçuklu İlçe Başkanı Mustafa Hakan Özer, Selçuklu Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, Ak Parti İl ve İlçe Yöneticileri, Selçuklu Belediyesi Meclis Üyeleri, Mahalle Temsilcileri ve partililer katıldı.

Selçuklu Belediyesi Sosyal Tesisleri’nde gerçekleşen program teşkilat çalışmalarının anlatıldığı slayt sunumu başladı. Gençlik kolları üyesi gençlerin Çanakkale Zaferi anısına hazırladıkları video ve işaret dili ile anlattıkları İstiklal Marşı sunumu büyük beğeni topladı. Ak Parti Selçuklu Gençlik Kolları üyesi Talha Bayrakçı da ölümünün 2. Yılında teşkilat üyeleri tarafından rahmetle anıldı. Protokol konuşmaları ile devam eden programda teşkilat üyelerinden gelen istek ve öneriler dinlendi.

Terörün Kaynağı Batıdır  

Ak Parti Selçuklu İlçe Başkanı Mustafa Hakan Özer’in gündeminde son dönemde artan terör olayları vardı. Dil, din ve ırk ayrımı gözetmeksizin insanlığa mal olan terör eylemlerini lanetliyoruz diyen Özer,“ Maalesef tek başına terörü lanetlemek terörü ortadan kaldırmak için yeterli olmuyor. Bizler terörü oluşturan diğer unsurları da tespit etmek ve bunlarla da mücadele etmek zorundayız. Terörün günümüzde oluşmasının en büyük faillerinin başında şüphesiz ki batı medeniyeti ve batı emperyalizmi gelmektedir. Bu güçler geçtiğimiz yüzyıllar boyunca kendi refahlarını arttırma adına kendilerinden çok daha güçsüz olan milletleri ve coğrafyaları silah zoruyla işgal ederek burada yaşayan zenginlikleri ve insan kaynaklarını sömürdüler. Terörün yeşereceği ve kendini gelişeceği ortamlarda işte bu şekilde oluştu. Baskı altında kendi değerlerini yaşayamayan, kendi ülkelerini yönetemeyen insanların çıkış noktaları da terör oldu” dedi.

Tüm Mazlum Milletlerin Güçlü Türkiye’ye İhtiyacı Var

Batının terör saldırıları sonrası yanlı tutumunu da eleştiren Özer,“ Terör daha önce olduğu gibi Irak’ta, Türkiye’de, Pakistan’da can aldığı zaman terör olarak görülmez ve küçük kınamalarla geçiştirilirken, batı medeniyetinin bir parçasında can aldığı zaman bu bayrakların yarıya indirileceği, birtakım acil önlemlerin alınacağı önemli bir olay haline geliyor. Amerika’nın ve batının adalet standardı bu. Eğer dünyada terörü yok etmek ve adaleti tahsis etmek için batının harekete geçmesini bekleyeceksek korkarım kıyamete kadar beklemek zorunda kalabiliriz. Bizler adalet noktasında samimiyet sınavımızı geçmişte olduğu gibi günümüzde de başarıyla vermiş bir milletiz. Bizim milletimizin gönül coğrafyası bütün mazlumları içersine alabilecek geniş hamdolsun. İşte bu yüzden millet olarak değerlerimize sımsıkı sarılıp, çalışmalı, üretmeli ve güçlenmeliyiz. Sadece bizlerin değil tüm mazlum halkların güçlü bir Türkiye’ye ihtiyacı var. Bu yüzden Ak Parti bir siyasi parti olmanın çok ötesindedir” dedi.

 

Talha Bayrakçı Unutulmadı

Sözlerine seçim çalışmaları sırasında trafik kazası sonucu hayatını kaybeden Talha Bayrakçı ve tüm şehitlerimiz için rahmet dileyerek başlayan Selçuklu Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, Selçuklu Belediyesi’nin sosyal yardım ve sosyal hizmetler faaliyetleri konusunda slayt eşliğinde sunum gerçekleştirdi.

Selçuklu Belediyesi’nin birçok alanda faaliyet gösterdiğini ve bu çalışmalar arasında sosyal faaliyetlerin önemli yer tuttuğunu ifade eden Başkan Altay, evde yaşlı bakım merkezi, emekli lokalleri çalışmaları, asker maaşı, engelli aracı akülü şarj sistemi ve proje destek programı gibi birçok konu başlıklarında danışma meclisine katılanları bilgilendirdi.  

 

Selçuklu Belediyesi emekli lokallerini aylık 10 bin 644 emeklinin ziyaret ettiğini ifade eden Başkan Altay,“Lokallerimiz emekli vatandaşlarımızı hem bir araya getiriyor, hem sosyalleştiriyor” dedi.

 

Başkan Altay, tüm Türkiye’de Görme Engelliler Takvimi’nin sadece Selçuklu Belediyesi tarafından basılıp  tüm Türkiye’ye dağıtıldığını  ifade etti. Konuşmasının sonunda Altay, “2015 yılında sivil toplum kuruluşlarıyla yapılan projeler için 4 milyon 79 bin TL’lik bir harcama gerçekleştirdik. Böylece belediyemizin imkanlarını sivil toplumla paylaşıyoruz. Nerede hizmet edilmesi gereken bir insan varsa elimizden geldiğince, gücümüzün yettiğince ulaşmaya gayret ediyoruz” dedi.          

Önümüzdeki günlerde ülkemizde referandum sürecinin yaşanabileceğini ifade eden Ak Parti Ak Parti Konya İl Başkan Yardımcısı Levent Babacan, “Bizler Ak Parti teşkilatları olarak güçlü bir aileyiz. Bizler için referandumda olsa genel seçimde olsa hiç fark etmiyor. Çünkü son iki sene içinde 4 tane seçimi başarı ile atlatmış bir partiyiz” dedi.  

Teröre Karşı Kararlılıkla Mücadele Ediyoruz

Güvenlik güçleri tarafından terör örgütüne yönelik düzenlenen operasyonların kararlı bir şekilde sürdürüleceğini ifade eden Ak Parti Konya Milletvekili Mehmet Babaoğlu,“Türkiye bir bütündür ve üniter devlet yapısı içinde hiç kimse bize bu konuda bir şey dikte edemez. Şunun altını özellikle çizmek istiyorum ki Türkiye’de şimdiye kadar terörle hiç bu kadar ciddi bir şekilde mücadele edilmemiştir. Bunun içinde şehitlerimizi veriyoruz, kardeşlerimiz, canımız gidiyor. Hepsine Allah’tan rahmet diliyorum” dedi.

 

Ak Parti’nin seçim döneminde vatandaşlara verdiği vaatleri tek tek gerçekleştirdiğini ifade eden Babaoğlu, taşeron yasası, yeni anayasa, başkanlık sistemi, terörle mücadele, dokunulmazlıklar ve Suriye konularında yürütülen çalışmalar hakkında bilgiler verdi.

Güvenlik güçlerinin doğu ve güneydoğudaki terörle mücadelesi ile ilgili bilgiler veren Ak Parti Konya Milletvekili Abdullah Ağralı da operasyonlarla ilgili bölgedeki bilgi ve izlenimlerini paylaştı. Terör unsurlarına ait hedeflerin ve lojistik destek sağladıkları mağaraların tamamen imha edildiğini ifade eden Ağralı,“ Bölge halkı gelinen noktada net bir şekilde terörü ve teröre destek verenlere karşı tavır aldı. Bizlerde bölgeyi sık sık ziyaret ederek halkımızla kucaklaşıyoruz” dedi.

53. Danışma Meclisi Teşkilata uzun yıllar hizmet eden mahalle başkanlarına plaket takdimi ile sona erdi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten
  • Yolcu otobüsü devrildi: 3 ölü, 20 yaralı
  • Ekmek fırınında patlama paniğe neden oldu
  • Yüzmek için girdikleri gölette boğuldular!
  • Seydişehir-Antalya Karayolunda Trafik Yoğunluğu
  • Konya’da Amatör Spor Kulüplerine destek

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA