• Konya13 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Babaoğlu Strasbourg’da
27 Ocak 2016 Çarşamba 15:08

Babaoğlu Strasbourg’da

Avrupa Konseyi Parlamenter Meclisi Türkiye üyesi Konya Milletvekili Prof. Dr. Mehmet Babaoğlu AKPM Genel Kurulu'nda bir konuşma yaptı.

AK Parti Konya Milletvekili ve merkezi Fransa Strasbourg'da bulunan Avrupa Konseyi Parlamenter Meclisi (AKPM) Türkiye Üyesi Prof. Dr. Mehmet Babaoğlu, AKPM Genel Kurul çalışmalarına katılmak üzere Strasbourg’a gitti.

Oldukça yoğun bir gündemle çalışmalarına başlayan AKPM gündemi kapsamında Babaoğlu raportör Milica Markoviç tarafından hazırlanan ve kabul edilen "Inhabitants of frontier regions of Azerbaijan are deliberately deprived of water" (Azerbaycan'ın sınır bölgelerinde yaşayanların Ermenistan tarafından sudan kasten mahrum bırakılması) adlı raporu destekler yönde bir konuşma yaptı.

Babaoğlu; ‘’Ermenistan işgal ettiği Dağlık Karabağ'da bulunan Sarsang Barajı su kaynaklarından sınırda bulunan Azeri yerleşim yerlerinin faydalanmasını kasten engelliyor’’ vurgusu yaparak ülkemizin rapora destek verdiğini dile getirdi.

AKPM Türkiye heyeti Başkanlığına geçtiğimiz hafta üyelerin desteğiyle seçilen Talip Küçükcan başkanlığındaki Türk Delegasyonunda 18 milletvekili ülkemizi temsil ediyor. Türk heyetinin çalışmalarına katkıda bulunmak ve bir takım görüşmeler gerçekleştirmek için Dışişleri Bakanı  Mevlüt Çavuşoğlu da Strasbourg'a giderek milletvekilleriyle bir araya geldi.

Babaoğlu ‘’Ülkemizi temsilen AKPM heyeti olarak Strasbourg’dayız, yoğun gündemi takip ediyor, çalışmalara ülkemizin politikaları doğrultusunda katkı sunmaya çalışıyoruz. Bir taraftan da farklı ülkelerin heyetleriyle diyaloglar kurarak ülkemizin politikalarını aktarıyoruz. Sayın Dışişleri Bakanımız heyetimizle bir araya geldiler ve AKPM çalışmalarına dair tecrübelerini aktadırlar ve başarı dilediler. Bu hafta sonuna kadar AKPM çalışmalarımızı tamamlamak için Strasbourg’da olacak, önümüzdeki hafta yeniden Meclis çalışmalarımıza dahil olacağız’’ dedi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten
  • Konya'da parasız kalınca tornavida ve eldiven alıp, hırsızlığa başlamış
  • Konya'da soyguncuyu etkisiz hala getiren çalışanını maaşla ödüllendirdi
  • Konya’da Bedesten bölgesi tarihi yeraltı katlı otopark ile nefes aldı
  • Tek isteği, kızını elinden tutup okula götürmek
  • Selçuk’ta Türkiye – Afrika İlişkileri Anlatıldı

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA